Związek dwojga osób cierpiących na stany depresyjne

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Nicholas1981 14 maja 2015, 09:26
Ciekawe podejście do sprawy - dlaczego życie ze zdrowym psychicznie partnerem jest nudne? Może po prostu masz nudnego męża.
Nicholas1981

przez Arasha 14 maja 2015, 18:01
Nicholas1981, myślę, że jak ktoś się przyzwyczaił do wieloletnich jazd swoich poprzednich partnerów / partnerek, to potem taki zwyczajny chłop / baba wydaje się po prostu nudny, przewidywalny, nie ma tej adrenaliny :pirate:
Coś za coś, nuda za cenę stabilizacji i spokoju ;) Chociaż może trafią się także jednostki szalone, na których jednocześnie można polegać i które potrafią swoje szaleństwo kontrolować.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Nicholas1981 14 maja 2015, 18:12
Nuda ma dla mnie wydźwięk pejoratywny. Można to było napisać inaczej, właśnie jako spokój, stabilizację. Dla mnie spokój nie jest nudny, jest wytchnieniem. Może dlatego, że sam popadam czasem w odmęty szaleństwa. Nie sądzę jednak, żeby moja partnerka tęskniła za tego typu adrenaliną.
Nicholas1981

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 14 maja 2015, 18:16
Nicholas1981, cóż, ludzie mają różne preferencje i upodobania. Komuś wystarczy coniedzielny obiadek przed TV w kapciach, a inni w tym czasie spuszczają się na dno jaskiń :pirate:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Nicholas1981 14 maja 2015, 18:20
Arashka, no chyba mi nie powiesz, że ludzie, którzy mają jakieś pasje, muszą mieć nierówno pod beretem.
Nicholas1981

przez bonsai 14 maja 2015, 18:23
Arasha napisał(a):a inni w tym czasie spuszczają się na dno jaskiń :pirate:

Fakt, niektórzy tak robią. :great:

Moim zdaniem związek dwóch depresyjnych osób ma małe szanse na powodzenie, tym bardziej, że charakter tych zaburzeń bywa sinusoidalny i jeśli jedna strona odzyska zdrowie, to może będzie chciała się "wyrwać" do świata pełnego wrażeń, a nie tylko smutku i marazmu. Jakoś tak przestałem wierzyć w bezwarunkową miłość do grobowej deski.
bonsai

przez Storożak 14 maja 2015, 18:24
Eno, co jest, ktoś się o coś czepia? :mrgreen:
Pie.dole nie biore...

przez Nicholas1981 14 maja 2015, 18:29
Powiem tak, moja partnerka jest osobą zdrową, bardzo silną psychicznie. Gdyby nie jej pomoc w kryzysowych momentach, nie wiem czy dałbym radę.
Nicholas1981

przez izaa 14 maja 2015, 18:30
Hm, nie zawsze ktoś kto miał partnerów schizofreników, ludzi z depresją, to normalnego uznaje za nudnego. Jakaś korealacja jest, ale nie przesadzajmy. Zresztą człowiek zdrowy to pojęcie względne- może uważany jest za zdrowego, bo lekarzy nie odwiedza? Ja mam wrażenie że z połowa ludzi ma jakieś zaburzenia, tylko tego nie widać.
Co do nieudolności- to my często sami sobie narzucamy tą łatkę. Cholernie trudno podnieść sobie samoocenę, kiedy bez przerwy porównujemy się do innych i czujemy sie gorsi, bo uważamy że oni są lepsi w czymś. Jak realizuje sie dane zadanie- to lepiej sie na nim skupić i nie patrzyć na innych. Żyć w swoim tempie i nie rezygnować z celów, nawet jeżeli nie są najłatwiejsze.

przez kotek em 14 maja 2015, 21:07
agusiaww napisał(a): ...Później mi proponował związek facet z depresją, ale nie pociągał mnie fizycznie, a jak jeszcze jęczał jaki to biedny-to nawet się przy nim czułam całkiem zdrowa ale wkurwiona...

:great: Dobrze powiedziane, ja nie widzę siebie w roli pocieszycielki, a facet-dupa wołowa też powoduje u mnie wkurw.

W temacie: chyba nie na podobieństwach wynikających z choroby buduje się związek :roll:.
Obrazek

przez agusiaww 14 maja 2015, 22:10
Nicholas1981 napisał(a):Ciekawe podejście do sprawy - dlaczego życie ze zdrowym psychicznie partnerem jest nudne? Może po prostu masz nudnego męża.
to było napisane w formie zartu :D Jestem na tym forum chyba z jedna z rekordzistek w zwiazkach i to całkiem szczesliwych :) A mi pasuje nuda i obiadek przed tv bo juz miałam takie ekstrema w zyciu ze mi wystarczy na kilka :mrgreen:
izaa napisał(a):Hm, nie zawsze ktoś kto miał partnerów schizofreników, ludzi z depresją, to normalnego uznaje za nudnego. Jakaś korealacja jest, ale nie przesadzajmy. Zresztą człowiek zdrowy to pojęcie względne- może uważany jest za zdrowego, bo lekarzy nie odwiedza? Ja mam wrażenie że z połowa ludzi ma jakieś zaburzenia, tylko tego nie widać.
Co do nieudolności- to my często sami sobie narzucamy tą łatkę. Cholernie trudno podnieść sobie samoocenę, kiedy bez przerwy porównujemy się do innych i czujemy sie gorsi, bo uważamy że oni są lepsi w czymś. Jak realizuje sie dane zadanie- to lepiej sie na nim skupić i nie patrzyć na innych. Żyć w swoim tempie i nie rezygnować z celów, nawet jeżeli nie są najłatwiejsze.

prawda, dlatego taka nude to ja lubie :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez agusiaww 14 maja 2015, 22:11
bonsai napisał(a):
Arasha napisał(a):a inni w tym czasie spuszczają się na dno jaskiń :pirate:

Fakt, niektórzy tak robią. :great:

Moim zdaniem związek dwóch depresyjnych osób ma małe szanse na powodzenie, tym bardziej, że charakter tych zaburzeń bywa sinusoidalny i jeśli jedna strona odzyska zdrowie, to może będzie chciała się "wyrwać" do świata pełnego wrażeń, a nie tylko smutku i marazmu. Jakoś tak przestałem wierzyć w bezwarunkową miłość do grobowej deski.

ja wierze :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Arasha 15 maja 2015, 01:01
agusiaww napisał(a):
bonsai napisał(a):Jakoś tak przestałem wierzyć w bezwarunkową miłość do grobowej deski.

ja wierze :)

To nie pisz tego zbyt często na tym forum, żeby ludzi nie wkurzać, bo tu wielu leczy złamane serce :mhm: Ale żeby nie było... ja też wierzę :mhm: ( tylko nie wiem, czy każdemu będzie dane jej doświadczyć :roll: )

Storożak napisał(a):Eno, co jest, ktoś się o coś czepia? :mrgreen:

A skądże :nono: Po prostu pierwsze, co mi przyszło do głowy z bardziej hardkorowych form spędzania wolnego czasu :lol:
No i jakoś Ciebie nie jestem sobie w stanie wyobrazić nad talerzem rosołu w niedzielę o 14. Wybacz :bezradny:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez na_leśnik 15 maja 2015, 01:30
...a inni w tym czasie spuszczają się na dno jaskiń :pirate:

Freud miałby co interpretować :shock: .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Sortuj wg