Pomocy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Pomocy

przez Dragono1313 23 maja 2015, 18:43
Witam. Od kiedy pamiętam mam duży problem ze sobą. Jestem 17 letnim chłopakiem. W zasadzie nie mam przyjaciół, chwile w których mogę porozmawiać z ludźmi zdarzają się bardzo rzadko. Nie mam nikogo, komu mógłbym się wyżalić. Całe dnie siedzę sam w pokoju, nikt nie chce ze mną pisać ani rozmawiać. Podczas gdy moi rówieśnicy bawią się, chodzą na imprezy, spotykają się z ludźmi ja siedzę sam i się nudzę. To nie jest tak, że nie lubię spotkać się z ludźmi. Wręcz uwielbiam, ale ludzie nie lubią spotykać się ze mną. Dodatkowo jąkam się i mówię strasznie niewyraźnie, co jeszcze bardziej uniemożliwia mi kontakty z ludźmi. Piszę tutaj, bo już nie mam sił. Czego bym nie chciał robić jestem w tym najgorszy, nic nie potrafię i nic mi nie wychodzi. Codziennie zasypiam z myślą, że ten dzień był jeszcze gorszy niż poprzedni. Czuje się beznadziejny, bezwartościowy i nikomu niepotrzebny. Wiele razy myślałem o samobójstwie, ale jestem zbyt beznadziejny i tchórzliwy, że nie dałbym rady. Co mogę zrobić? Naprawdę potrzebuję pomocy.

Pomocy

przez Arasha 23 maja 2015, 21:33
Dragono1313, trudno Ci cokolwiek pomóc tak na odległość... Twoje wycofanie z życia i brak kontaktów z innymi ludźmi mogą wynikać z fobii społecznej :? Interesowałeś się może forami dla osób cierpiących na fobię społeczną ( jest kilka, co prawda mniej tam wpisów niż u nas, ale za to zdecydowanie bardziej nakierowane na tę tematykę )? Możesz tam znaleźć wpisy i historie osób podobnych do Ciebie, a także wskazówki i porady, jak sobie radzić na co dzień, jak niektórym udało się przezwyciężyć te utrudnione relacje
i nieśmiałość. Myślę, że znalazłbyś tam coś dla siebie ;) ( a może już masz na którymś z tych portali konto? ). W każdym razie witamy Cię serdecznie także u nas... może i tu znajdziesz coś dla siebie, czego Ci życzę ;) Powodzenia!

I pamiętaj, że nie jesteś sam ze swoimi problemami, dla wielu osób komputer to jedyne okno na świat :?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Pomocy

przez zima 24 maja 2015, 00:06
Dragono1313,
Podczas gdy moi rówieśnicy bawią się, chodzą na imprezy, spotykają się z ludźmi ja siedzę sam i się nudzę.

Pamietaj ze im pozniej zaczniesz tym mniej bedziesz zepsuty...

ludzie nie lubią spotykać się ze mną

wydaje Ci się, wiekszosc ludzi jest po prostu niestała , a jedynym miernikiem konsekwencji ich dzialania są wspolne interesy.
jąkam się i mówię strasznie niewyraźnie

skorzystaj z porady logopedy albo sam zacznij sie uczyc poprawnej wymowy.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg