Depresja czy Chad?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja czy Chad?

przez wrzesień 14 paź 2014, 10:23
marwil, te trzęsiawki miał już przed lekami.
Imipramina, nie, 2 tyg. depresji nie zdarzyło się. Nie wiem co tam widzi, jak pytam odpowiada zdawkowo, że ot tak patrzy. Jego matka chorowała, 2 próby s. Na moje oko CHAD. Ale dopiero jak zmarła plus objawy męża mi to uświadomiły.
Jeszcze, po 3 dobach kiedy nie śpi, zasypia w 1 sekundę, ale pierwsze 2 godz. snu są baaardzo niespokojne. Rzuca się, rozmawia z kimś, do mnie coś mówi i to logicznie. I wtedy potrafi spać bez żadnych leków nr 48h.

-- 14 paź 2014, 10:25 --

[/quote]Jeśli nie uda się ustawić leków ambulatoryjnie to może szpital? Weryfikacja diagnozy plus dobranie leków[/quote]
szpital? nie ma szans! Ja się modlę, żeby w końcu zgodził się iść do lekarza!

Depresja czy Chad?

przez Imipramina 14 paź 2014, 14:26
może wizyta psychiatry w domu?

chad teraz jest modne, rozmawia z kimś w dzień jak nie śpi? trzeba byłoby się dowiedzieć co on widzi za oknem itd, czy mówi coś co nie ma większego sensu? albo odpowiada na pytania nie tak jakbyś się spodziewania, odpowiadając zupełnie coś innego nie mającego związku z zadanym pytaniem?
jaki jest w stosunku do dziecka? czy ma znajomych czy raczej jest wycofany z życia towarzyskiego
jak jego mimika twarzy? czy ma taką "kamienną twarz" czy dostosowaną? jak jest smutny to wygląda na smutnego czy przeciwnie - śmieje się?

jego zachowanie budzi niepokój - ja bym kładła duży nacisk na konsultacje i leczenie u psychiatry

Depresja czy Chad?

przez Bipolarny 14 paź 2014, 15:27
Imipramina jprd co Ty pierd... Co może być modnego w Chad! 100% wolałbym jednobiegunówke bo po antydepresantach wychodząc z depresji jest stabilizacja a my Chadowcy lecimy wtedy w górę nie wiadomo gdzie polecimy jeden leci w manie o bogu,urojeniach o byciu prezydentem drugi się zatrzymuję na stanie mieszanym w którym pędzi jak F1 i ma ochotę co kilka minut się zabić #karuzela.Jak mnie w pienia mówienie że Chad jest fajne lub modne ludzie w górce chadowiec nie ma tak fajnie jak wam się wydaję po czasie spada w taki dół ale spada z góry czyli jaką odległość pokonuję? Jak głęboko spada? No właśnie.Mania wcale nie musi być przyjemna, hipomania owszem ale ile ona trwa 5% czasu naszej ciągłej choroby.
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Lamotrygina 150mg
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja czy Chad?

przez Imipramina 14 paź 2014, 16:07
nie napisałam, że jest fajne, ale jest to modne co znaczy, że jest to coraz częstsza diagnoza, bardzo często stawiana

Depresja czy Chad?

przez Depakiniarz 14 paź 2014, 17:18
Bo CHAD to choroba cywilizacyjna. Mi pierwsza mańka włączyła się za czasów jak pracowałem po 14 godzin dziennie, więcej ode mnie wymagano, spałem mało, wstawałem o godzinie 7 a wracałem o 21. Dlatego też uważam że to modna choroba bo dotyka coraz więcej ludzi. Jeżeli u kogoś w pracy nie wymaga się więcej, to gratuluję takiej pracy. Dużo aktorów choruje, bo ma przejebane na planie filmowym i jest to ciężka w pizdu praca. Komuś by się uśmiechało zapierdalać na plan filmowy na 4 nad ranem? To ten chory kapitalistyczny system na świecie spowodował to że zachorowałem. Chad rozpoczyna się zwykle przed 30 rokiem życia, czyli wtedy kiedy jesteśmy do cna styrani pracą i nie mamy czasu aby się realizować. Odpoczynek? /cenzura/ z odpoczynkiem, zapierdalać trzeba i koniec.

Depresja czy Chad?

przez Imipramina 14 paź 2014, 17:51
masz typ I czy II?

Depresja czy Chad?

przez Depakiniarz 14 paź 2014, 17:53
Mnie się pytasz? Typ I

Depresja czy Chad?

przez wrzesień 15 paź 2014, 08:32
Imipramina, jeżeli idziesz w kierunku schizofrenii to nie. Zły kierunek.
Wczoraj znalazłam mu dobrego lekarza. Nie poszedł :-(

Depresja czy Chad?

przez Imipramina 15 paź 2014, 14:34
wrzesień napisał(a):Imipramina, jeżeli idziesz w kierunku schizofrenii to nie. Zły kierunek.
Wczoraj znalazłam mu dobrego lekarza. Nie poszedł :-(

ja nie jestem pewna co to :-/ nie odpowiedziałaś na pytania, opis świadczy, że mąż jest zaburzony, ale musi go zobaczyć psychiatra

to poproś o wizytę psychiatry w domu

jak nie to może zgodziłby się iść do psychologa, ale takiego, który zajmuje się diagnostyka, zrobi test MMPI2 itd

Depresja czy Chad?

przez wrzesień 29 paź 2014, 12:45
Poszedł wczoraj do nowego lekarza!!!!! i co najważniejsze wszystko mu opowiedział, bo do tej pory mówił tylko, że czasem nie może spać i ma chyba depresję. Dostał 600 Depakiny, 100 Sulpirydu i Tranxene, czyli zestaw, który już miał i dość dobrze na niego działał.

Depresja czy Chad?

przez guernone 29 paź 2014, 16:36
Sukces :mrgreen:
Mam nadzieję, że będzie brał leki i jego stan się poprawi ;)

Pozdrawiam :pirate:
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

Depresja czy Chad?

przez wrzesień 30 paź 2014, 09:37
Wczoraj 2 dzień brania leków i hipo. Mam nadzieję, że zacznie schodzić. Nie spał calutką noc...

Depresja czy Chad?

przez Patryk29 03 lis 2014, 15:32
wrzesień, zycie z czlowiekiem chorym na Chad, zapewne juz nigdy kolorowe nie bedzie jak u bipolarnego w opisie, ale jest jak najbardziej realne, ale skad wiadomo ze to czad, zeby to stwierdzic maz musialby przynajmniej tydzien latac w hipoamii lub manii, takie 2 czy 3 dniowe poprawy nastroju maja ludzie którzy nawet sa w glebokich depresjach i to nie swiadczy wcale ze choruja na dwa bieguny, jezeli dostanie od lekarza ssri i go wystrzeli na drugi biegun, bedzie to oznaczalo na 90% czad no moze 95%, a po tych lekach co on dostal to niby jak mial wpasc w hipomanie, po neuroleptyku i stabilizatorze nastroju :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Depresja czy Chad?

przez wrzesień 25 lis 2014, 15:25
[quote="Patryk29"] właśnie latał przez 2 tyg. w hipo. Leki raz bierze raz nie i zapija piwem. Znikał na całe dnie i noce, Jak wracał miał o wszystko do mnie pretensje.
Nie daję rady. Ja wiem, że on jest chory, chciała bym mu pomóc, ale on nie chce pomocy. Zal mi naszego dziecka...

Sortuj wg