Czy to depresja?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czy to depresja?

przez tran 21 sty 2015, 17:21
Witam,

Nie wiem co się ze mną dzieje:

Obecnie pracuje jednocześnie w ochronie (od dwóch lat) i od niedawna jako agent ubezpieczeniowy (od grudnia 2014) i to z pracą jako agent mam największe problemy.

Moje objawy:
- Nie śpię dłużej niż trzy godziny dziennie i tak mam już drugi dzień
- Od dwóch dni odczuwam stres. Cały czas myślę o ubezpieczeniach - o tym, że nie mam wyników w pracy, moje oczekiwania były inne w stosunku do tej pracy (myślałem że jest łatwiejsza). Okazało się, że jednak nie lubię do nikogo dzwonić i nakłaniać na spotkanie w sprawie ubezpieczeń
- Nie jestem w ogóle głodny ani nie chce mi się pić (jem i piję gdy popatrzę na zegarek i uznaję, że już czas żeby coś zjeść i się napić)

Moje zdrowie psychiczne zaczęło się pogarszać w momencie gdy dowiedziałem się, że w roku muszę "przynieść" 39 tysięcy złotych składek, a to co opisałem powyżej rozpoczęło się w poniedziałek po telefonie mojej szefowej, że mam składać tygodniowe raporty z mojej pracy. Szefowa ciągle powtarza mi spotkania, spotkania, spotkania a moja lista stu już się wyczerpała i nie mam z kim się już spotykać.

Ale sytuacja zmienia się gdy idę do pracy w ochronie (mam nocki teraz). Nie myślę o ubezpieczeniach, zaczynam odczuwać głód i pragnienie a tej nocy zdrzemnąłem się nawet na 3 godziny w pracy. Czułem się dobrze aż do momentu gdy wróciłem do domu, położyłem się spać o 7 i obudziłem się o 10 i stres od nowa.

Co mam robić?

Czy to depresja?

przez ekspert_abcZdrowie 21 sty 2015, 17:26
tran, bardzo mocno się stresujesz pracą jako agent ubezpieczeniowy. Odczuwasz silną presję i reagujesz nieadekwatnie do sytuacji. Drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy. Depresja to raczej nie jest. Bardziej podejrzewałabym nerwicę, ale konieczna jest bezpośrednia konsultacja u lekarza psychiatry. Tylko on może postawić diagnozę. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

Czy to depresja?

przez tran 21 sty 2015, 17:38
Jak się dostać do psychiatry?

Gdzie go szukać? Trzeba płacić za spotkanie?

Mieszkań w Oświęcimiu, woj. Małopolskie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy to depresja?

przez feniksx 28 cze 2015, 18:14
Psychiatra albo wizyta prywatna albo szukaj ośrodka na NFZ....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Czy to depresja?

przez Artemizja 28 cze 2015, 22:34
tran, a myślałeś, żeby spróbowac poszukać drugiej pracy w innym charakterze? Wiem, że nie jest łatwo w chwili obecnej coś znaleźć, ale jeśli to praca powoduje u Ciebie takie objawy, to nie wiem, czy gra jest warta świeczki...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg