Nie wiem co mam zrobić z własnym życiem

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez oskaka 10 maja 2015, 15:26
Hobbit napisał(a):
Ja cały czas argumentuje, to właście Wy piszecie idz do psychologa bo on ci pomoże, nie widzę nigdzie aby ktoś z argumentował w jaki sposób ma mi niby pomóc.

W rozmowie z nim dowiesz się jak negatywnie twoj tok myślenia wpływa niekorzystnie na twoje życie. Będziesz bardziej świadomy natury twojego zachowania i nauczysz się przeciwdziałać temu. Jak się postarasz zmienisz swoje mechanizmy działania na mniej negatywne a z czasem na takie które Ci odpowiadają. Tyle z mojej strony. Teraz Ty.
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Hobbit 10 maja 2015, 16:18
oskaka napisał(a):
Hobbit napisał(a):
Ja cały czas argumentuje, to właście Wy piszecie idz do psychologa bo on ci pomoże, nie widzę nigdzie aby ktoś z argumentował w jaki sposób ma mi niby pomóc.

W rozmowie z nim dowiesz się jak negatywnie twoj tok myślenia wpływa niekorzystnie na twoje życie. Będziesz bardziej świadomy natury twojego zachowania i nauczysz się przeciwdziałać temu. Jak się postarasz zmienisz swoje mechanizmy działania na mniej negatywne a z czasem na takie które Ci odpowiadają. Tyle z mojej strony. Teraz Ty.

Tak jak już wspomniałem byłem na wizycie i wyglądało to nieco inaczej, kilka pytań jak wygląda moje życie, co mnie smuci itd. pytania jak się czuje, co myślę itd. w zasadzie tak wyglądała cała wizyta. Zobaczę co będzie na kolejnych wizytach i wtedy bardziej profesjonalnie się wypowiem, na razie nic nie wskazuje żeby wizyta dążyła w tym kierunku który opisujesz ale zobaczymy, pójdę jeszcze na co najmniej 2 spotkania i zobaczę jak to będzie wyglądać.

Czemu uważam że psycholog może mało zdziałać? A temu że w moim przypadku jest to kobieta może z 25lat, eleganckie życie, studnia skończona, praca może nie jest spełnieniem może ale idzie w kierunki w którym kobieta się kształciła, zdobywa doświadczenie, rozwija się, nie wiem jak wygląda życie osobiste ale na pewno ma się do kogo czasem przytulić, odezwać, zwierzyć czy pogadać. Więc co taka osoba może wiedzieć o życiu w ciągłej samotności, w którym nie było nigdy żadnej miłości ani innym pozytywnych emocji?

Pamiętam że w szkole były czasami warsztaty, najczęściej o narkotykach. i raz mieliśmy spotkanie z osobami które same były w życiowym dołku, ćpały i miały wiele innych trudnych problemów, i właśnie te osoby miały coś wartościowego do przekazania, dokładnie takie osoby które same to przeżyły i wiedzą jak to jest i jak z tego wyjść. Natomiast gdy przychodziła jakaś babka z jakimś typkiem i zaczynali gadać jakieś pierdoły o narkotykach nie mając z tymi używkami nigdy nic wspólnego, to gadali takie brednie, takie farmazony że aż uszy więdły.

Uważam że ktoś kto nigdy nie był w podobnej sytuacji, nie przeżył tego co ja, nie jest w stanie mi pomóc.

przez agusiaww 12 maja 2015, 22:07
...

to skoro gadali wartosciowe rzeczy i siegnales po trawe pomoglo Ci? Nie, bo ani babka elegancka ani cpun nie pomoze, sam musisz siebie przekonac ze warto. To Twoja praca, nikt za Ciebie tego nie zrobi.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hobbit 13 maja 2015, 18:45
agusiaww napisał(a):...

to skoro gadali wartosciowe rzeczy i siegnales po trawe pomoglo Ci? Nie, bo ani babka elegancka ani cpun nie pomoze, sam musisz siebie przekonac ze warto. To Twoja praca, nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Ale czemu ty się skupiasz na moim nałogu? Tu nie o to się rozchodzi.

Sortuj wg