Czy powiedzieć pracodawcy o chorobie ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez muszysko 01 kwi 2015, 15:53
blah!, a propos zastępstwa, przez kilka lat pracy nigdy nie miałam zastępstwa, tak jak napisałam nawet teraz nie mam nikogo kto mnie zastępuje.Na pewno nie każdy pracodawca to świnia ale swojego na drodze spotkać nie życzę nawet po za pracą.A tak po za moim tematem,jednego z pracowników już wykończyła ta praca nerwowo, zaraz będzie rok jak znajoma przedstawiła pierwsze zwolnienie i do dzisiaj nie pojawiła się w pracy :shock:
pinda, magnolia84, dziękuje za dobre słowa

przez blah! 01 kwi 2015, 15:58
muszysko, ok może taki charakter pracy. Ale są takie zawody czy sytuacje gdzie potrzeba aby cały czas ktoś to stanowisko obejmował.
blah!

przez muszysko 01 kwi 2015, 16:10
blah!, uwierz że tak powinno być i w mojej sytuacji.Ale kierownictwo nie rozumie.Przecież przyjdę jak będzie potrzeba- takie jest podejście pracodawcy- fakt zapewne to moja wina bo przychodzę.A to że nie wiem jak ja ogarnę to wszystko co się nazbierało niby "mniej ważne" pod moja nieobecność to też mają w du.pie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blah! 01 kwi 2015, 16:11
muszysko, to w takim razie mało kompetentne kierownictwo... W życiu w mojej firmie nie pozwoliłabym na takie coś - bez urazy.
blah!

przez muszysko 01 kwi 2015, 16:16
blah!, no widzisz, nie każdy pracodawca taki sam.U mnie jest kompletny brak zrozumienia, tak dla pracy jak i pracowników a, jak coś się wali to zastraszanie i zwalanie winy na pracownika.

przez magnolia84 01 kwi 2015, 16:18
tak właśnie jest w naszej cebulandii
magnolia84

przez muszysko 01 kwi 2015, 16:26
magnolia84, :mrgreen:

przez pinda 01 kwi 2015, 22:02
muszysko, no nie ma za co, jak się gorzej czujesz, to śmiało pisz. :)
burning down the house!

przez bittersweet 02 kwi 2015, 10:09
muszysko napisał(a):Jestem na zwolnieniu, dziś byłam na komisji Zus, było lepiej niż myślałam.Jest mi dobrze bez pracy, choć czasem muszę do niej iść bo za mnie nikt niczego nie zrobi.Nie potrafię zostawić szefostwa samej z robotą.Nie wiem co dalej.Pewnie popracuję trochę po zwolnieniu, zobaczę jak się będę czuć i jak będzie praca na mnie wpływać.Trochę udaję przed sobą bo wiem jak będzie.Myślę by rzucić to w cholerę a kierowniczce po prostu powiedzieć że mam problem i nie mam już sił by się użerać w takiej atmosferze.Dziwne jest to że ja nie mam sumienia jej zostawić a w drugą stronę było by zupełnie inaczej.
Na Twoim miejscu nie pracowałabym w czasie zwolnienia, bo albo jestes chora, albo zdolna do pracy. Mozesz miec problemy ze strony ZUSu i ze wyłudzasz zwolnienie chorobowe :nono: w dodatku swoim zachowaniem wspierasz jeszcze chore układy w pracy, tzn brak zastepstwa w czasie Twojej absencji - jezeli pracujesz mimo, ze nie powinnas, to po co kierownictwo ma organizowac zastepstwo dla Ciebie ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez agusiaww 02 kwi 2015, 11:03
blah!, widzisz TY patrzysz ze swojej perpektywy, ze jak ktos choruje na depresje to zacznie oskarzac ze przez pracodawce zle sie poczul -juz steoretypowe myslenie :mrgreen:
Osobiscie nie mowie o tym nie dlatego ze sie boje, ale czuje sie na silach pracowac i uwazam ze to moja prywatna sprawa. Pracodawcy nie pytam na co choruje, z kim spi itd i tego samego oczekuje od innych :)

-- 02 kwi 2015, 10:05 --

kotek em napisał(a):blah!, wg mnie bez sensu jest to, co mówisz. Po co pracodawcy wiedza na temat chorób psychicznych pracownika? Jeśli ktoś decyduje się iść do pracy pomimo choroby, najwidoczniej czuje się na siłach. Zresztą chorób fizycznych też to dotyczy. Ludzie bardzo stereotypowo podchodzą do osób psychicznie chorych. Ktoś już wspomniał w tym wątku o etykietce...Poza tym, bez przesady z tą wiedzą na temat chorób przez jakie przechodzą pracownicy. Idąc tym tokiem myślenia, może jako pracodawca chciałabyś wiedzieć kiedy każda z pracownic ma okres, żeby być przygotowaną na ewentualny PMS? :roll:

popieram, to nie jest terapia ani ksiadz ze sie mamy spowiadac.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez blah! 02 kwi 2015, 11:13
agusiaww, ale pracodawca ma prawo zbać o swój bussiness dlatego uwazam, że ma prawo wiedzieć o chorobach przez jakie przechodzą osoby zatrudnione.
Nie neguję Waszego podejścia jako osób, które o zatrudnienie się ubiegają bo rozumiem też Wasze obawy - obrazuję tylko jak to wygląda/może wglądać z drugiej strony ;).
blah!

przez abrakadabra xx 03 kwi 2015, 10:57
Nic nie mów. Wyda się wszystko po czasie. Będą patrzeć na ciebie jak na kogoś gorszej kategorii, może i będą czasem współczuć ale za cenę tego że będą mieli cię za niepełnosprawną a nawet przygłupią (poważnie). Ludzie to idioci, zjedzą cię żywcem. Ludzie zachowują się czasem jak małpy w dżungli, będą się naśmiewać za plecami, obgadywać, spychać na margines. Świat to nie jest przyjazne miejsce. Trzema się męczyć niestety bo inaczej może być jeszcze gorzej.

przez schatten 03 kwi 2015, 20:50
W naszym pięknym kraju niestety, ale spora część ludzi uważa, że jak ktoś chodzi do psychiatry to jest niebezpieczny, robi pod siebie czy inne tego typu stereotypy. Zatem, niezależnie od wypowiedzi poprzedników jestem zdania, żeby nic nie mówić. Pracodawcy nic do tego. Koniec kropka.
No love left in me, no eyes to see the heaven beside me...

przez lunatic 13 kwi 2015, 22:58
ja powiedziałem, zobaczymy jak sie dalej wszystko potoczy, czy beda mnie traktować jak nienormalnego czy nie i czy dostane przez to wypowiedzenie

Sortuj wg