Jak radzić sobie z depresją i uczuciem osamotnienia?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Zmęczona_życiem 04 gru 2014, 12:18
Jak radzić sobie z depresją i uczuciem osamotnienia, niezrozumienia...? Czy spotkało was stwierdzenie, że nic wam nie jest tylko się nad sobą użalacie... że musicie wziąć się w garść? Jaki macie do tego stosunek? Co zrobić by do końca nie zwariować? Jak radzicie sobie z chorobą i z podejściem innych ludzi do was? Jak inni ludzie na was reagują? Czy macie wsparcie bliskich?
Dopóki oddycham, nie tracę nadziei.

przez Niete 05 gru 2014, 00:22
Poszukać ludzi, którzy zrozumieją albo chociaż będą akceptować i wtedy będzie można się poczuć dobrze by się zmotywować do jakiegoś działania i pracy nad sobą.
Niete

przez lukasz_92 05 gru 2014, 20:29
Zmęczona_życiem napisał(a):Czy spotkało was stwierdzenie, że nic wam nie jest tylko się nad sobą użalacie... że musicie wziąć się w garść? Jaki macie do tego stosunek?

Tak, spotkało. A gdybym był zupełnie zdrowym człowiekiem - od razu coś takiego pojawiłoby mi się w głowie. Jeżeli nie będziesz rozdrapywać swojego nieszczęścia i nie masz ciężkiej depresji - to są duże szanse że zignorowanie cierpienia poprawi Twoje samopoczucie.
Zdrowe osoby podchodzą do depresji bardziej mechanicznie (no bo skąd mają rozumieć przyczyny).

Zmęczona_życiem napisał(a):Co zrobić by do końca nie zwariować?

Coś, co nie będzie myśleniem nad sobą i swoim życiem. Choćby poszukiwanie tego co robić - by do końca nie zwariować.

Zmęczona_życiem napisał(a):Czy macie wsparcie bliskich?

Nie szukaj zrozumienia, wg mnie ono Ci nie pomoże.
5w4, INFJ, DDRR, DDD

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zmęczona_życiem 05 gru 2014, 20:34
lukasz_92, Mam zdiagnozowaną ciężką depresję z nerwicą i mocnymi zaburzeniami lękowymi i moja depresja jest wywołana ogromnym stresem i traumatycznym zdarzeniem... Nie jest to zwykła depresja przejściowa... Walczę z nią już od miesięcy...

przez Niete 05 gru 2014, 23:58
Zmęczona_życiem, a co to za zdarzenie jeśli można wiedzieć?
Niete

przez Zmęczona_życiem 06 gru 2014, 00:11
Nie chcę o tym pisać... przykro mi... ale jest to dla mnie zbyt ciężkie... dodatkowo bardzo dużo pracuję i na co dzień w pracy i w życiu prywatnym towarzyszy mi ogromny stres.. Także nie jest łatwo.. :bezradny:

Sortuj wg