Moja depresja i historia jej wyleczenia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Kalebx3 30 maja 2015, 09:17
Natomiast np. stany lękowe wynikają z obaw o przyszłość. Bo niestety w Polsce nic nie jest pewne, jeżeli chodzi o zatrudnienie itd.

według tej nietrafionej definicji jakbyśmy wszyscy byli bogaczami i mieli najlepsza prace to nie mielibyśmy lęku w sobie ?
Bzdura! Umysł nie tak działa . U nerwicowców skłonnych do lękliwośći posiadanie dobrej pracy oznacza często strach przed jej strata i wyobrażanie sobie najgorszego kataklizmu życiowego .
Jęśli chodzi o same lęki , ataki paniki to nie mają one wielkiego przełożenia na masz stan majątkowy . Choruje głowa , nie kieszeń .
Można być starym dziadem i nie mieć nic ,,, oprócz życiowej radości .
temat ogólnie obszerny i zawiły .
Jednak lepiej byc bogatym i chorym niz biednym i chorym , normalne ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez kazimierz61 30 maja 2015, 11:48
izaa napisał(a):Demonów nie ma.
Jeżeli jest Bóg i jak mówi Pismo Święte ma swoich aniołów, a szatan był jednym z nich, tylko się zbuntował i pociągnął za sobą rzeszę takich zbuntowanych aniołów, i Bóg wypędził go do piekła, to znaczy że są i demony i nie człowiekowi jest osądzać czy są czy ich nie ma, poprostu jest mu danee przyjąć tą prawdę, chyba że taki człowiek nie wierzy w nic.
izaa napisał(a):Jeżeli Bóg istnieje, to my:
- wierząc w Niego, zyskujemy wieczność,
- nie wierząc w Niego, tracimy wszystko.
Moim zdaniem to są mądre słowa.
izaa napisał(a):Jeżeli Boga nie ma, to my:
- wierząc w 'niego', nic nie tracimy,
- nie wierząc w 'niego', też nic nie tracimy.
Trzeba się określić, albo wierzę, albo nie, bo jeśli wierzę to w takim stwierdzeniem obrażam Boga.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez kazimierz61 30 maja 2015, 12:10
Kalebx3 napisał(a):jakbyśmy wszyscy byli bogaczami i mieli najlepsza prace to nie mielibyśmy lęku w sobie ?
Bzdura! Umysł nie tak działa . U nerwicowców skłonnych do lękliwośći posiadanie dobrej pracy oznacza często strach przed jej strata i wyobrażanie sobie najgorszego kataklizmu życiowego .
No niestety taka według mnie jest prawda, ludzie bogaci nie żadko ze strachu o swój majątek mają większe lęki niż ten co niema nic do stracenia "łatwiej bedzie wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogaczowi wejść do Królestwa Niebieskiego". Kiedy jestem w kościele to nie trudno jast mi zauważyć że w pierwszych ławkach oprucz tych gorliwych zasiadają właśnie ci bogaci wierzący, a potem szara masa więcej lub mniej wierząca. A jesli chodzi o choroby to one nie wybierają sobie czy ktoś wierzy czy nie, bierze jak leci.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 30 maja 2015, 16:37
kazimierz61, jak ktoś ma lęki i ataki paniki, to przeważnie stoi w kościele zaraz przy wyjściu, żeby w razie czego móc się szybciej ewakuować ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Kalebx3 30 maja 2015, 17:56
Kiedy jestem w kościele to nie trudno jast mi zauważyć że w pierwszych ławkach oprucz tych gorliwych zasiadają właśnie ci bogaci wierzący,

OOOO Kazimierzu , nawet nie wiedziałem ,że należę do ekskluzywnego klubu bogatych wierzących ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez kazimierz61 30 maja 2015, 20:49
Arasha, Wiem o czym mówisz też nie zapuszczam się zbyt daleko, tłok ludzi mnie przeraża i od razu brak mi powietrza.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez kazimierz61 30 maja 2015, 20:55
Kalebx3, Nie gniewaj się, ale tak to rozumiem, może błędnie, bo przecież nie można wejść do wnętrza każdego człowieka, muszę nad tym zrozumieniem popracować.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez agusiaww 31 maja 2015, 10:35
NIe wiem czy jestes wyleczona, ale na pewno racjonalnie nie myslisz...proponowałabym wizyte u psychiatry.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez agusiaww 31 maja 2015, 10:36
kazimierz61 napisał(a):
Jeżeli jest Bóg i jak mówi Pismo Święte ma swoich aniołów, a szatan był jednym z nich, tylko się zbuntował i pociągnął za sobą rzeszę takich zbuntowanych aniołów, i Bóg wypędził go do piekła, to znaczy że są i demony i nie człowiekowi jest osądzać czy są czy ich nie ma, poprostu jest mu danee przyjąć tą prawdę, chyba że taki człowiek nie wierzy w nic.
Trzeba się określić, albo wierzę, albo nie, bo jeśli wierzę to w takim stwierdzeniem obrażam Boga.

jest roznica pomiedzy wiara w Boga, pomiedzy wiara w to co mowia ksieża, a pomiedzy tym jak sie interpretuje Biblię....Do tego wszystkiego trzeba podchodzic zdroworozsadkowo. Wierze w Boga, ale nie słucham ślepo tego co ktoś mówi...

przez nolite 02 cze 2015, 01:10
izaa napisał(a):nolite niestety nie wszystkim wierzącym pomaga wiara w Boga. Mam powody by wierzyć w Boga i wierzę. Natomiast np. stany lękowe wynikają z obaw o przyszłość. Bo niestety w Polsce nic nie jest pewne, jeżeli chodzi o zatrudnienie itd.
Nie powinnaś pisać, że takie leki otwierają na demony <?>. Nie otwierają. Demonów nie ma. Za to mogą zdarzyć się omamy i są one wymienione jako skutki uboczne. Depresja to choroba i na chorobę są leki.
Fajnie, że piszesz o wierze i o czymś w co trzeba wierzyć. Wtedy nie traci się nadziei, ma sie oparcie :).
Są takie też mądre słowa :D :
Jeżeli Bóg istnieje, to my:

Jeżeli Boga nie ma, to my:

Wniosek:
Z ekonomicznego punktu widzenia
opłaca się wierzyć niż
nie wierzyć

Izaa, jeśli jest Bóg, jest i diabeł. O tym, że narkotyki i leki zmieniające świadomośc otwierają na działanie demonów, napisano w Biblii. To właśnie te skutki uboczne :D Ja już nie mam depresji, nie biorę leków- pomogła mi modlitwa.

Trzeba tylko wiedzieć, jak się modlic (bez pośredników w postaci aniołów, świętych i Maryi), robić to z wiarą, odwracać się od grzechów i byc cierpliwym. I sięgać bezpośrednio do Nowego Testamentu, a nie tego, co mówią w kościele... Dlatego właśnie wiara nie pomaga, ze ludzie mają fałszywe wyobrażenie o Bogu, modlą się niewłaściwie i wierzą w nauki sprzeczne z Biblią. Bóg działa wedle zasad, które ustalił s swoim Słowie.

przez nolite 02 cze 2015, 01:15
agusiaww napisał(a):
kazimierz61 napisał(a):

jest roznica pomiedzy wiara w Boga, pomiedzy wiara w to co mowia ksieża, a pomiedzy tym jak sie interpretuje Biblię....Do tego wszystkiego trzeba podchodzic zdroworozsadkowo. Wierze w Boga, ale nie słucham ślepo tego co ktoś mówi...

Wierzysz w Boga, a mnie, która opowiadam tu treści zgodne z przekazem biblinym, wysyłasz do psychiatry :D Zdecyduj się, "racjonalizm" albo wiara

przez Arasha 02 cze 2015, 01:16
nolite, napisz coś więcej o tym, jak Ty się modlisz ;) Zwracasz się bezpośrednio do Boga?

Wiadomo, że leki mają masę skutków ubocznych, zarówno tych fizycznych ( których jest znacznie więcej ), jak też tych oddziałujących na sferę psychiczną. Ale myślę, że jest wiele innych rzeczy otwierających nas na inne światy ( np. nieodpowiednia muzyka, której bardziej bałabym się niż niektórych leków ) :? We wszystkim trzeba zachować umiar,
a jednocześnie słuchać się swojego wnętrza, intuicji, bo tam znajdują się wskazówki, jak postępować! Jak wsłuchasz się w siebie, to Bóg Ci podpowie, jak masz postąpić ;)
Ale rzeczywiście do tego trzeba cierpliwości, wiary i zaufania!
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez nolite 05 cze 2015, 18:44
Arasha napisał(a):nolite, napisz coś więcej o tym, jak Ty się modlisz ;) Zwracasz się bezpośrednio do Boga?

Wiadomo, że leki mają masę skutków ubocznych, zarówno tych fizycznych ( których jest znacznie więcej ), jak też tych oddziałujących na sferę psychiczną. Ale myślę, że jest wiele innych rzeczy otwierających nas na inne światy ( np. nieodpowiednia muzyka, której bardziej bałabym się niż niektórych leków ) :? We wszystkim trzeba zachować umiar,
a jednocześnie słuchać się swojego wnętrza, intuicji, bo tam znajdują się wskazówki, jak postępować! Jak wsłuchasz się w siebie, to Bóg Ci podpowie, jak masz postąpić ;)
Ale rzeczywiście do tego trzeba cierpliwości, wiary i zaufania!

Tak, masz rację z tą muzyką i wieloma innymi rzeczami, które nas otwierają. Są nimi m.in. alkohol, narkotyki, medytacja (tak!) i inne praktyki związane z new age; trzymanie w domu różnych dewocjonaliów, np. figurek Buddy, różańców, "świętych obrazów" i innych rzeczy, które podchodzą pod bałwochwalstwo. Mogę znaleźć materiały na ten temat i tu przekleić. To szeroki temat.

Jak się modlę? Swoimi słowami, proszę o spełnienie moich pragnień (tych dobrych) i pomoc dla innych, przepraszam za moje grzechy i proszę o siłę na walkę z moimi wadami. Dziękuję za to, co dla mnie Bóg zrobił. Generalnie "przepis" na modlitwę znajdziemy w Ojcze Nasz: tam są części składowe modlitwy, które możemy rozbudować i uzupełnić swoją treścią. Nie wolno modlić się za pośrednictwem "świętych", aniołów lub Maryi, ani do nich, bo tego zabrania Bóg w Biblii:

"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" 1 Tm 2:5

Jezus mówił też, żeby na modlitwie "nie być wielomównym jak poganie"- inne tłumaczenie: "nie używać pustych powtórzeń". Zaleca, żeby być wytrwałym w modlitwie. Jest jeszcze fragment o tym, by "z ufną odwagą przystępować do tronu łaski".

Należy przede wszystkim narodzić się na nowo, czyli otrzymać Ducha Bożego. Mówi o tym Chrystus- żeby prosić o Ducha Bożego- czyli narodzenie na nowo. Bez niego, jak mówił Chrystus, nie jest możliwe przyszłe zbawienie. "Proście, a będzie wam dane" :)

To wszystko z Biblii.

przez agusiaww 06 cze 2015, 20:42
jest roznica pomiedzy wiara w Boga, pomiedzy wiara w to co mowia ksieża, a pomiedzy tym jak sie interpretuje Biblię....Do tego wszystkiego trzeba podchodzic zdroworozsadkowo. Wierze w Boga, ale nie słucham ślepo tego co ktoś mówi..

Wierzysz w Boga, a mnie, która opowiadam tu treści zgodne z przekazem biblinym, wysyłasz do psychiatry :D Zdecyduj się, "racjonalizm" albo wiara

racjonalizm wiąże sie z wiarą, jak ksiadz Ci powie idz włóż reke w ogien włozysz? Nie, i to własnie racjonalizm. Tak samo Jehowi tez maja swoja wiare a islamisci taka co kaze im zabijac jak Tobie dobrze i czujesz sie wyleczona dzieki Biblii albo wiary, to rozumiem ze sama mieszkasz, utrzymujesz sie pracujesz i masz rodzine. Bo zdrowi ludzie tak maja :)

Sortuj wg