Mam 27 lat i czuję się staro

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez qqu 06 paź 2015, 19:25
Cześć wszystkim!
Chciałbym podzielić się z Wami swoją historią i prosić o pomoc. Niestety próbowałem zasięgnąć pomocy u specjalistów ale... temat szedł albo w innym kierunku albo w bagatelę.
Czuję się strasznie bezradny a problem wewnętrznie narasta. Problemy z poczuciem przemijania pojawiły się już w wieku 16 lat. Tuż przed 17 urodzinami czułem się źle i miałem poczucie że coś się kończy. 18 to była jakaś trauma i wielki dół... nie chciałem ich obchodzić i nie godziłem się na to by coś z tym robić. Unikam tematu urodzin jak ognia. Szczerze mówiąc, zdarza się że jakoś się prześlizguję ale... zawsze mam doła.
W tym roku jest inaczej, jest gorzej... już 2 miesiące przed urodzinami załapałem takiego doła że... nie radzę sobie z tym.
Czuję że wszystko już za mną. Spójrzmy prawdzie w oczy, wszystkie najpiękniejsze lata już minęły i nie potrafię się z tym pogodzić. Mam od cholery planów i marzeń a... czas już myśleć o ustatkowaniu się... Moi znajomi tak zrobili albo po prostu się porozjeżdżali. Często nie mają czasu na spotkania.
Pojawia się też inny problem. Podchodziłem do życia dosyć... zachowawczo... dziś brakuje mi tego wyszumienia się. Nie ma z kim pójść nawet na koncert bo... moi znajomi mają dzieci. Kiedyś organizowaliśmy różne spotkania i robiliśmy dużo fajnych rzeczy. Jakieś wieczorki filmowe, nocne wypady na miasto.... dziś nie ma nic...
Nawet zawodowo czuję doła bo poszedłem w złym kierunku. Nie czuję tej dziedziny. Chciałbym ruszyć w innym kierunku ale... jak pójdę na studia, tam będzie pełno młodych ludzi. Nie dam sobie z tym rady.
Jak już wspomniałem, byłem u psychologów.
Jeden psycholog bagatelizował, drugi stwierdził że skoro z pierwszym się nie dogadałem to nie wie czy jest mi w stanie pomóc. Niestety zawsze podczas konsultacji, psycholożka zbaczała z bolesnego dla mnie tematu, a ja bardzo chciałem rozmawiać na ten temat.Liczyłem na jakieś wsparcie a spotkałem się z paplaniną. Czuję że dalej nie ma sensu szukać pomocy w tym kierunku... Nie wiem gdzie iść dalej.
Nigdy nie było tak że wybuchałem płaczem na ulicy, nigdy nie ryczałem po nocach. Jest mi strasznie źle i nie radzę sobie z tym.

Jeszcze 3 miesiące temu byłem człowiekiem który robił 1000 rzeczy na raz. Dziś smutek odbiera mi chęć... - nie potrafię tego określić.
qqu

przez Evia 06 paź 2015, 19:50
qqu napisał(a):jak pójdę na studia, tam będzie pełno młodych ludzi. Nie dam sobie z tym rady.

A ja uważam, że to jest bardzo dobry pomysł
Dzięki młodym osobom będziesz mógł odżyć, znajdą się nowi (niedzieciaci) znajomi
W tym wieku spokojnie można się dogadać z osobami zaraz po maturze
Można nabrać trochę świeżości

przez ChrisMessina 06 paź 2015, 19:52
Zbieraj powoli na trumnę, zawsze to jakiś cel w życiu.
Z przodu plecy, z tyłu plecy, pan Bóg stworzył ją dla hecy!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Łapa 06 paź 2015, 19:53
Rozwiązanie jest proste - zacznij zadawać się z młodszymi od siebie, wtedy poczujesz się młodo, może się też wyszumisz i tak dalej i tym podobne. Jeśli Cię to bawi. Jeśli dla Ciebie 27 lat to staro to bardzo Ci współczuje, ja mam tylko 24 lata, ale nie czuję się staro/młodo.

przez qqu 06 paź 2015, 19:53
Evia napisał(a):
qqu napisał(a):jak pójdę na studia, tam będzie pełno młodych ludzi. Nie dam sobie z tym rady.

A ja uważam, że to jest bardzo dobry pomysł
Dzięki młodym osobom będziesz mógł odżyć, znajdą się nowi (niedzieciaci) znajomi
W tym wieku spokojnie można się dogadać z osobami zaraz po maturze
Można nabrać trochę świeżości

W tym wieku ;)
Tyle że przegapiłem rekrutację... :( Istnieje możliwość za rok... wtedy różnica wieku będzie jeszcze większa...
Chciałem zrobić coś bezpieczniejszego i zrobić mgr zaocznie i taką podjąłem decyzję. Kilka dni minęło i żałuję...
qqu

przez Evia 06 paź 2015, 19:58
Rok w tę czy we w tę, nie robi żadnego znaczenia

Sama myślę o poszukaniu młodszych znajomych, bo rozmawianie o kaszkach, pieluchach, porodach, przedszkolach, kredytach itd mało mnie interesuje
Poza tym przydaliby się jacyś znajomi np do wspólnych wyjazdów
Ostatnio edytowano 06 paź 2015, 19:59 przez Evia, łącznie edytowano 1 raz

przez Łapa 06 paź 2015, 19:59
qqu to połaź sobie na jakieś wydarzenia, grupy, spotkania związane z jakimiś rzeczami na które mogą chodzić głównie młode osoby i tam pewnie bez problemu znajdziesz nowych, młodszych znajomych. Oczywiście dużo zależy od tego w jakiej wielkości mieście mieszkasz.

przez qqu 06 paź 2015, 20:02
Łapa napisał(a):Rozwiązanie jest proste - zacznij zadawać się z młodszymi od siebie, wtedy poczujesz się młodo, może się też wyszumisz i tak dalej i tym podobne. Jeśli Cię to bawi. Jeśli dla Ciebie 27 lat to staro to bardzo Ci współczuje, ja mam tylko 24 lata, ale nie czuję się staro/młodo.

Też bym chciał mieć 24. :) Nie masz na horyzoncie 30tki... Dla mnie to już na prawdę dziadkowy wiek i... zawsze tak było.

Łapa napisał(a):Rozwiązanie jest proste - zacznij zadawać się z młodszymi od siebie, wtedy poczujesz się młodo, może się też wyszumisz i tak dalej i tym podobne. Jeśli Cię to bawi. Jeśli dla Ciebie 27 lat to staro to bardzo Ci współczuje, ja mam tylko 24 lata, ale nie czuję się staro/młodo.

...i będę czuł się jak zgred... z resztą spotykałbym się też z uwagami dot. wieku...
Tu nie chodzi jedynie o kwestie towarzyskie ale i o plany. Na pewne rzeczy już chyba trochę za późno. Myślałem o dołączeniu do jakiejś grupy teatralnej - zawsze mi się to podobało, ale przyjdzie takie stare coś co nic nie umie i... ehhh... ;/

Łapa napisał(a):qqu to połaź sobie na jakieś wydarzenia, grupy, spotkania związane z jakimiś rzeczami na które mogą chodzić głównie młode osoby i tam pewnie bez problemu znajdziesz nowych, młodszych znajomych. Oczywiście dużo zależy od tego w jakiej wielkości mieście mieszkasz.

Mieszkam w trójmieście. "Połaź sobie... " szukałem i... dla dzieci, dla dzieci i... dla dzieci... Poza tym właśnie Ci młodsi przyprawią mnie o dół. Ja patrząc na ludzi młodszych popadam w większego doła. Na prawdę ostatnio mnie pokręciło. Nawet tak idąc ciągle przyglądam się ludziom i zastanawiam ile mają lat i... szacuję po kim co widać...

Zapomniałbym... Dzięki za odpowiedzi ;]
qqu

przez Łapa 06 paź 2015, 20:09
Qqu... Plażo, proszę czy naprawdę muszę?

Łapaj:
http://assets.entrepreneur.com/article/1396374824-think-too-old-entrepreneur-think-again-infographic.jpg

Musisz przepracować w głowie swój wydumany problem o tym, że jesteś za stary na coś.

przez Evia 06 paź 2015, 20:16
qqu napisał(a):...i będę czuł się jak zgred... z resztą spotykałbym się też z uwagami dot. wieku...

Nawet jeśli, to co z tego?

Jestem osobą, która ma kontakt z ludźmi w bardzo różnej grupie wiekowej, zadaję się z osobami, które mogłyby być nawet moimi rodzicami czy nawet dziadkami
Nigdy jakoś specjalnie nie spotkałam się z opiniami dotyczącymi mojego wieku, a jeśli już to tyczyło się to zazwyczaj jakichś konkretów (np czasów, których pomimo mojego wieku nie doświadczyłam)

Kwestia dogadania się, nie jest zależna od naszego wieku, dziwne byłoby również to, aby fakty były dla kogoś uwłaczające

przez wiejskifilozof 06 paź 2015, 20:20
Marudzenie.Ja mam 38 lat i jeszcze tyle przede mną.

przez kotek em 06 paź 2015, 20:24
qqu, idź na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Tam będziesz czuł się młody ;).
Obrazek

przez qqu 07 paź 2015, 00:19
Łapa napisał(a):Qqu... Plażo, proszę czy naprawdę muszę?

Łapaj:
http://assets.entrepreneur.com/article/1396374824-think-too-old-entrepreneur-think-again-infographic.jpg

Musisz przepracować w głowie swój wydumany problem o tym, że jesteś za stary na coś.

Przerabiałem coś podobnego. ;) Głównie sięgałem po biografie... i... nic to nie dało. Strasznie mnie boli nie tylko to że „jestem za stary na”, ale i że młodość mi się kończy. Właściwie, czuję że już się skończyła.

Jest jeden najgorszy detal. Nie wspominałem o nim. Jeszcze kilka dni będę mieć 26 lat... 27 się zbliża... i boję się tego dnia patrząc na to jak jestem przybity dziś.

Ja ciągle próbuję sobie to jakoś tłumaczyć, załagodzić i... nic to nie daje. :(

Evia napisał(a):
qqu napisał(a):...i będę czuł się jak zgred... z resztą spotykałbym się też z uwagami dot. wieku...

Nawet jeśli, to co z tego?

Jestem osobą, która ma kontakt z ludźmi w bardzo różnej grupie wiekowej, zadaję się z osobami, które mogłyby być nawet moimi rodzicami czy nawet dziadkami
Nigdy jakoś specjalnie nie spotkałam się z opiniami dotyczącymi mojego wieku, a jeśli już to tyczyło się to zazwyczaj jakichś konkretów (np czasów, których pomimo mojego wieku nie doświadczyłam)

Kwestia dogadania się, nie jest zależna od naszego wieku, dziwne byłoby również to, aby fakty były dla kogoś uwłaczające

Twojego wieku... hmmm... bo jesteś młodsza od tych osób :)
Ja niedawno usłyszałem żart wywołany niedowierzaniem że mam aż tyle lat: „to ty stara dupa już jesteś” - wiem że ta osoba nie chciała mnie zranić i to był niewinny żart, ale strasznie mnie to zabolało i często o tym myślę.
Z uwagą też spotkałem się raz od nowego, młodszego kolegi który był zaskoczony moim wiekiem... Ja chyba wyglądam kapkę młodziej... nawet słyszałem taką opinię kiedyś od mojego przyjaciela.

Z resztą nawet ta uwaga że wyglądam młodziej niż na 27... to straszne... ;/

Evia napisał(a):Rok w tę czy we w tę, nie robi żadnego znaczenia

Sama myślę o poszukaniu młodszych znajomych, bo rozmawianie o kaszkach, pieluchach, porodach, przedszkolach, kredytach itd mało mnie interesuje
Poza tym przydaliby się jacyś znajomi np do wspólnych wyjazdów

Ja bym chciał mieć tak... z 17 ;) 10 mniej... wiec robi mi to różnicę. :)

kotek em napisał(a):qqu, idź na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Tam będziesz czuł się młody ;).

W pracy czasem słyszę że jestem taki młody... Pracuję z klientami... czasem starszymi :)
Dziś (właściwie wczoraj) tak trochę gorzkim głosem odpowiedziałem sfrustrowany: „a to się pani tylko tak wydaje. Ja już mam prawie 3 dychy”.
qqu

przez alone05 07 paź 2015, 00:28
jesteś dojrzały, to dobrze, są osoby dojrzałe już w wieku 24 lat, teraz czas się ożenić :smile:

Sortuj wg