Mam Depresję i Nerwicę.....

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Mam Depresję i Nerwicę.....

przez Kamila_Gość 17 sie 2005, 16:41
hey moje nerwuski !hcem wam znowu zadac pytanie czt mozliwe ze depresja moze pojawiac sie z nerwica i czy depresja prowadzi do psychozy prosze o odpowiedz dziekuje buziaczki :wink:
Kamila_Gość

przez shadow_no 17 sie 2005, 22:47
Akurat u mnie nerwica lękowa była poczštkiem depresji. :)
Poprostu dołowała (i dołuje) mnie moja sytuacja (beznadziejna), zamartwiam się tym, że nie mogę normalnie funkcjonować, no i psychiatra dała mi diagnozę: Ostre stany lękowo depresyjne.
A żeby to zwalczyć - wysyłajš mnie do Zagórza, do oœrodka leczenia nerwic i depresji.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez agnes 18 sie 2005, 18:22
Wydaje mi się, że jeden stan często przechodzi w drugi. Czasami, zagłębiajšc się w sytuację, w jakiej jestesmy popadamy w depresję, zamykamy się. U mnie bywajš takie momenty, staram się jednak za wszelkš cenę przegonic czarne myœli i nie poddawac się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez innge 27 sty 2006, 09:51
chyba one czesto bez siebie, niestety, zyc nie moga... :evil:

tylko co z nami :roll:
...a ty... badz... ze mna..., ktory jestes...,
zanim splosze cie mych powiek... zlym... szelestem...

przez Aniolek_74 27 sty 2006, 10:15
Mnie tez nerwica doluje i to mocno :( ech... szkoda słow :((

przez marmarc 27 sty 2006, 10:43
Potwierdzam w całej rozciągłości. Nachodzi mnie czasem refleksja, że pół życia zabrała mi nerwica, a drugie pół depresja.

przez cicha woda 27 sty 2006, 13:15
Depresja z nerwicą często chodzi w parze.
Depresja pojawiła się u mnie przez sytuację w domu a lęki były kumulacją tego wszystkiego.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez marmarc 27 sty 2006, 15:11
można chyba mówić o takim błędnym kole lęków, stresu i depresji...

przez mg83 02 lut 2006, 17:49
jedno z drugim jest niestety powiązane tzw.stany depresyjno-lękowe

przez Hollow 02 sie 2006, 00:58
Depresja ani nerwica nie powodują psychozy.

przez hmgt 11 sie 2006, 21:36
hej ostatnio opistwałam chorobe mojeg ojca byłam z nim u psychiatry tak dokładnie nie zdiagnozował może inaczej nie określił dokładnie czy to jest nerwic czy depresja . ojciec był w takim stanie że dusił się przy mnie kablem od lampki cały czas mówił o samobójstwie i że on już zwariował.wszysko go bolało , paliło, piekło,głowa , oczy ,itp,życie dla niego na tamten czas straciło sens ale ja się nie poddawałam .teraz bierze leki cały czas rozmawiam z nim o pozytywnym nastawieniu i ze ma dla kogo żyć , że będzie sie lepiej czuł tylko musi w to uwierzyć .
.opieka i pomoc bliskich bardzo pomaga a przede wszystkim nadzieja i wiara oraz pozytywne nastawienie do świata i samego siebie takze niech moc będzie z wami pozdrawiam :D :D :D :D :D :D :D :D

przez agapla 11 sie 2006, 22:10
Hmgt Twój ojciec ma szczęście że ma takiego syna! :lol: pozdro

przez Martusia 12 sie 2006, 01:55
hej kamila.

uważam, że psychika jest tak złożona, że możliwe jest przeżywanie kilku zaburzeń jednocześnie (np. jak ja).
Tymbardziej, że jedno wynika z drugiego, lub jest jego powodem.

shadow_no napisał(a):Akurat u mnie nerwica lękowa była poczštkiem depresji. :)

wiem.

shadow_no napisał(a):Poprostu dołowała (i dołuje) mnie moja sytuacja (beznadziejna), zamartwiam się tym, że nie mogę normalnie funkcjonować

mnie niejednokrotnie powtarzasz, żeby zauważać postępy, doceniać sukcesy i to na nich się skupiać.
Dlaczego więc Kochany piszesz o beznadziei.W tym momencie chyba nie widzisz ile osiągnąłeś.(powiem Ci o tym osobiście:))

shadow_no napisał(a): no i psychiatra dała mi diagnozę: Ostre stany lękowo depresyjne.

ale to było ok.2 lata temu.

od prawie roku się znamy i widzę, że u Ciebie jest o wiele, wiele lepiej, hura !!
właśnie, może jeszcze raz spytaj swojego psychiatrę jak teraz ocenia Twoje zdrowie?
Pamiętasz jak na początku marzyliśmy o wyjściu na miasto, czy gdzieś dalej do sklepu?Ja pamiętam.
Teraz to nie jest problemem.Wsiadamy do autobusu, jedziemy gdzieś, chodzimy na zakupy, spacery, jeździsz do mnie sam ponad 200km :)
Tomasz osiągnąłeś tak wiele.
Jestem z Tobą szczęśliwa.Dlatego nie mów proszę, że nadal jest beznadziejnie.
Jest dużo lepiej, jestem z Ciebie dumna.

shadow_no napisał(a):A żeby to zwalczyć - wysyłajš mnie do Zagórza, do oœrodka leczenia nerwic i depresji.

i cieszę się bardzo, że Ciebie tam wysłali, bo 2 dni przed Tobą ja już tam byłam i poznałam najcudowniejszego faceta, Ciebie.
Przyjaciel forum

przez limba 12 sie 2006, 14:16
Moja nerwica wogóle nazywa się pięknie.Nerwica lekowo -depresyjna.Jak nie mam lęków,to popadam w nie byt.Czasem nie wiem co jest gorsze,uczucie leku-wtedy wiem ,że żyję,czy zmęczenie ponad miarę??? :(
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

Sortuj wg