Miałem wszystkie diagnozy psychiatryczne.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez natrętek 28 maja 2015, 20:29
padaka, skoro miałeś wszystkie rozpoznania, to również powinieneś mieć za sobą każdą z farmakoterapii stosowną do rozpoznania. Powinieneś wiedzieć, czy leki Ci pomagały, nic nie zmieniały w twoim samopoczuciu czy wręcz szkodziły.
Jak to w końcu u Ciebie jest ?
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez monapayne 28 maja 2015, 21:01
Zgadzam się z refren. Nawet jeśli teraz już masz ostateczną diagnozę to i tak pewnie ocierasz się o inne. Nie da się nigdy postawić diagnozy w 100 %. No chyba, że chad albo schizofrenia paranoidalna. Ale to też może minąć. 'Choroby' nie są stałe.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez padaka 28 maja 2015, 22:09
Kiedy nie biorę neuroleptyków, to mam wrażenie, że mam kisiel zamiast mózgu. Brakuje mi też spontaniczności, jestem bardziej zamknięty w sobie.

Kiedy do nich wracam, to jakoś trzeźwiej się myśli i odczuwa świat, jestem bardziej gadatliwy, ma się większą chęć na poznawanie ludzi.

Antydepresant(paroxetyna) skutecznie działał na ZOK, FS, myśli s, dodawał pewności siebie. Nie dodał mi motywacji, wigoru, a tego mi potrzeba najbardziej.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monapayne 28 maja 2015, 22:20
No bo tego leki psychiatryczne nigdy nie dadzą. To co pisałam wyżej - to chad raczej jest stałą chorobą. Ale są schizofrenie które mijają - o to mi chodziło. Dla jednych to remisja a dla innych choroba minęła.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

przez Arasha 28 maja 2015, 22:28
padaka, dobrze, że leki, o których piszesz, w ogóle na Ciebie działały i czułeś jakąkolwiek poprawę ( a z posta wynika, że różnica była ). Zresztą co do diagnozy i leków psychotropowych, to jest to bardzo płynna materia. Nie ma czegoś takiego jak lek stricte na jedną określoną dolegliwość. Np. neuroleptyki II generacji w wysokich dawkach mają działanie przeciwpsychotyczne, a w niskich niektóre antydepresyjne czy nasenne ( np. kwetiapina ). Tak samo antydepresanty... mianseryna i mirtazapina są przeciwdepresyjne głównie z nazwy, a stosowane przeważnie przy problemach ze snem lub jak ktoś nie ma od dłuższego czasu apetytu... także jako dodatek do drugiego antydepresantu.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez zima 28 maja 2015, 23:35
zgadzam się z zima
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez monapayne 29 maja 2015, 00:00
zima, to wiele wnosi do tematu.

przez Arasha 29 maja 2015, 00:04
robotnica, miałam to nawet wrzucić do top postów, ale podejrzewam, że koleżanka zarzuciła może benzo i wpadła w samozachwyt z tego powodu :lol:

Btw Za to m.in. lubię to forum :mhm:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez padaka 29 maja 2015, 07:19
No, a co to za stan rozmemłania, który usuwają neuroleptyki? Na ponad rok, zaniedbałem ich brania - brałem najniższe dawki lub odstawiałem całkowicie i to właśnie wtedy pojawiła się apatia, bierność, zanik zainteresowań, brak spontaniczności, które utrzymują się do tej pory.

Póki brałem neuroleptyki regularnie, to mój nastrój, często był podwyższony, byłem gadatliwy, wesoły, interesowałem się wieloma rzeczami.

Kilka dni rąbnąłem sobie 400mg sulpirydu i całkiem inaczej się czuję i myślę tzn. znacznie lepiej.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez monapayne 29 maja 2015, 12:16
No to możliwe, że do w strony psychotyczne idzie, schizo jakieś podobne.

przez refren 29 maja 2015, 12:44
Arasha napisał(a):Np. neuroleptyki II generacji w wysokich dawkach mają działanie przeciwpsychotyczne, a w niskich niektóre antydepresyjne czy nasenne ( np. kwetiapina ).

Kwetiapina to ciekawa sprawa, niby jest to lek antypsychotyczny, a działa na wszystko z wyjątkiem schizofrenii.

przez monapayne 29 maja 2015, 15:01
Wydaje mi się, że kwetiapina tak działa na nastrój, że łagodzi te najgorsze objawy schizofrenii. Wszyscy, których znam to zachwalają kwetiapinę bo po niej jest po prostu fajnie, dobrze.

przez agusiaww 31 maja 2015, 10:39
Pewnie masz wszystkiego po trochu, moze byc depresja ze schiza, leki na pewno trzeba brac i zaczac psychoterapie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg