help - czy lekarz jest ok?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez feverneverdies 20 gru 2014, 01:29
Mam problem. Od 8 grudnia chodzę do psychiatry. Wybralam się do nowego po około rocznym niezazywaniu leków. Prywatne wizyty co 2 - 3 tygodnie (bo początek). Rozmowa nie dotyczy raczej moich objawów. Bardzo ciężką depresję ustalił lekarz na podst. testu Becka. Dostałam z miejsca EFECTIN
LAMOTRIX, XANAX i MIRZATEN. Od 15 lekarz odstawil lamotrix. Jest CORAZ gorzej. Wcześniej miałam epizody depresji ale nie byłam aż tak zmęczona, osłabiona, wycienczona i przygnębiona. Lekarz o tym wie. Mówi tez ze nowoczesne teorie mówią ze depresję najlepiej przelezec, tzn nic na siłę żadnych działań poza podstawowymi.
I teraz moje pytanie. Ponieważ to nowy lekarz a ja przyznam że po wszystkich tych lekach czuje ze mam zaburzony osąd i postrzeganie trochę też chciałam się Was zapytać czy to moje paranoje (nigdy takich nie miałam) czy z tym lekarzem u jego metodą leczenia coś nie gra?
come as you are

przez Powietrzny Kowal 20 gru 2014, 01:52
Wszystko gra słońce - pamiętaj, że dostałaś SSRI (najmocniejszy lek na planecie) - więc miesiąc-dwa musisz mieć na "rozpęd" - w międzyczasie będziesz mieć naprawdę okropne "jazdy" - ale
niestety każdy tak ma na początku - bierz to SSRI z zaciśniętymi zębami i pamiętaj, że to na max 2-3 lata (nie masz wg. mnie "prawa" jechać na tym dłużej niż naprawdę potrzeba")
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez guernone 21 gru 2014, 15:46
Powietrzny Kowal napisał(a):(...) dostałaś SSRI (najmocniejszy lek na planecie) (...)

że co? :lol:
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 21 gru 2014, 21:27
feverneverdies, trzeba sie przywyczaic, i brac leki.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez kosmostrada 21 gru 2014, 21:38
feverneverdies, na działanie leków trzeba poczekac, na początku ma prawo byc bardzo źle. Jednak jeżeli po miesiącu będziesz się czuła gorzej i gorzej to możesz pogadac z lekarzem o zmianie leku, bo przeczytałam w mądrej książce, że długotrwałe uboki uniemożliwiające funkcjonowanie też nie są wskazane, ważny jest komfort pacjenta. A co do teorii o przeleżeniu depresji - pierwszy słyszę :shock:
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Sortuj wg