Nie wytrzymam już dłużej. Nic mi nie wychodzi!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez yaakov89 12 maja 2015, 18:06
Argish.... znam takie polskie realia, że dużo rodziców odkładało dzieciom kasę na książeczkę. Po 18stce było za to mieszkanie i jeszcze parę innych fantów. Przynajmniej tak było w moim LO. Jakoś tamte towarzystwo bardziej przypominało M JAK MIŁOŚĆ albo BARWY SZCZĘSCIA a nie CHLOPAKOW DO WZIECIA :) .

U mnie było życie z dnia na dzień, marazm, i niedostatek. Moja matka oczekiwała, że bez żadnego wsparcia i jeszcze z jej dlugami pojde na medycyne i potem będę w polsce kroił kase i jej pomagał, hehe. Było to na zasadzie: Wyp***** i radz sobie sam! A jak se poradzisz to mi pomoz.

Mój ojciec jak uchylał się od płacenia alimentów (miałem wtedy 16 lat) bezczelnie stwierdził, że wszyscy w moim wieku i studenci na zachodzie pracują i utrzymują się sami i ja też powinienem. Co potwierdził jego szwagier (mąż jego siostry), który sam zapieprzał za granicą a jego córeczka do momentu zajścia w ciążę i wyjazdu na zachód siedziała tylko w domu i oglądała seriale wenezuelskie.

przez Aranjani 12 maja 2015, 18:06
yaakov89 napisał(a):zima, całkiem Polakiem nie jestem i Niemcem nie chcę być.

Jeśli mówisz o chojności, to zażądaj od swojego faceta, żeby kupił fajną beemkę, żeby mógł Cię wozić, no i żeby Ci fundnął 2 tygodnie na kanarach, bo o takich wydatkach tu mówimy. Nie jestem skąpy, ale wszystko ma swoje granicę i nie chcę żyć ponad stan.

padłam... :lol:
Aranjani

przez Aranjani 12 maja 2015, 18:08
Argish napisał(a):yaakov89, jak ci tak mieszkanie za granicą przeszkadza to wróć do Polski, zatrudnij się z zakładzie za 1200 zł miesięcznie i żyj jak przeciętny polak.

:brawo:
Aranjani

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 12 maja 2015, 18:08
Zauwazyłem pewną relację, że jak ktoś miał normalnych rodziców, dobre warunki mieszkaniowe, znajomych, dziewczyny, chodził na imprezy etc. , ma potem fajne i normalne życie.
ja miałem normalną rodzinę, nie pijącą a jakoś wyrosłem na nieudacznika, nawet dziewczyny nigdy nie miałem a pod 40-tke już jestem. Tylko problemem była jej a zwłaszcza matki nadopiekuńczość, wszystko za mnie zawsze robiono i sam nie potrafię się o siebie zatroszczyć.

W Niemczech dostajesz 390 EUR zasiłku i do tego płacą ci mieszkanie.
gdyvby było tak w Polsce to mało kto by pracował, ja zarabiam 1200 zł a do niedawna 720 zł i jakoś żyje co prawda u rodziny a jakbym miał 390 Euro i darmowe mieszkanie to byłbym w raju, przecież w Niemczech jest tańsza żywność niż w Polsce.
Największy Forumowy Maruda

przez Aranjani 12 maja 2015, 18:09
yaakov89 napisał(a):Argish,... może rzeczywiście się dorobili, ale parę lat temu w UK było o wiele lepiej. Większe pensje etc. Poza tym jak ściągnęły ich tam rodziny, to nie płacąc za czynsz i rachunki, mogli się dorobić i poszpanować w Polsce fajną bryczką i postawić domek na wsi na działce odziedziczonej po dziadkach.

no jesli to jest wyznacznik radzenia sobie w zyciu... to nic tylko pogratulowac 8)
Aranjani

przez Aranjani 12 maja 2015, 18:11
yaakov89 napisał(a):Tutaj nie każdy jeździ mercedesem, jak myślicie.

ale kto tak myśli??? Byc może właśnie do były Twoje wyobrazenia o DE... i sie lekko na nich przejechałeś ;)
Aranjani

przez zima 12 maja 2015, 18:13
yaakov89, no to ja juz nie wiem czego Ty chcesz,ale sam widzisz ze wiesz najlepiej.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez yaakov89 12 maja 2015, 18:13
carlosbueno..... Tak samo jest u mnie. Można się w de dorobić jak mieszkasz gdzieś na prowincji w starych landach (np. NRW lub Bayern). I do tego musisz miec fach w reku, samochod i prawko. Ja niestety tych rzeczy nie posiadam. W Berlinie za to kiepska kasa i drogie czynsze, ktore stale rosną.

Albo mieszkasz w tureckim Neukoelln w 10tke w kawalerce. To wtedy stawiasz chate. A tak tylko zycie z miesiaca na miesiac.

Jest mi zle, kiedy patrze na meza mojej kuzynki, ktory jest tylko dwa lata starszy, a ma nowa beemke i dom w polsce :(. Jak kuzynka chciala, zebym mu pomogl znalezc prace w Berlinie (mieszkaja na zachodzie niemiec), bo glupia myslala, ze tu sa zajebiste zarobki, bo stolica, nadmienila, ze moge do nich przyjechac, bo na pewno sa jakies polaczenia. Nie musze chyba mowic ja poczulem sie wtedy :( . Poza tym on w niemczech jest tylko 3 lata.

przez Aranjani 12 maja 2015, 18:15
yaakov89 napisał(a):carlosbueno,...... ja w Niemczech nauczyłem się tylko pić i palić. W Polsce byłem "grzecznym chłopcem".

i dziwisz sie ze niczego sie nie dorobiles???

yaakov89 napisał(a):Zauwazyłem pewną relację, że jak ktoś miał normalnych rodziców, dobre warunki mieszkaniowe, znajomych, dziewczyny, chodził na imprezy etc. , ma potem fajne i normalne życie. A jak ktoś jest z takiej patologii jak ja, to od początku ma problemy. W dodatku jestem wcześniakiem. W DER SPIEGEL ostatnio wyczytałem, że jak wcześniak wychowuje się w takiej rodzinie, na 90% będzie później zarabiał o wiele mniej niż "normalni" i ogólnie raczej nie będzie biznesmenem albo prawnikiem, tylko raczej beneficjentem opieki społecznej albo pracownikiem niewykwalifikowanym. Budujące, co nie??!!

to czytaj dalej szpigla wierz w to co pisza... albo inaczej, tłumacz swoja niezaradnosc życiowa takimi artykułami z dupy wziętymi ;)
Aranjani

przez zima 12 maja 2015, 18:17
Aranjani, a co powiesz na to:
Obrazek
benzo one day dancer
live yourself.

przez Aranjani 12 maja 2015, 18:18
yaakov89, ubolewasz nad brakiem samochodu jeszcze prawaka nie posiadając...ech

A co do beemek.... widze wylewające się buractwo... ech...
Aranjani

przez Aranjani 12 maja 2015, 18:19
zima napisał(a):Aranjani, a co powiesz na to:
Obrazek

ło... ale kosmos... Moja droga zaraz lecem do sowjego mena i jak mi nie kupi to sie normalnie fochnę :lol:
Aranjani

przez carlosbueno 12 maja 2015, 18:19
Ja mam połowę rodziny w Niemczech( bo moi dziadkowie i ojciec to byli 100% Niemcy) i np moja kuzynka ma wysokie stanowisko w urzędzie zarabia coś koło 5 tys euro/ mies i ciągle narzeka ze mało zarabia i że w Polsce się lepiej żyje, ba ściąga haracz od swoich kuzynek mieszkających w Polsce i mających rentę 500 zł. Prawie wszyscy co mieszkają w DE narzekają na niskie zarobki i wysokie koszty a jak im powiem np że zarabiam 1000 zł to twierdzą że to więcej niż 2000 Euro w Niemczech dlatego nie wierzę nikomu kto tam mieszka przynajmniej w tych sprawach.
Największy Forumowy Maruda

przez zima 12 maja 2015, 18:20
yaakov89, czekaj! ja niedlugo jadę do Niemiec! będę princessą zarabiającą krocie przy sprzataniu mieszkan gangsterów.
co więcej moje wymagania są minimum napęd na 4 kóła i silnik diesla.
benzo one day dancer
live yourself.

Sortuj wg