Błagam o pomoc ;(!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Błagam o pomoc ;(!

przez kaja123 25 kwi 2015, 18:36
Saitel napisał(a): I tak nie wylecze swoich problemów bez psychologa, wiem o tym. Ale już się umówiłem na spotkanie, więc może i przez to jest mi lżej mówić o sobie, hm, lepiej? sama świadomość tego że jest osoba która może mi pomóc w pewien sposób mnie buduje :) To chyba dobrze, prawda? :)

no właśnie to miałam na myśli. To nic złego mieć różne stany ale chyba łatwiej i przyjemniej jest być stabilnym emocjonalnie. Takie skrajności wykańczają dodatkowo z Twoich postów wywnioskowałam że raczej dłużej trwa Twój stan depresyjny. Powodzenia :D

Błagam o pomoc ;(!

przez Saitel 25 kwi 2015, 19:54
kaja123 napisał(a):
Saitel napisał(a): I tak nie wylecze swoich problemów bez psychologa, wiem o tym. Ale już się umówiłem na spotkanie, więc może i przez to jest mi lżej mówić o sobie, hm, lepiej? sama świadomość tego że jest osoba która może mi pomóc w pewien sposób mnie buduje :) To chyba dobrze, prawda? :)

no właśnie to miałam na myśli. To nic złego mieć różne stany ale chyba łatwiej i przyjemniej jest być stabilnym emocjonalnie. Takie skrajności wykańczają dodatkowo z Twoich postów wywnioskowałam że raczej dłużej trwa Twój stan depresyjny. Powodzenia :D

Widać że mnie rozumiesz, tak, trwa to dość długo, na początku było na spokojnie, załamania i tak dalej, myślałem że to wszystko tak ma być jak w normalnych życiu bo przecież każdy kiedyś jest smutny, każdy kiedyś jest zły. Mijając wszystko co się działo dalej dziś jest tak iż np idę ulicą, patrzę na pary, na ludzie co się przytulają i pociąg negatywnych emocji. Cholerka, ciężko to wszystko opisać, to nie jest takie proste. Każdy mówi "hej, masz dobrze bo macie pieniądze" ale ja oddam wszystkie te pieniądze aby mieć spokój w duszy i myślach, nie wiem jak to nazwać. Niektórzy utwierdzają się w przekonaniu że psychika ludzką jest nieskończona i nie ważne ile byś przyjął na głowę to i tak ma być dobrze. Ludzie jakoś nie rozumieją tego że przeszłość zostawia Rysy, np: taka przeszłość jak moje DDA. Ale gdy tylko słyszą słowo "moi rodzice pracują" to nie wiem, wścieklizny dostają i zaraz pada tekst "masz kase to czego ty chcesz?" no i co mam im powiedzieć? jestem atakowany nawet tutaj ktoś napisał że moi rodzice pracują a że piją to co tam? eh.. no właśnie dużo tam, bardzo dużo. Albo tekst typu "wyprowadź się" no ludzie, to nie jest takie proste. Zycie to nie jest film w którym aktor podejmuje decyzje i nagle jest scena gdzie się wyprowadza i działa po swojemu, raptownie otwiera firmę i zostaje milionerem.. No nie, proces psychiki człowieka działa zupełnie inaczej a mnie przed działaniem powstrzymuje brak wiary w siebie oraz inne problemy związane z psychiką. Nawet tutaj jak napisałem o sobie to już jest że dramatyzuje i tak dalej co jest nie prawdą bo ja po prostu się tak czuje. Inny argument, że inni mają gorzej. Doskonale wiem o tym że inni mają gorzej ale to oznacza że ja nie mogę prosić o pomoc gdy mi się przelewa już w głowie od tych złych myśli? to znaczy że gdy zdecyduje się na ten krok i np: zabije się to przyjdzie ktoś i powie. On nie miał prawda prosić o pomoc bo inni mieli gorzej? To chyba dobrze że proszę o pomoc bo nadal chce żyć ale przez to wszystko po prostu jakoś nie potrafie, zablokowałem się sam w sobie no ale nie, ja nie mam prawa prosić o pomoc bo inni mają gorzej, eh..

Błagam o pomoc ;(!

przez Saitel 25 kwi 2015, 19:57
cooker napisał(a):
Saitel napisał(a):Świetny przykład jak można sprowadzić człowieka na ziemie :) Dlaczego sądzisz że go nie zrealizuje? widzisz, kasujesz mnie z góry. (...) A ty odrazu podchodzisz do tematu "ooo, tak? to ja ci pokaże że jesteś nikim" No tak się zachowujesz :) po za tym stwierdzenie "te swoją dyszke" mówi wszystko za siebie :) (...) Napisałem swoją walkę a ty odrazu nożyk w plecy ;)

Sprowadzam Cię na ziemię, cobyś za daleko nie odleciał, bo jeśli spadniesz to obijesz... wiesz co :P
Primo: nie napisałem nigdzie, że tego nie osiągniesz, tylko że prawdopodobieństwo jest małe. Postaw sobie bardziej racjonalny cel, np maraton, a dopiero potem 220... Albo co tam, nie ograniczaj się - przebiegnij Równik na jednym oddechu ;)
Secundo: biegam niewiele i nieregularnie, przeważnie 10km w godzinę, albo niecałe 20 w około dwie. Nie uważam się za biegacza, więc nie myśl, że jestem pro i przez to Ciebie próbuję zniechęcić. Poza tym co z tego, że komandosi GROMu przebiegną te 220km? Miną linię i "padną na ryj", bo inaczej być nie może. Dziwi mnie, że zachwycasz się nimi, a nie ludźmi którzy biegają naprawdę długie dystanse.

Zachwycam się nimi ponieważ od zawsze marzyłem o tym aby być w takich organizacjach ale że jestem niski to nie przyjmą mnie. Pozostaje mi tylko trenować jak oni i uczyć się od najlepszych i nie chodzi tylko o samo bieganie ale również o całą logistykę którą posiadają. Na dodatek zachwycam się nimi bo ratują ludzkie życie, to co ja zawsze chciałem robić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Błagam o pomoc ;(!

przez Kontrast 25 kwi 2015, 20:02
Nie rób z siebie większej cioty i nie przekręcaj słów. napisałem,, Rodzice na pozycji ale piją'' to tekst opisowy a nie podważający. Lepiej sobie ponarzekać wiadome, lepiej się narzeka bogatemu niż biednemu to też jasne. Lepiej napisać o tym jacy wszyscy są dla ciebie nie dobrzy zamiast zacząć to zmieniać. To wymaga wysiłku a to już tak lepiej nie wychodzi.

Błagam o pomoc ;(!

przez Saitel 25 kwi 2015, 20:19
Kontrast napisał(a):Nie rób z siebie większej cioty i nie przekręcaj słów. napisałem,, Rodzice na pozycji ale piją'' to tekst opisowy a nie podważający. Lepiej sobie ponarzekać wiadome, lepiej się narzeka bogatemu niż biednemu to też jasne. Lepiej napisać o tym jacy wszyscy są dla ciebie nie dobrzy zamiast zacząć to zmieniać. To wymaga wysiłku a to już tak lepiej nie wychodzi.

Homuj mordę skoro nie rozumiesz problemu i nie wyzywaj nikogo od ciot chyba że sam nim jesteś... i skąd stwierdzenie że lepiej się narzeka bogatemu niż biednemu? Nigdzie nie napisałem że jestem bogaty tylko że nie brakowało mi w życiu pieniędzy. Nie znasz mnie, nie znasz mojego życia a z tego co widzę to kompletnie nie znasz psychiki człowieka. Nie wiem za kogo się uważasz ale jak masz tak gadać to zamknij morde i żyj w swoim świecie. Przyszedłem tu po rade a nie po to abyś mnie oceniał koksie za dychę.

Po za tym widziałem że sam w życiu kiedyś potrzebowałeś pomocy. To że ty już jesteś ustawiony to nie znaczy że teraz wszyscy mają być jak ty. Są ludzie co popełniają samobójstwa i co? debile? bo nie wytrzymał tego wszystkiego? troszkę empatii człowieku..

Błagam o pomoc ;(!

przez Kontrast 25 kwi 2015, 20:25
Śmieszny jesteś, nie rozumiesz swojego podstawowego problemu. Płacz dalej.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Błagam o pomoc ;(!

przez Saitel 25 kwi 2015, 20:30
Kontrast napisał(a):Śmieszny jesteś, nie rozumiesz swojego podstawowego problemu. Płacz dalej.

Zadziwiasz mnie. Skoro jesteś taki wielce doświadczony to proszę, przedstaw mnie jaki jest mój główny problem twoim zdaniem. Bo z tego co widzę to kompletnie nie rozumiesz niczego.

Błagam o pomoc ;(!

przez Kontrast 25 kwi 2015, 20:33
Koks ma ci tłumaczyć twój problem? Olaboga do czego to doszło;D
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Błagam o pomoc ;(!

przez Saitel 25 kwi 2015, 20:37
Kontrast napisał(a):Koks ma ci tłumaczyć twój problem? Olaboga do czego to doszło;D

No skoro tak doskonale znasz się na ludziach aby wyzywać kogoś od ciot a potem utwierdzać w przekonaniu że nie rozumiem swojego problemu to słucham twoją opinie.

Błagam o pomoc ;(!

przez agusiaww 25 kwi 2015, 23:53
Saitel troche sam sobie przeczysz, bo raz piszesz ze kasa nie ma znaczenia, a za drugim razem ze bez kasy co zrobisz, no własnie to ze bedziesz zyl na wlasny rachunek. Kiedys trzeba rozpoczac samodzielne, dorosle zycie. Jakos mnie sie udało, a kasy nie miałam. Natomiast Ty sie zastanow dobrze czego chcesz, bo jak Ci dobrze tkwic na garnuszku rodzicow, to siedz, ale pogodz sie z tym ze skoro siedzisz u nich w kieszeni to godzisz sie na ich sytuacje z konsekwencjami, czyli znosisz ich picie itd.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Błagam o pomoc ;(!

przez silvo 26 kwi 2015, 00:04
Saitel napisał(a):Na dodatek jestem dość niskim facetem bo zaledwie 170 wzrostu, a mając taki wiek już nic nie urosne.

No niech mnie ktoś /cenzura/ bo nie wytrzymam....

Błagam o pomoc ;(!

przez agusiaww 26 kwi 2015, 00:06
silvo napisał(a):
Saitel napisał(a):Na dodatek jestem dość niskim facetem bo zaledwie 170 wzrostu, a mając taki wiek już nic nie urosne.

:mrgreen:

Błagam o pomoc ;(!

przez ChrisMessina 26 kwi 2015, 00:07
silvo napisał(a):

To ile masz wzrostu?
Z przodu plecy, z tyłu plecy, pan Bóg stworzył ją dla hecy!

Błagam o pomoc ;(!

przez silvo 26 kwi 2015, 00:14
ChrisMessina napisał(a):
silvo napisał(a):

To ile masz wzrostu?

Mniej niż autor tematu

Sortuj wg