Moja depresja i historia jej wyleczenia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez *Wiola* 26 maja 2015, 23:34
Powietrzny Kowal, zgadnij :P
Moderator

przez Powietrzny Kowal 26 maja 2015, 23:36
Noweś.......................... :shock:

Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez Aranjani 26 maja 2015, 23:42
nolite napisał(a): Co ciekawe, znalazłam informację, że Biblia zabrania stosowanie leków zmieniających swiadomość (takie jest znaczenie oryginalnego, greckiego słowa "pharmakeia", które przetłumaczono na polski jako "czary").

Podaj gdzie takie informacje w bilblii znalazłaś???

nolite napisał(a): Leki zmieniające świadomość otwierają na demony (innymi słowy, aktywują inne, dotychczas ukryte, choroby...)

kurfa... to chyba jestem opętana :hide: :mrgreen:
Aranjani

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez na_leśnik 26 maja 2015, 23:44
Podaj gdzie takie informacje w bilblii znalazłaś???

Jezus w Kanie Galilejskiej dał tego świetny przykład, zamieniając całe wino z wesela w wodę, żeby obronić współbiesiadników przed armią demonów. Oh wait... To chyba jakoś inaczej było...
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez *Monika* 26 maja 2015, 23:47
nolite, jeśli teraz czujesz się w miarę dobrze, myślę, że nie ma powodów do obaw.
Ja natomiast na Twoim miejscu próbowałabym dociec skąd u Ciebie wzięła się "depresja"? Jakieś zmiany w życiu? Trudności adaptacyjne związane ze zmianą pracy otoczenia? Śmierć bliskiej osoby?
Wykluczając depresję endogenną (etiologia nieznana) na pewno był powód do Twojego obniżonego nastroju.
Ja osobiście leków nie negowałabym... niekiedy ludziom życie ratują.
Na razie znalazłaś swój sposób na tą depresję. Wszystko będzie dobrze, jeśli nie popadniesz w skrajność...

Do użytkowników wypowiadających się wcześniej (bez wskazywania palcem)...
Wiecie co? Czasem jest mi wstyd, że osoby, które nie mają nic sensownego do powiedzenia dyskredytują kogoś, kto dzieli się swoimi odczuciami we wątku.
Nie będę komentowała Waszych wypowiedzi bo dobrze wiecie, że są poniżej krytyki.
Obrazek
Główny Moderator

przez *Monika* 26 maja 2015, 23:48
Aranjani, prosiłabym o zakończenie bezsensownych konwersacji.
Obrazek
Główny Moderator

przez pinda 27 maja 2015, 09:11
*Monika*, *Wiola*, macie rację, ostatnio przesadzam. Wiem, że to do mnie :)
Buziaki i obiecuję poprawę.
burning down the house!

przez NN4V 27 maja 2015, 09:41
pinda napisał(a):*Monika*, *Wiola*, macie rację, ostatnio przesadzam. Wiem, że to do mnie :)
Buziaki i obiecuję poprawę.

Nie przesadzaj. ;)
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Kalebx3 27 maja 2015, 10:15
Nolit ,Twoja Historia uleczenia nie przekonuje mnie , by iść tą samą drogą co Ty . Owszem MODLITWA , BÓG I JEGO MIŁOSIERDZIE NA PIERWSZYM MIEJSCU , ale zaraz potem te zochydzone prochy ,,, z ich odwiecznymi ubokami ( często gorszymi od samej choroby ) .
jestem opętany przez demona farmacji , a może to dobry anioł ? Tak to dobry Anioł ze skłonnościami do ćpuńskiego nadużywania .
Nie miałem jak Ty wizji , bo gdybym je miał ,,,
Od jutra odstawiam Brintellix ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez kazimierz61 27 maja 2015, 10:28
Ja przez 12 lat leczyłem się na depresję nawracającą, dopiero w 2012 roku zdiagnozowano mi ChAD. Nie wiem skąd się wzięła, mam kilka przypuszczeń działy się one równocześnie, pracoholizm, byłem w prywatnym zakładzie majstrem, a więc miałem problemy z pewnymi ludźmi krnombrnymi, problemy w spółce, rozlatywała się, kłopoty w małżeństwie, brak zrozumienia, zaciąganie kredytów na wykończenie domu, no i nadużywanie alkoholu i związane z tym problemy. Nie wiem która z tych żeczy przyczyniła się najbardziej. Po stwierdzeniu i przanalizowaniu całego życia z psychologami dowiedziałem się że prawdopodobnie miałem go już w dzieciństwie, a więc diagnoza że to depresja była mylna. A więc ChAD o charakterze depresyjnym poprostu przybrał na sile i stąd też większość depresji które przeżywałem, ale były również i hipomanie które uważałem za remisję depresji aż do momentu kiedy przestawałem brać leki i wszystko zaczynało się od nowa tylko w większym nasileniu.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez nolite 29 maja 2015, 15:28
Arasha napisał(a):
pinda napisał(a):Bóg stworzył cię chorą psychicznie i taką powinnaś pozostać.

Musisz być dla wszystkich taka "miła" :shock: ?

nolite, obawiam się, że na tym forum na zrozumienie w takich kwestiach nie masz co liczyć :? Tu towarzystwo mocno zabetonowane niestety jest i nie dopuszcza, że coś może być inaczej :bezradny: Powodzenia w życiu!

Dziękuję, wzajemnie :angel:

Mam nadzieję, że moja historia okaże się pomocna

przez nolite 29 maja 2015, 15:31
kazimierz61 napisał(a):Ja przez 12 lat leczyłem się na depresję nawracającą, dopiero w 2012 roku zdiagnozowano mi ChAD. Nie wiem skąd się wzięła, mam kilka przypuszczeń działy się one równocześnie, pracoholizm, byłem w prywatnym zakładzie majstrem, a więc miałem problemy z pewnymi ludźmi krnombrnymi, problemy w spółce, rozlatywała się, kłopoty w małżeństwie, brak zrozumienia, zaciąganie kredytów na wykończenie domu, no i nadużywanie alkoholu i związane z tym problemy. Nie wiem która z tych żeczy przyczyniła się najbardziej. Po stwierdzeniu i przanalizowaniu całego życia z psychologami dowiedziałem się że prawdopodobnie miałem go już w dzieciństwie, a więc diagnoza że to depresja była mylna. A więc ChAD o charakterze depresyjnym poprostu przybrał na sile i stąd też większość depresji które przeżywałem, ale były również i hipomanie które uważałem za remisję depresji aż do momentu kiedy przestawałem brać leki i wszystko zaczynało się od nowa tylko w większym nasileniu.

Czy próbowałeś modlitwy i lektury Biblii?

przez kazimierz61 30 maja 2015, 07:01
nolite napisał(a):Czy próbowałeś modlitwy i lektury Biblii?
Nie nazwałbym tego próbą, poprostu czuję taką potrzebę pomodlić się, czy poczytać Pismo Święte, to wynika z mojej wiary.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez izaa 30 maja 2015, 09:08
nolite niestety nie wszystkim wierzącym pomaga wiara w Boga. Mam powody by wierzyć w Boga i wierzę. Natomiast np. stany lękowe wynikają z obaw o przyszłość. Bo niestety w Polsce nic nie jest pewne, jeżeli chodzi o zatrudnienie itd.
Nie powinnaś pisać, że takie leki otwierają na demony <?>. Nie otwierają. Demonów nie ma. Za to mogą zdarzyć się omamy i są one wymienione jako skutki uboczne. Depresja to choroba i na chorobę są leki.
Fajnie, że piszesz o wierze i o czymś w co trzeba wierzyć. Wtedy nie traci się nadziei, ma sie oparcie :).
Są takie też mądre słowa :D :
Jeżeli Bóg istnieje, to my:
- wierząc w Niego, zyskujemy wieczność,
- nie wierząc w Niego, tracimy wszystko.

Jeżeli Boga nie ma, to my:
- wierząc w 'niego', nic nie tracimy,
- nie wierząc w 'niego', też nic nie tracimy.

Wniosek:
Z ekonomicznego punktu widzenia
opłaca się wierzyć niż
nie wierzyć

Sortuj wg