Depresyjne emocje w związku

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Alexandra 09 kwi 2015, 19:05
Przez 30 lat życia (mam 31) nie byłam w związku- nie tworzyłam relacji z mężczyznami, bałam się, unikałam, nie chciałam. Potem zaczęłam czuć się samotna i bardzo chciałam kogoś poznać- nie na siłę. W tamtym roku po raz pierwszy związałam się z mężczyzną ,który mnie naprawdę kocha- od 4 lat i przeżyłam z nim swój "pierwszy raz". Potem się rozstaliśmy- ja odeszłam i gdy myślaalam, że radzę sobie dobrze, zaczęła się tęsknota, ból, żal. Miesiąc temu znowu się zeszliśmy- on cały czas chciał, żebyśmy do siebie wrócili. Jest dla mnie dobry, kochający, czuły. Chcę z nim być. Ale nie pozwalają mi na to silne, depresyjne emocje, złość, która się u mnie pojawia, niezrozumiałe uczucia.
Boję się, że:

- nie jestem wystarczająco dobra dla niego
- że on będzie się źle przy mnie czuł
- nie mam zbyt dużych potrzeb seksualnych, mam natręctwa na tle seksu, czasem nie chcę, nie mam ochoty, odpycham go, a potem mam wyrzuty sumienia, gdyż on bardzo mnie pragnie pod tym względem.Obawiam się, że on będzie źle się czul ze mną , gdyż nie chcę go dotykać w intymnych miejscach, to dla mnie problem mimo że mi się podoba i mnie pociąga. W związku z tym boję się, że mnie zostawi
- wybucham płaczem i złością, w jednej chwili jest dobrze, za godzinę są we mnie takie emocje, że zaczynam płakać przy nim.

Zamieszkaliśmy razem i moje lęki wzrosły, zwłaszcza jeśli chodzi o sfery intymne. Jestem kobietą uczuciową, miłą, okazuję Mu uczucia, lubię sie przytulić, pocałować, ale z dalszymi sprawami mam problem. On jest bardzo wyrozumiały i kochający, ale ogarnia mnie strach jak długo?

W pracy, w relacjach z ludzmi, z koleżankami funkcjonuję bardzo dobrze, a w relacji z mężczyzną - nie. Dodam, że go kocham, pociąga mnie i nie jest to problem tego typu. Bardziej bardzo niska samoocena u mnie, nerwica natręctw i depresyjność.
Chodziłam na terapię 4 lata- jestem DDRR i wiem, że czas na nią wrócić, ale tak chciałam się wygadać. Czy ktoś przezywa podobne, silne emocje?
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez ekspert_abcZdrowie 10 kwi 2015, 22:20
Witaj Alexandra!

Chodziłam na terapię 4 lata- jestem DDRR i wiem, że czas na nią wrócić, ale tak chciałam się wygadać.

Ola, wiesz, co robić i jakie masz problemy. Mam nadzieję, że odważysz się wrócić na terapię i że pomoże Ci ona w pracy nad związkiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

Sortuj wg