Permanentne, okropne, uciążliwe zmęczenie od lat

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez cyklopka 01 lis 2015, 14:59
No ale może być depresja nie zależna od tarczycy czy czego tam.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Celice 01 lis 2015, 18:01
klex, też myślę że to moze mieć wpływ.
Celice

przez abstrakcyjna 01 lis 2015, 20:05
klex napisał(a):Wygląda na zespół chronicznego zmęczenia ale na to nie ma jednoznacznego lekarstwa.

Zespół chronicznego zmęczenia, zespół przewlekłego zmęczenia – choroba która objawia się poprzez problemy z pamięcią oraz koncentracją, częste bóle głowy i mięśni (wycieńczenie mimo braku jakiejkolwiek aktywności fizycznej). Często pojawia się większe zmęczenie po przebudzeniu niż przed pójściem spać. Diagnozę można postawić dopiero wtedy, gdy objawy utrzymują się przez ponad pół roku. Jak dotąd nie znaleziono żadnych skutecznych metod walki z tą chorobą.

U mnie się to wszystko zgadza. Mam tak od paru lat. I nie pamiętam już jak to jest się wyspać. Generalnie u mnie przyczyną jest przywlekła anemia (ale nawet jak zaleczę to zmęczenie nie mija) i bardzo niskie ciśnienie. Ale czy ciśnienie może aż tak na to wpływać? Biorę pod uwagę też kwestie psychiczne.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coccinella 15 lis 2015, 18:23
mam tak samo...wszystkie badania w normie, a nawet super, a czuje się jakbym miała 80 lat...
Nie chce mi się.

przez SrebrnaSowa 15 lis 2015, 20:33
A badania robiłyście na obecność grzybów ?
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez cyklopka 15 lis 2015, 22:24
SrebrnaSowa, ja nie robiłam badań, ale zażywałam preparat ziołowy antybakteryjny i antygrzybiczy, ogólnie się lepiej czuję i po tym, że zniknął nalot z języka można mieć pewność, że pleśniaków w organizmie mniej.
I Miss Forum

przez SrebrnaSowa 15 lis 2015, 23:15
No tak z języka zniknął, ale widocznie pozostało go tyle w srodku że fizyczna " chęć do życia " nie powróciła....
A jakiż to preparat jeśli można o tym pisać tak otwarcie?
INFP-T
4w5

przez cyklopka 15 lis 2015, 23:28
SrebrnaSowa, ale to nie ja pisałam, że nie mam chęci do życia, tylko inne osoby w tym wątku... :roll:
I Miss Forum

przez SrebrnaSowa 16 lis 2015, 20:48
Cyklopko , oj toś mnie zmyliła ! heh, sorki w takim razie.
INFP-T
4w5

przez Violka1976 30 lis 2015, 23:22
To tak jakbym siebie widziala nic mi nie pomaga przesypiam cale dnie. Tez juz nie daje rady.Antydepresanty pomagaja tylko na chwile

przez coccinella 30 lis 2015, 23:43
mi wcale, albo jeszcze bardziej zamulają, nawet te pobudzające
Nie chce mi się.

przez Violka1976 01 gru 2015, 01:14
Juz sama nie wiem a moze by tak sprobowac odstawic te leki skoro i tak nie pomagaja hmm

przez padaka 02 gru 2015, 22:15
Ja też miałem takie zmęczenie i przeszło mi gdy przeszedłem dwukrotną antybiotykoterapię z powodu anginy. Po antybiotykach przestały mi się też tworzyć kamienie migdałowe i poranne kapcie w gardle.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez bedzielepiej 03 gru 2015, 19:49
hazeleyes napisał(a):(...)Robiłam masę badań, wszystkie wychodzą zawsze wręcz super. Nie brakuje mi żadnych witamin, wszystko w normie. Jestem szczupła, zdrowo się odżywiam, uprawiam sport (może nie jakoś bardzo dużo, ale staram się znaleźć w tygodniu czas na sport, ćwiczenia fizyczne) i czuję jakbym miała 70 lat, a nie 24.
Od 2 lat jestem w terapii, chodziłam też na grupową, brałam różne leki, które nigdy nie zadziałały na mój napęd niezależnie od dawki.
Nie wiem już czego mam się chwytać, nie daję rady tak żyć. Czuję się jak zombie, wiecznie niewyspana, wiecznie zmęczona i bez energii. :(

Trochę mało napisałaś, żeby było można coś stwierdzić. Piszesz, że zdrowo się odżywiasz, ale nie wiem co to oznacza. Dla mnie ktoś, kto zdrowo się odżywia to osoba która nie je produktów mlecznych, glutenu i cukru rafinowanego. Przestrzega również pewnych zwyczajów jak np. nie picie przy jedzeniu, bo picie podczas posiłku powoduje rozcieńczenie soku żołądkowego i zwiększenie jego pH, a pokarm który powinien być trawiony w pH=1,2 już tak zdrowo się nie strawi i niestrawione białko dostanie się do jelita gdzie będzie gniło.

Rozumiem, że suplementujesz się regularnie kwasem askorbinowym i witaminą D3+K2(koniecznie MK7), których nie da się wytworzyć w organizmie przy dzisiejszym trybie życia i jałowym jedzeniu? I Ci to nie pomaga?

Kiedy ostatnio oczyszczałaś organizm z toksyn? Środowisko i żywność jest zatrute metalami ciężkimi i innymi chemikaliami. Im wcześniej sobie to uświadomisz, tym lepiej.

Brałaś jakieś szczepionki? Jesli tak to warto się zainteresować co się stało niektórym dziewczynom po przyjęciu szczepionki Gardasil. Jest wiele dokumentów na ten temat np. https://www.youtube.com/watch?v=UX7NXLpEe7k

Albo odrobaczasz się regularnie każdego roku?

Poczytaj tez o zmęczeniu nadnerczy. To taka choroba której u nas się nie diagnozuje, bo medycyna w Polsce jest 40 lat do tyłu. Jak nie wierzysz to zainteresuj się i zastanów, czemu Cię jeszcze Ci wszyscy mądrzy lekarze nie wyleczyli. Smutne, ale prawdziwe, w tym kraju trzeba brać swoje zdrowie we własne ręce.

Sortuj wg