Apatia jest dobra. Apatia jest słuszna. Apatia działa.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez na_leśnik 02 lis 2015, 18:27
Anke napisał(a):kiedy dopada Cie apatia czujesz sie wolny ale czy tego chcesz czy nie w takim satnie nie posidzisz dlugo bo wczesniej czy poznie budzisz sie w realu i to jest dopiero bol.

Dokładnie. Dodatkowo ten "real" w którym się budzisz za każdym razem wygląda coraz gorzej przez twoje zaniedbania.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez Anke 02 lis 2015, 19:01
I to jest najgorsze bo te zaniedbania tylko sie poglebiaja i niech nikt nie mowi ze jest to jumu nie wazne gdyz znowu ucieknie do apatii, tak to nie dziala bo ma sie tak nabita glowe zaniedbaniami ze apatia staje sie tylko mzonka, snem ktory juz nie przyjdzie.

przez Druid 02 lis 2015, 21:30
Część druga: - A ja bym się właśnie chyba chętnie dowiedział - skąd ten pociąg do tego stanu nicości, apatii...myślę, że może tutaj być coś, czego oboje nie wiemy. Może jest to coś, co dałoby się jakoś inaczej zaspokoić.
Mam sobie przypomnieć, dlaczego chciałam umrzeć?
Druid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arhol 03 lis 2015, 12:59
Apatia..zdecydowanie niedobra rzecz,im bardziej się ten shit pogłębi,tym bliżej ci do obojętności,tym bliżej do hadesu,kappa.

Zdychać z bezczynności lub niespełnionych ambicji,obie idee/wizje "funtastyczne" jak morgensztern wbity w dupe.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Druid 10 lis 2015, 23:31
Dark Velvet napisał(a):
Część druga: - A ja bym się właśnie chyba chętnie dowiedział - skąd ten pociąg do tego stanu nicości, apatii...myślę, że może tutaj być coś, czego oboje nie wiemy. Może jest to coś, co dałoby się jakoś inaczej zaspokoić.
Mam sobie przypomnieć, dlaczego chciałam umrzeć?

mam na myśli pierwszą w życiu sytuację, która obudziła pragnienie samounicestwienia (choć kierowanie gniewu na siebie jest kolejnym etapem po bezradnym gniewie wobec kogoś innego)
Druid

przez Stakatela 10 lis 2015, 23:45
Mi się podoba zdanie z jednej reklamy: "Chciałabym żeby mi się zawsze chciało chcieć".

przez bedzielepiej 11 lis 2015, 00:54
Travis89 napisał(a):Noszę w sobie pragnienie pogrążenia się w apatii. Jak to swoje pragnienie całkowicie zaspokoić?
Przeszkadza mi w tym ta część mnie, która jednak chce działać. Obecnie muszę z nią ciągle chodzić na jakieś kompromisy i dochodzi do częstych starć i konfliktów wewnętrznych, które są dla mnie frustrujące i męczące. Na przykład wysłanie tego posta oddala mnie od apatii, a popycha w kierunku jej przeciwieństwa, czyli stresu, zaangażowania, pobudzenia i zobowiązania.

Musisz stłumić te przebłyski ożywienia powtarzając sobie, że wszelkie działanie nie ma sensu, jest trudne żmudne i niesie cierpienie. Bezradności można się nauczyć! Ćwicz opadanie rąk, leżenie plackiem w bezruchu. Myśl o korzyściach wynikających z apatii, ten co nic nie robi nigdy nie popełni błędów. Jak wzniesiesz się na wyższy poziom wtedy nawet komputera nie włączysz.

przez Vengence 11 lis 2015, 09:24
Ja polecam Ssri, Paroksetyne w dawce 50-60 mg, kilka miesięcy i będziesz miał swoją apatie, tylko potem nie płacz, że nie
możesz czuć się normalnie!! :time:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Druid 12 lis 2015, 16:40
Obrazek
Druid

Sortuj wg