Żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Mae 14 wrz 2015, 23:49
Albo w rzyć.
Trolololololo
Mae

przez TruchłoBoga 14 wrz 2015, 23:50
w rzyć tylko palec podczas otrzymywania robienia loda pozdro dla kumatych
TruchłoBoga

przez Mae 14 wrz 2015, 23:52
EOT, bo zaczyna się robić niebezpiecznie. :P
Trolololololo
Mae

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arhol 14 wrz 2015, 23:53
Mae napisał(a):Też jestem leniem i prokrastynatorem.
Panie premierze, jak żyć?? :cry:

czekać na cud/drame aż żywot sam zmusi do ruszenia doopy i działania

//rekt.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Mae 14 wrz 2015, 23:56
Arhol, ech, wszędzie ten determinizm. :?
Trolololololo
Mae

przez coccinella 20 wrz 2015, 23:22
przeleżałam dziś cały dzień, dosłownie. To jest straszne :(
Nie chce mi się.

przez jetodik 21 wrz 2015, 20:22
kiedy się lenie mam wyrzuty sumienia i lęki egzystencjalne 8)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Psychomedic.pl 24 wrz 2015, 19:38
Coccinello!
Wszystko opisałaś jasno na tyle, że wyobrażam sobie jak musi być Ci ciężko. Brak chęci i motywacji do działania na pewno znacząco utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie. Przede wszystkim nie obwiniaj się. Sam fakt, że przy takim samopoczuciu udaje Ci się wypełniać swoje obowiązki i próbujesz różnych form działania całkowicie wykluczają Twoje lenistwo.
Ewidentnie jednak nie radzisz sobie ze swoim problemem, czujesz się nieszczęśliwa, sama piszesz, że próbujesz się do różnych rzeczy zmuszać, ale to nie odnosi rezultatu. W związku z tym, zalecałabym Ci spotkanie ze specjalistą, który pokaże Ci jak radzić sobie z problemami. Nie będzie Cię oceniał, tylko spojrzy fachowym okiem na to, co Cię trapi, wskaże odpowiednią drogę. Jeśli masz złe doświadczenie z psychiatrami, może na początku warto spróbować spotkania z psychologiem? Jestem przekonana, że znajdziesz takiego specjalistę, który Ci pomoże i odzyskasz radość życia i chęć działania.

Jeśli jednak masz jeszcze wątpliwości, polecam poniższy link:

https://www.youtube.com/results?search_ ... sychomedic

Pozdrawiam serdecznie!

przez novyon 25 wrz 2015, 08:39
coccinella napisał(a):
novyon napisał(a):Jesteś leniem i tyle. Jak się sama nie zmotywujesz, to nikt za Ciebie tego nie zrobi. ;] Gdyby istniała złota recepta to na każdym rogu stałby człowiek osiągający spektakularne rezultaty, a tak nie jest. Bo, żeby tak było to potrzeba DETERMINACJI. A jak się wkurwia i Ci się nie chcę, to pieprz to i po prostu się obijaj tyle ile wlezie. ;]

Często sobie myślę tak właśnie. Jestem leniwa, więc nic mi się nie chce. Ale to dobijanie leżącego, dobijanie siebie. Bo to coś więcej jednak.
Wiem, że nie ma złotej recepty, ale pomyślałam, że może są osoby, które również to przeżywają albo przeżywały i chciałyby się podzielić.

Leż ile chcesz, coccinella. Nie ma nic złego w opieprzaniu, lenieniu się. Nie każdy musi osiągać spektakularne efekty. Nie każdy będzie i musi być zmotywowany, żeby osiągać nadzwyczajne efekty. Celebruj swoje pieprzenie, leż na łóżku tak długo jak tylko zechcesz i przede wszystkim odstaw na bok poczucie, że to leżenie jest złe. Podejdź do tego w taki sposób, że to teraz Twoja "pauza". Tak samo jak "pauza" w muzyce - jest niezbędna. Upajaj się swoim lenistwem, leń się do porzygu i obserwuj co będzie się działo.

O ile psychoterapii można spróbować, tak do farmakologii mam duży dystans, bo z reguły zaraz po odstawieniu wraca do pierwotnego stanu albo nawet gorszego - co można zaobserwować na forum jak ludzie się żalą, że leki nie działają.

Chilluj.

przez agusiaww 25 wrz 2015, 08:57
A komu sie chce? Wszyscy jestesmy leniwcami.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg