Czy miłość/zakochanie pomaga w depresji?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez arminn 13 cze 2015, 00:27
Lubię filozofować :roll: Szczególnie na temat miłości. Ostatnio zastanawiam się, jakby to było, gdybym była z kimś w związku. Czy pomogło by mi to w walce z depresją? Może byłabym szczęśliwa, bo przecież nic podobno tak nie uszczęśliwia :105: A może unieszczęśliwiałabym tą osobę swoją chorobą i było by jej ciężko zrozumieć pewne sprawy. Potem zerwałaby ze mną, a ja bym tego nie zniosła. Ale z drugiej strony trzymanie kogoś za rękę, przytulanie kogoś przed snem, słuchanie przynajmniej dwa razy dziennie dwóch najbardziej magicznych słów, spacery przy zachodzie słońca-wszystko to brzmi zachęcająco. A może to wszystko jest przereklamowane? :-| Ostatnio w swoim otoczeniu byłam świadkiem rozpadu związku, który naprawdę świetnie się "prezentował". Życie jest skomplikowane, może bycie z kimś w związku bywa jeszcze bardziej skomplikowane. Czy w ogóle istnieje prawdziwa miłość jeszcze na tym świecie? :bezradny:
Chciałabym żeby ktoś mnie kochał, ale też trochę się tego boje...Mam niską samoocenę i czasami zastanawiam się, czy w ogóle ktoś byłby w stanie mnie pokochać.

Macie jakieś zdanie na temat bycia w związku, będąc chorym na depresje? Może ktoś dzięki drugiej połówce się wyleczył? :roll: Albo po prostu poczuł się lepiej, czuł sens swojego życia itd? Podzielcie się swoimi historiami miłosnymi, jeśli macie ochotę.

(i generalnie mam nadzieję, że te moje wypociny was nie znudziły :roll: )
Samotność jest wtedy, kiedy nie ma mnie we mnie..

przez Arhol 13 cze 2015, 00:46
Nie byłem,nie sądzę że będę w takowej relacji.
To imho bezsensowny/mocno ryzykowny czynnik motywujący do walki z depresją,niską samooceną i innymi.
Owszem,może pomóc,ale to mocno niestabilna rzecz,2 strona zawsze może cie kopnąć w dupę i posłać w jeszcze większe szambo, w którym się jest,raczej się wygrzebiesz z czasem,ale może to zająć znacznie więcej czasu.
Druga rzecz - czasami prowadzi do uzależnienia swojego szczęścia/poczucia wartości od 2 osoby,co może się skończyć jak wyżej - failem.
Ryzykowna gra,gdzie stawiasz to co jest do "naprawy" i rozyebka tego boli.

Inna sprawa,że wsparcie tego gatunku pewnie potrafi bardzo wiele dać,o ile jest prawdziwe itd.

Ale mimo wszystko,leczenie pozostawmy psychiatrom i psychoterapeutom (dobrym,nie ogrom z papiórem).
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez jetodik 13 cze 2015, 00:58
arminn, może zaszkodzić, może pomóc, może to pozostawić bez zmian, ogólnie zależy to od mnóstwa czynników, ważne by druga osoba była dopasowana, ważna komunikacja i te inne rzeczy, jeśli się już zdecydujesz to zwróć na nie uwagę.

nie rozpatruj tego pod kątem leczenia, uszczęśliwienia już prędzej :)
trudno rozpatrywać i prognozować miłość abstrakcyjnie - jak znajdziesz sobie konkretnego faceta, do którego będziesz coś czuła, zwróć uwagę na różne rzeczy, czy jesteście dopasowani, na perspektywy, czy on Cię szanuje, jak spędza Ci się z nim czas itd. i wtedy sobie oceń i odpowiedz czy chcesz z nim się wiązać i angażować.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wielbłądzica 13 cze 2015, 01:09
Najgorszy jest lęk przed samym sobą w związku. Wydaje mi się, że jak ma się marzenia o relacji, gdzie nie ma miejsca na manipulacje, to może być trudno znaleźć sobie idealnego partnera osobie z zaburzeniem. Mnie zakochania utrudniają spokojną egzystencję z problemami. Powodują niepotrzebną ekscytację i chwiejność. Ale natury nie da się oszukać i dąży się wciąż i kombinuje 'jakby tu...'.

przez jetodik 13 cze 2015, 01:25
nic na siłę :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez arminn 13 cze 2015, 01:31
jetodik, wiadomo :)
Mimo wszystko czasami w ciężkich stanach jest we mnie ogromna potrzeba miłości człowieka płci męskiej i ciężko taką potrzebę zahamować :bezradny:

przez jetodik 13 cze 2015, 01:48
arminn, czemu miałabyś zrealizowania tej potrzeby sobie odmówić?

przez Follow_ 13 cze 2015, 02:22
To jest trochę złudne. Jeśli ktoś choruje i zakochuje się to ma więcej energii i chęci ale po jakimś czasie może pojawić się silniejszy epizod i jest większe rozczarowanie bo miłość nie wystarcza by go pokonać.
Będąc samotnym jednak jest dużo ciężej nie mając depresji a co dopiero jak się choruje i dokłada to dodatkowe cierpienia.

Złudne jest również to jak osoba, która ma niską samoocenę wchodzi w związek i opiera swoją samoocenę tylko o drugą osobę... ta osoba odchodzi i robi się tragedia.

przez arminn 13 cze 2015, 02:26
jetodik, Może nie całkiem odmówić, tylko że nie wiem, czy to dobre w moim przypadku...Zresztą poznanie dzisiaj kogoś wyrozumiałego, kogoś kto pokocha Ciebie takim jakim jesteś (czyli w chorobie również!) wydaję się trudne :-| No, ale właśnie jak pisałam wyżej człowiek nie jest w stanie zahamować w sobie potrzeby miłości.

przez arminn 13 cze 2015, 02:28
Follow_, Zgadzam się z Twoimi słowami.

przez Łapa 13 cze 2015, 16:02

Osobie chorej może pomaga. Partnerowi osoby chorej na depresje z pewnością depresja tejże osoby nie pomaga.

Czy w ogóle istnieje prawdziwa miłość jeszcze na tym świecie?

Tak istniała i istnieć będzie tak długo jak ludzie będą istnieć.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez bonsai 13 cze 2015, 19:24
Follow_, bardzo mądre słowa! :uklon: W końcu mogę Cię czytać koncentrując się na tekście, a nie na awatarze. ;)
bonsai

przez Wolfx 14 cze 2015, 10:22
arminn, Pomaga ;) Tylko trzeba znależć naprawdę wartościowego człowieka ;)
Wolfx

przez NN4V 14 cze 2015, 10:31
Wolfx napisał(a):arminn, Pomaga ;) Tylko trzeba znależć naprawdę wartościowego człowieka ;)

A poszukiwania wpędzą w depresję, koklusz i frustrację, razem zwanymi zespołem zdołowania absolutnego. :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Sortuj wg