Depresja wśród bliskich....

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez groskova 14 paź 2007, 14:23
dokladnie!!! moj brat widzi aluzje do siebie w kazdym jednym zdaniu. nawet u obcych ludzi:((( jak myslicie jak to mozna zdiagnozowac? mania przesladowcza? schzofrenia?

przez kasiagdansk 14 paź 2007, 15:03
Zaciągne ja do psychologa choćby na siłe tak nie moze być .Dziekuje Wam za odpowiedzi,jeszcze napisze co dalej.
do Groskova właśnie to samo jest z nią,chyba doskonale mnie rozumiesz.
Czytałąm o lekach na schizofrenie i czy one pomogą??A jak nie?!Jak długo trwa leczenie i czy jest skuteczne??

przez hoyka 15 paź 2007, 11:25
jak na moje oko to objawy schizofrenii.. ale diagnoze może wystawic tylko lekarz.. zaczyna się od omamów słuchowych a później omamy wzrokowe... i jeszcze to wrażenie, że ktoś słyszy jej myśli.. jak najszybciej do lekarza.
póki śmiech tłumi łzy, cieszą nas zwykle dni... warto żyć :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez eligojot 15 paź 2007, 11:28
Różnie jest z tymi lekami na schizofrenię, na pewno tak jak przy innych chorobach, zaburzeniach psychicznych trzeba trafić w lek. Pozytywem jest to, że wiele osób uzyskuje długie okresy remisji i tylko okresowo w późniejszym życiu musi brać leki.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez morpheus 15 paź 2007, 11:32
KAsiu jak njszybciej do specjalisty z tym trzeba walczyc od poczatku
"...Gdyby były same piękne chwile, nie wiedział bym że żyłem..."

Obrazek

przez hoyka 15 paź 2007, 11:36
leki na schizofrenie mogą albo całkowicie wstrzymać omamy i manie.. albo zalagopdzić objawy.. w leczeniu lekim dają efekt, ale wazna też jest terapia.

przez Pstryk 15 paź 2007, 18:49
Cześć kasiagdansk.
Mam nadzieję, że to przejściowe problemy Twojej córki, jestem jednak przekonana, że jeśli szybciutko zaczniecie terapię wsparta stosownymi lekami, wszystko będzie w porządku. Cóż, nie będę powtarzać po moich poprzednikach - po prostu dopisuję się do nich.
Pozdrawiam.
Pstryk

przez kasiagdansk 16 paź 2007, 10:15
Byłam dzisiaj u psychologa i stwierdził u niej depresje i nerwice,przepisał supliryd i rexetin.Dziekuje Wam za odpowiedzi,pozdrawiam!

przez hoyka 16 paź 2007, 12:48
dobrze, że zgłosiłaś sie z córką do lekarza.. przynajmniej wiesz co jej dolega.. cieszę się, że te zaburzenia to nie schizofrenia. Mam nadzieje, że będzie lepiej ;) trzymaj sie

przez Jovita 16 paź 2007, 13:29
to z jednej strony bardzo dobrze ze to tylko nerwica i depresja a z drugiej az depresja i nerwica, zyczymy twojej corce powrotu do zdrowia i tobie wielkiej sily ktora ci bedzie teraz potrzebna aby wesprzec i pomoc swojej corce. Pozdrawiam.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez kasiagdansk 16 paź 2007, 15:23
Lekarka przepisała jej 100mg suplirydu 2x dziennie i 2x20mg seroxat,nie uważacie ze to dużo??Seroxat dwa razy dziennie nie zaszkodzi?Dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam!
:mrgreen: Jesteście wszyscy bardzo mili i pomocni! Dzięki!!!
Seroxat jest droższy niz inne leki.Moze wiecie czy drozsze są lepsze czy to bez znaczenia?
Nie znam sie na chorobach,waszyym zdaniem jaka choroba jest najpoważniejsza?Schizofrenia,depresja czy nerwica?Moim zdanie w tej kolejnosci co napisałam a waszym.

przez scrat 16 paź 2007, 23:14
kasiagdansk napisał(a):Seroxat jest droższy niz inne leki.

Nie znam się na tym, ale u mnie w aptece seroxat jest refundowany. Dowiedz się czy u ciebie też.

Ile płacicie? Ja niecałe 50 zł (49,97 albo coś takiego), podobno bez refundacji to coś koło 80 zł.

kasiagdansk napisał(a):Moze wiecie czy drozsze są lepsze czy to bez znaczenia?

Każdy reaguje inaczej. Jeżeli seroxat pomoże córce to chyba warto... Ogólnie możesz o tym poczytać na forum "indeks leków" gdzieś niżej.

Chociaż to i tak tylko leczenie objawowe. Eliminuje skutki a nie przyczyny. Ja biorę seroxat od paru lat, byłem na terapii, przerwałem ale wiem że dopóki się nie przemogę i przez to nie przejdę, to ani seroxat ani nic innego mi nie pomogą... To pomaga tylko na chwilę.

kasiagdansk napisał(a):Nie znam sie na chorobach,waszyym zdaniem jaka choroba jest najpoważniejsza?Schizofrenia,depresja czy nerwica?Moim zdanie w tej kolejnosci co napisałam a waszym.

Zależy od której strony do tego podejść. W kolejności utrudniania życia i trudności w wyleczeniu, to według mnie raczej schizofrenia, nerwica i depresja.

Powodzenia...
Przyjaciel forum

przez Jovita 17 paź 2007, 11:01
kasiagdansk napisał(a):Lekarka przepisała jej 100mg suplirydu 2x dziennie

to chyba nie jest dobry pomysl z tym sulpirydem , bo on uzaleznia , ale na poczatek mozna go brac ale tak jak w moim przypadku maksimum tydzien , bo sam lekarz mi powiedzial ze ten lek uzaleznia i zebym go brala tylko na poczatku czyli jakis tydzien czasu..

kasiagdansk napisał(a):Seroxat jest droższy niz inne leki.Moze wiecie czy drozsze są lepsze czy to bez znaczenia?

drozsze nie znaczy lepsze , ja na przyklad biore anafranil- bardzo dobry lek na moja nerwice natrectw, powiem tak bylam juz jedna noga na tamtym swiecie i ten lek mnie uzdrowul , a kupilam go - ZA DARMO !!bo jest refundowany.

kasiagdansk napisał(a):Nie znam sie na chorobach,waszyym zdaniem jaka choroba jest najpoważniejsza?Schizofrenia,depresja czy nerwica?Moim zdanie w tej kolejnosci co napisałam a waszym.

nie mozna tak okreslac co jest gorsze , ale uwierz mi ze nerwica jest bardzo ciezka , ja mam nerwice natrectw , nerwice lękowa i depresje i sama nie wiem co jest gorsze na rownym poziomie moim zdaniem sa te dwie choroby , jesli chodzi o schizofrenie to nie mam ale mialam stycznosc z osoba cierpiaca na schizofrenie i ona calkowiecie nie zdawala sobie sprawy z tego ze jest chora.. wydaje mi sie ze sa to choroby na rownym poziomie , ale schizofrenia chyba jes najgorsza!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez eligojot 17 paź 2007, 11:25
Jovita napisał(a):to chyba nie jest dobry pomysl z tym sulpirydem , bo on uzaleznia , ale na poczatek mozna go brac ale tak jak w moim przypadku maksimum tydzien , bo sam lekarz mi powiedzial ze ten lek uzaleznia i zebym go brala tylko na poczatku czyli jakis tydzien czasu..

Ja mam zupełnie inne zdanie na ten temat. Sulpiryd należy do neuroleptyków i właśnie NIE UZALEŻNIA. Dostałem go od gastrologa, bo również leczy zapalenia w obrębie przewodu pokarmowego i po zaleczeniu odstawiłem go z dnia na dzień bez żadnych skutków ubocznych czy zespołu odstawiennego. Uzależniają benzodiazepiny czy chociażby wspomniany Seroxat.

kasiagdansk napisał(a):Nie znam sie na chorobach,waszyym zdaniem jaka choroba jest najpoważniejsza?

Zależy pod jakim kątem patrzysz na to i jaki stadium choroba ma.

Nerwica może doprowadzić do zupełnego wycofania z otoczenia, bo może uniemożliwić nawet wychodzenia z domu (tak wysoki poziom lęku).

Silna depresja prowadzi do prób samobójczych i śmierci w ich wyniku.

Schizofrenia jest napiętnowana, bo to choroba "szalonych". Odbiera zmysły, mylnie interpretuje bodźce, wytwarza swój własny świat.

Wszystko zależy od nasilenia choroby, każda może być utrapieniem.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Sortuj wg