Sposoby diagnozowania depresji.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Zeus69 28 maja 2015, 20:22
Witam, chciałbym dowiedzieć się jakie są sposoby diagnozowania depresji, zależy mi na jak najdokładniejszym badaniu gdyż miałem już robione w dwóch różnych poradniach testy psychologiczne - w obu stan depresyjno-lękowy ale inaczej poopisywany, później zrobiłem qEEG i wyszło że mam spowolnione fale beta w płacie czołowym ale jednak dalej niewiadomo co mi jest i jestem trudnym do zdiagnozowania medycznie przypadkiem. Jednak leki jak i biofeedback nie pomógł i chciałbym wiedzieć jakie badania jeszcze mógłbym zrobić - np. zbadanie poziomu serotoniny o ile jest to możliwe.

przez agusiaww 31 maja 2015, 10:42
Z tego co sie orientuje takie badania sa bardzo rzadkie i drogie, nie wiem jak teraz,musiałbys sie dowiedziec w przychodni, gdzies gdzie to badaja. Natomiast jezeli chodzi o diagnoze depresji, nerwicy to przewaznie wystarcza wywiad i testy psychologiczne. Dalej warto sie skonultowac z neurologiem.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Lord Kapucyn 31 maja 2015, 12:16
Nie ma innych sposób zdiagnozowania depresji niż wywiad, testy, kwestionariusze psychologiczne. Nie ma badania, które stwierdzałoby stężenie(niedobór) neuroprzekaźników jak 5-HT. EEG jest w diagnozowaniu depresji klinicznie nieprzydatne.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ekspert_abcZdrowie 01 cze 2015, 22:39
Zeus69, diagnozowanie depresji odbywa się w oparciu o wywiad lekarski, testy i kwestionariusze, np. test Becka.

Odsyłam do tekstów:
https://portal.abczdrowie.pl/diagnozowanie-depresji
https://portal.abczdrowie.pl/testy-na-depresje

Pozdrawiam!
Psycholog

Sortuj wg