Problemy ze szkołą

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Problemy ze szkołą

przez arminn 22 wrz 2015, 14:57
Mam do was pytania dotyczące nauki. Czy ktoś z was przez chorobę doświadczył problemów ze szkołą? Ktoś na przykład nie skończył jej "w terminie". Ktoś ją przerwał, żeby najpierw zadbać o swoje samopoczucie? Chodzi mi tutaj głównie o szkoły "podstawowe". Omijam szkoły policealne, studia itd.
Jak nauczyciele byli do was (do waszej choroby, jeżeli wiedzieli) nastawieni?
Samotność jest wtedy, kiedy nie ma mnie we mnie..

Problemy ze szkołą

przez Morphine90 22 wrz 2015, 17:51
Chorowałam od początku gimnazjum. Nie wiem na ile nauczyciele wiedzieli - czasem psycholog zwalniała mnie z lekcji, bo nie miałam innego terminu, żeby się z nią zobaczyć. Swój ból głównie przekuwałam w kucie i udowadnianie, że jestem najlepsza, ale kiedy miałam myśli samobójcze przestałam się uczyć i nagle z piątkowej uczennicy zaczęłam mieć dwóje... Leki pomogły, a moja mama pewnie też po cichu była u wychowawcy wytłumaczyć o co chodzi. W każdym razie wszystko pokończyłam (oprócz studiów) - po prostu pozwolili mi spokojnie poprawiać zawalone sprawdziany. Zwykła szkoła to był chyba najlepszy czas do chorowania - można zawalić dużo rzeczy bez większych konsekwencji - inaczej niż na studiach czy w pracy i dużo da się załatwić na linii rodzic-nauczyciel. O ile Twoi rodzice są skłonni do współpracy. Jeśli nie polecam wizytę u psychologa/pedagoga (pedagodzy są beznadziejni, ale) i opowiedzenie o sprawie - wtedy będzie mógł wyjaśnić nauczycielom co się dzieje, poprosić w Twoim imieniu o kolejną poprawkę albo inny termin sprawdzianu - zwłaszcza jeśli miałabyś dodatkowo np. zaświadczenie od psychiatry, że się leczysz.
Fear is the hand
that pulls your strings

Problemy ze szkołą

przez Eus 22 wrz 2015, 18:28
Warto też pamiętać, że jak jest bardzo źle, to istnieje opcja nauczania indywidualnego. Ja z niego korzystałam przez 6 lat i myślę, że tylko dzięki temu skończyłam szkołę z dobrymi wynikami. Nauczyciele byli pozytywnie nastawienie i pod kątem edukacyjnym naprawdę dobrze wspominam ten czas. Teraz jestem na studiach i miewam dużo problemów przez nieobecności.
Trust me, I'm a scientist. Bipolar scientist.
Eus

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problemy ze szkołą

przez arminn 22 wrz 2015, 18:33
Myślałam, że jestem jedynym beznadziejnym przypadkiem, który ma tego typu problemy ze szkołą/nauką. No, ale moja rodzina myśli raczej, że tak jest..Najgorsze jest to, kiedy w ogóle nie ma się siły, kiedy nie czuje się sensu nauki :-| Poczucie winy rośnie. Myślę sobie "Boże, może jestem leniem, może to moja wina, przecież wszyscy dają radę, a ja.." :?

Problemy ze szkołą

przez TruchłoBoga 22 wrz 2015, 18:35
Nie, arminn, ja też mam takowy problem. Nawet odwiedziłem to forum w poszukiwaniu pomocy wcześniej, przed założeniem konta. Wyczekuję już końca, o ku*wa, wtedy będę wolny jak ptak, z dala od problemów, beznadziejnych nauczycieli, kolegów i tak dalej.
TruchłoBoga

Problemy ze szkołą

przez arminn 22 wrz 2015, 18:37
TruchłoBoga, :( A w jakim jesteś wieku?

Problemy ze szkołą

przez TruchłoBoga 22 wrz 2015, 18:38
W XXI.
Chyba, że o mój pytasz, 17.
TruchłoBoga

Problemy ze szkołą

przez arminn 22 wrz 2015, 18:40
TruchłoBoga, No, tak raczej o Twój pytałam :roll:

Problemy ze szkołą

przez TruchłoBoga 22 wrz 2015, 18:41
arminn napisał(a):TruchłoBoga, No, tak raczej o Twój pytałam :roll:

Wiem byłem śmiszny hihihi
A ty ile? Nie wypada co prawda pytać ale w sumie nie wiem dlaczego nie wypada więc zapytam: A ty ile?
TruchłoBoga

Problemy ze szkołą

przez arminn 22 wrz 2015, 18:42
O ile Twoi rodzice są skłonni do współpracy.

Właśnie najgorsze jest to, że mój ojciec w ogóle nie jest skłonny do współpracy. Nawet jak chodziłam na terapię i mój T chciał się z nim spotkać to nie poszedł na spotkanie.

Problemy ze szkołą

przez arminn 22 wrz 2015, 18:43
TruchłoBoga napisał(a):

A ty ile? Nie wypada co prawda pytać ale w sumie nie wiem dlaczego nie wypada więc zapytam: A ty ile?

W sumie uśmiechnęłam się :smile:
Ja mam 18.

Problemy ze szkołą

przez TruchłoBoga 22 wrz 2015, 18:45
arminn napisał(a):
TruchłoBoga napisał(a):

W sumie uśmiechnęłam się :smile:
Ja mam 18.

To lajtowo, młoda, wytrzymaj i uciekaj!
TruchłoBoga

Problemy ze szkołą

przez Morphine90 22 wrz 2015, 19:28
Truchło, jak skończysz szkołę to dopiero skończy się Twoja wolność, ciesz się budą póki masz czas. Potem zamiast nauczycieli będziesz miał szefa, profesorka z wielkim ego, który wykończy Cię na warunku i oczekiwania społeczne.
Fear is the hand
that pulls your strings

Problemy ze szkołą

przez Morphine90 22 wrz 2015, 19:31
A, zapomniałam, skarbówka też dotrzyma Ci towarzystwa, odwrotnie niż pieniądze ^^
Fear is the hand
that pulls your strings

Sortuj wg