Otępienie umysłu ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Otępienie umysłu ?

przez beladin 06 lis 2014, 17:50
arnibarni, To zależy jak przebiega terapia. Leki same w sobie nie leczą. Poprzez działanie doraźne stwarzają jedynie lepsze warunki do zmiany. Z drugiej strony leki usuwają objawy ..czynnik, który motywuje nas do pracy nad sobą. Poza tym ich działanie "znieczulające" po czasie skutkuje zmniejszeniem afektu, co wpływa bardzo negatywnie na proces zdrowienia ..ostatecznie zabierają dobre emocje i chęci do życia, działając na naszą szkodę ..działają niekorzystnie na pamięć, libido, rozregulowują gospodarkę hormonalną itd.
W przypadku zaburzeń lękowych o lżejszym przebiegu branie leków przynosi dużo więcej szkody niż pożytku.
beladin

Otępienie umysłu ?

przez arnibarni 06 lis 2014, 19:26
beladin a co oznacza zmniejszenie afektu ? akurat te właściwości 'znieczulające' by mi sie przydały,ludziom wrażliwym też,oczywiscie bez przesady.Co do niekorzystnego działania na pamięć,libido,i gospodarke hormonalną no to jest to niefajna sprawa.Z tym że uważam że jeśli bym sie nie leczył to napięcie nerwowe wewnętrzne przez różne sytuacje życiowe by jeszcze narastało i nie wiem czy by sie w ogóle źle nie stało,więc leki przynoszą mi jakąś ulge.Biore najmniejsze możliwe dawki,w porównaniu z tym o czym piszą tu użytkownicy,a wiem też że mój przypadek nie jest najcięższy,bo ludzie mają większe problemy od moich i żyją,więc mimo wszystko jestem dobrej myśli.Co do samego wpływu na układ hormonalny jak masz jakieś źródło to podaj mi z chęcią poczytam,wiem że potrafią podnieść wzrost prolaktyny,ale chciałbym zgłębić lepiej ten temat.Niestety ale świat nie jest usłany różami,ludzie w różny sposób odreagowują stres dla jednych ujściem jest sport,sex,hobby dla innych papieroski,alkohol,narkotyki,więc myśle że leki nie są takie najgorsze.Chyba lepiej jak ktos sie leczy niż topi smutki w alkoholu.Może niedługo wymyślą lek który zrewolucjonizuje te przykre dolegliwości :D
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

Sortuj wg