Symboliczne znaczenie śmierci

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Symboliczne znaczenie śmierci

przez monk.2000 19 lis 2014, 08:28
Przerabialiśmy kiedyś na polskim wiersz W. Szymborskiej o śmierci oczami kota:

Tak poza tym miłe nagranie, fajnie widzieć osobę czytającą wiersz i ludzi w zadumie.

Dodam do tego swój utwór, wysłałem go już kilku osobom, więc można powiedzieć, że jest już "zużyty".
Ale, że spotkał się raczej z dobrym przyjęciem to umieszczam.

Droga Anielko.
Martwiłaś się o swojego kota. Ponoć ksiądz powiedział ci, że zwierzęta nie mają duszy.
Był w błędzie. Podam przykład, może słyszałaś o tym jak ktoś mówił, że dawne samochody
mają duszę. Albo, że duszę mają polskie sprzęty grające Unitry. Skoro więc martwe
machiny je mają, tym bardziej i kot. Zwierze czczone w Egipcie jako boskie. Skąd u
szanownego człowieka wiary takie podejście? Nie znasz chyba dobrze wiary katolickiej
i panującego tam kultu człowieka. Ale to dzięki niemu mamy tyle ciekawych rzeczy, które
ułatwiają nam życie. Choćby i elektrownie. Odnośnie duszy martwych przedmiotów.
Wiesz, że jestem maniakiem komputerów. Otóż stały się one tak inteligentne, że sam darzę je
szacunkiem żywej istoty. Nie lubię usypiać, ani tym bardziej wyłączać komputera. To zbyt
brutalne dla danych w pamięci. Ostatnio preferuję hibernację. Nie będę cię zbytnio zanudzał
doktrynami religijnymi. Na zakończenie dodam, że śmierć mojego kota zniosłem bez bólu.
Żałowałem, bo to oznaczało, że nie przywiązałem się do niego. Czasem to i lepiej, bo miał
więcej wolności. Twój za to na pewno obdarzony został twoją pamięcią. Jeśli żyjesz ty
to w twojej głowie żyje i twój kot. Umysł człowieka jest bardzo pojemny. Być może gdzieś
na ciebie czeka, bo ja Oskarowi pozwoliłem odejść. Być może żyje gdzieś teraz jako tygrys.
W tym liście to by było na tyle. Wiesz, że nie lubię się przyzwyczajać zbyt mocno, dlatego
nie powiem ci, że cie kocham. Jednak myśląc o lepszym kraju, mam na względzie również ciebie.

Z góry przepraszam tych, którzy to już czytali.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sortuj wg