spróbójcie Anhedonii.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

spróbójcie Anhedonii.

przez benzowiec84 08 lut 2015, 05:21
Powiem wam jedno depresja , stany emocjonalne,myśli samobójcze ? Proszę was nie żartujcie to jest pikuś , spróbujcie Anhedonii :)
Myślałem że silna stan emocjonalny,smutek,mysli samobójczę ,senność,zmęczenie to najgorsze co może się przytrafić , ale tutaj znowu sprawdziło się moje optymistyczne powiedzenie "Nigdy nie jest tak źle by nie mogło być gorzej" więc czekajmy na to gorzej , zaczynam czuć się robot , tylko śpię,jem i sram , siłownie porzuciłem i wiecie co jest najlepsze - że w ogolę się tym nie przejmuję , czy to jest pozytywny aspekt , nie sądzę . Wstaję rano i uświadamiam sobie że po cholere mam wstawać z łóżka ,to poleżę jeszcze trochę i potem budzę się o 16. Budzę się głodny , najchętniej bym nie jadł bo po co mam jeść,ale głód doskwiera, to wszamam coś. Dziś spędziłem cały dzień siedząc na krześle i patrząć w to forum , co chwile robiąć odśwież w "aktywnych wątkach" patrząc czy ktoś coś napisał , jest 4 rano , robię tak od 18 :) Co się dzieje nie wiem , siedzę i nie myślę , mózg mi wyłączono. Dziś padło do mnie takie słowo "Obejrzyj film czas ci szybciej minie" Odpowiedziałem , ale czas jest cały czas i nigdy się nie kończy , co ma mi minąć , jak nic nie czuję, Po co mam iść zaraz spać jak rano znowu muszę wstać , ale po co wstawać rano ?? To Możę by sobię tak palnąć w łeb - Jest jakaś różnica w byciu martwym fizycznie a byciu martwym emocjonalnie ? Nie sądzę , i w tym przypadku i w tym nic nie czujesz . Kolejne ciekawe sformuowanie usłyszałem w moją stronę "Jak byś był zdany sam na siebie , inaczej byś postępował" Tak ciekawe, jak nie ma we mnie woli przeżycia , to jak bym postępował?? Niech mi ktoś teraz podejdzie i powie , "Powiedz - "Czuję się dobrze" - A nie palnę ci w łeb z 9mm" bym przyłożył oko do lufy , na prawdę w dupie mam to czy teraz pójdę spać i umrę przez sen (po cichu to moje marzenie) Nie wiem po cholerę mam iść spać,jak jutro znowu jest dzień? to jest straszne , trwający w nieskończoność Koszmar . Depresja stany emocjonalne,myśli samobójczę , proszę was z czym do ludzi . spróbójcię Anhedonii a zobaczycie że wszystkie choroby świata to jest pikuś.

Depresja z powodów depresji? Tak tak było kiedyś.
Teraz jest depresja z powodów Anhedonii , nie będe się rozwijał , nie otworzę się na nowę towarzystwo,nie zmienie swojego położenia będąc w totalnym Zobojętnieniu . Zobaczcie , dlaczego człowiek się rozwija,bo ma wewnętrzną potrzebe zrobienia czegoś by się uszczęśliwić,wie że jak to zrobi poczuję się lepiej,wejdzie na wyższy poziom . I taki człowieczek jak ja , co nie czuję już prawię nic,źle mu jest ze swoim stanem z tym że jest sam ,że nie ma nikogo , ale z drugiej strony kurewsko ciężko mu coś w tym kierunku zrobić , bo nie ma tego impulsu wewnątrz,nie wiem czy jak to zrobię to poczuję się lepiej . Więc siedzę w tej swojej czarnej dupie . Nie próbuję . przestaję już w ogole komunikować się za pomocą słów. Ja mam tylko myśli że będąc w towarzystwie wśród pełno ludzi,znajomych ,przyjaciół , będę czuł się dobrzę , ale to są tylko myśli . Nie wiem skąd będe wiedzieć czy ci ludzie są mi przychylni i czy są moimi przyjaciólmi , skoro nie odczuwam za wiele . Dlatego porzuciłem wszystkich moich znajomych , i to ja porzuciłem , bo nie czułem potrzeby przebywania z nimi . A teraz siędze i się smucę że jestem sam , dobra ale czy będąc wśród ludzi będe szczęsliwy?

Jak poczuję się trochę gorzej to się kładę i tak leżę w zobojętnieniu godzinami , a telewizora nie włączę , by mi chociaż , coś leciało w telewizji,muzyki nie włączę by mi chociaż coś grało , tak strasznie mnie to nie interesuję że mam ochotę się rozbeczeć dosłownie jak dziecko,ale nie mogę nawet puścić jednej łzy , czuję że mój płacz jest strasznie blokowany a pragnę się rozpłakać jak dzieciak by na chwilę poczuć ulgę , ale nie mogę , Dlaczego nie mogę się nawet zmusić by objerzeć jakiś film na komputerzę w telewizji??? Niech mi ktoś powie. DLaczęgo leżę bez celu .Dlaczego ludzie mnie zmuszają żebym coś robił , a ja staram się to zrobić ale po chwili rezygnuję , mimo że chcę się zmusić , ale po prostu nie mogę. Chciałbym żeby rzeczy mnie zaczęły interesować,dajcie mi myśli samobójczę,silny smutek nie do wytrzymania , ale oddajcie to że mogę z kimś porozmawiać czuć w tym jakieś emocję . Anhedonia objaw depresji? Nie sądze , mając Anhedonie nie trzeba już innych objawów , bo to biję na głowę wszystko.

-- 08 lut 2015, 04:40 --

Ktoś mi mówi o wojnie na Ukrainie , w dupie to mam , co mnie to obchodzi , dla mnie najlepiej jak by bomba pierdolneła i wszystkich ludzi na świecie zabiła (to jest moje 2gie marzenie)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

spróbójcie Anhedonii.

przez kaczanov 08 lut 2015, 21:02
jesteś zbyt inteligentny, życie jest proste jak nie zastanawiasz się nad nim. życzę ci żebyś umarł niedługo :)

spróbójcie Anhedonii.

przez benzowiec84 08 lut 2015, 21:53
to chyba nie wiesz co to anhedonia. a te życzenia w dupę se wsadź. Chcę żyć ale bez anhedonii
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

spróbójcie Anhedonii.

przez depresja24h 08 lut 2015, 21:57
kaczanov, Obrazek

spróbójcie Anhedonii.

przez lunatic 08 lut 2015, 23:36
sprobuj Coaxilu, to Cie wpedzi w rozchwianie emocjonalne i bedziesz mial az za duzo emocji, bo wszystko intensyfikuje

spróbójcie Anhedonii.

przez devnull 13 lut 2015, 18:08
ja żyję w anhedonii od wielu lat, pojawiła się po kilku latach brania antydepresantów,
czasem miałem tzw. "okienka" parominutowe olśnienia kiedy mijała i chciałem za wszelką
cenę ten stan podtrzymać ale nie dało się.
jedyne co trzeba robić w anhedonii to gdy czuje się, że jest odrobina sił to podejmowanie
się czegokolwiek, spacer, rower, rolki, bieganie, basen, jakikolwiek sport lub coś
innego co jest przyjemne, no i ciągłe próbowanie pomimo braku radości, mózg
musi się nauczyć na nowo doświadczania radości, neurony muszą się "ustawić".

choć sam tkwię w anhedonii, ale to stan trochę ochronny, bo bez niego lęki pożarłyby
mnie do końca, dawno byłbym martwy.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

spróbójcie Anhedonii.

przez benzowiec84 13 lut 2015, 18:16
devnull, no właśnie mi też pojawiła się po braniu SSRI wieloletnim . no ale to jest takie robienie na siłę , chodziłem na siłownie ćwiczyłem , ale złapała mnie taka anhedonia że to porzuciłem,ciężko robić coś na siłę.
To prawda anhedonia czasami jest pożądana , np: dla lękowców , bo wtedy razem z zainteresowaniami znika także lęk.
Anhedonia jest też przydatna dla tych co mieli traumatyczne przeżycia , by po prostu lepiej to znieść i tym się nie przejmować, pod tym względem SSRI są ok . Spoko by były jak by wyłączały złe emocje , ale nie odbierały by zainteresowań,radości itp ale tak się nie da , jak wyłączają to wszystko .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

spróbójcie Anhedonii.

przez Ricah 13 lut 2015, 21:42
benzowiec84, co Ty pieprzysz? Jak nieodczuwanie przyjemnosci ma sie w zwiazku z lękami? Chyba mylisz pojecia i chodzi Ci o apatie.
Agomelatyna 25mg
some shit

spróbójcie Anhedonii.

przez benzowiec84 13 lut 2015, 21:49
Ricah, no apatia,anhedonia to się wiąże , ale ściślej mówiąc to masz racje. chodzi o znieczulenie emocjonalnę. ja z anhedonia wiąże wszystko apatie też . bo ja mając anhedonie , jestem znieczulony emocjonalnie na rzeczy so sprawiają radość i rzeczy co smucą.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

spróbójcie Anhedonii.

przez devnull 13 lut 2015, 23:32
anhedonia przypomina apatię z abulią.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

spróbójcie Anhedonii.

przez benzowiec84 13 lut 2015, 23:58
devnull, pierwsze słyszę o tej abuli ale to też mam "który przejawia się w niemożności podejmowania decyzji i działania..." ja mam wszystko
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg