Depresja czy Chad?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja czy Chad?

przez wrzesień 13 paź 2014, 14:28
Mój mąż. Chory od co najmniej 10 lat. Rok temu zaczął się leczyć. Bez większych efektów. Zmienił lekarza 3 razy.
Objawy:
1 etap: śpi, śpi, je (głównie słodycze), śpi. Potrafi spać po 48h. Jest niemiły dla mnie i dziecka, opryskliwy, wręcz chamski. Chodzimy więc na palcach, żeby się nie obudził, bo tak lepiej...Nie myje się, nie zmienia ubrań. Do pracy idzie, ale wraca, je i śpi. Nic i nikt go nie interesuje. Nie jest za nic odpowiedzialny. Nie mogę na nim polegać. I tak np. 5 dni. Po czym:
2 etap: nie śpi, potrafi nie spać 3 doby! Nie je, czasem na siłę coś w niego wmuszę. Minimalne porcje. Sprząta, majsterkuje, kąpie się (po 1,5h!!!), idzie z dzieckiem na rower, zrobi zakupy. Ale w tym wszystkim jest tak jakby nie obecny. Potrafi stanąć i wpatrywać się w 1 punkt za oknem przez pół godziny. Ma dziwny tik: macha cały czas nogami jak siedzi, a jak stoi cały czas ruszają mu się palce u stóp. Wygląda jak by nad tym nie panował. Ale nadal nie mogę na nim polegać. Potrafi wtedy wyjść z domu i nie dobierać tel przez kilkanaście godzin. Nie daje znaku życia. Wraca po 12 godz. do domu jak by nigdy nic się nie stało. Nie tłumaczy się.
1 lekarka zdiagnozowała CHAD, w sumie ja sama to trochę zasugerowałam. Następnych 2 lekarzy leciało na 1 diagnozie. Zażywał Depakine 300, Sulpiryd 100 potem 50, Traxen, który i tak nie działał. Po tych lekach było w miarę ok. Co prawda nie funkcjonował normalnie, ale próbował. Chodził spać ok. 2 w nocy, spał ok. 3-4h.
Teraz wszystko odstawił, tz. leki mu się skończyły a do lekarza następnego nie chce iść. W sumie nie wiem po co to piszę, nikt mi nie pomoże, wiem. Ale może chociaż jakieś sugestie? Co to za choroba?

Pozdrawiam

Depresja czy Chad?

przez Depakiniarz 13 paź 2014, 14:33
Może być i to i to. Niespokojne nogi, czyli po mojemu tzw trzęsiawka, podałaś także klasyczne objawy depresji. Udaj się do psychiatry z mężem bo tak przez neta to możemy sobie gdybać.

Depresja czy Chad?

przez wrzesień 13 paź 2014, 14:37
Depakiniarz, żeby tylko chciał iść! Wiem, że przez net nikt mi nie pomoże. A te nogi-trzęsiawki to co? Depresja?
I jeszcze, on nie ma typowych manii, trochę kasy bezsensownie wydał, ale żadne kredyty, zakładanie firm, nie, nic z tych rzeczy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja czy Chad?

przez Bipolarny 13 paź 2014, 14:41
wrzesień napisał(a):Depakiniarz,
I jeszcze, on nie ma typowych manii, trochę kasy bezsensownie wydał, ale żadne kredyty, zakładanie firm, nie, nic z tych rzeczy.

To jeszcze nic nie znaczy to o niczym nie świadczy nie każdy od razu albo wcale zakłada firmy manie są też bez wydawania pieniędzy chyba bo jak je mam to nie wydaję bo ich nie mam ale pewnie jak bym miał to bym wydał.Ale radzę isć do psychiatry tez mam teraz chyba maniee albo stan mieszany maniakalny ale do psych nie pójdę przynajmniej do pierwszego większego doła.Pozdrawiam 3m się :) w 5s napisałem ten post yeaah
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Lamotrygina 150mg
obserwowany

Depresja czy Chad?

przez Depakiniarz 13 paź 2014, 14:59
Mi nogi trzęsą się w hipomanii, w depresji jedyne czego pragne to to aby kazdy dał mi świety spokój. Jak wydaje kasę na głupoty które nie są mu do życia potrzebne, to znak, że coś nie jest z nim w porządku i TRZEBA iść do psychiatry. Mam pod opieką Ciebie i dzieci, a to już duża odpowiedzialność. Sry, ale życie z chadowcem do najprzyjemniejszych nie należy, moja była oceniła nasz trzyletni związek jako piekło, a też ma sporo lat na karku i wie dużo o życiu i też wiele przeszła. Przykro mi to mówić, ale wybierz sobie kogoś innego bo to dopiero początek.

Depresja czy Chad?

przez Łapa 13 paź 2014, 15:19
Może być ChAD, okresy aktywności i nieaktywności, dbanie o siebie i niedbanie etc.
Ale nikt nie postawi diagnozy, tylko lekarz, niestety.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Depresja czy Chad?

przez wrzesień 13 paź 2014, 17:09
Wiem, wiem, lekarz przede wszystkim. Robię wszystko żeby Go przekonać.
To się dzieje od ok. 10 lat, więc już trochę się przyzwyczaiłam, jeśli tak to można nazwać.
Z tym wydawaniem kasy, kupił 2 czy 3 rzeczy wg mnie zbędnych, on twierdzi, że barzzo potrzebnych. Powodzi nam się w miarę, nie musimy oszczędzać. Ma pełny dostęp do kont.
To że depresja to widzę, ale chad mi do końca nie podchodzi.

-- 13 paź 2014, 17:12 --

Depakiniarz, wybrać kogoś innego. Ojjjjjjj, żeby to było takie proste. I to nie kwestia kasy. Ja wiem, że On jest chory, jak mam go ot tak zostawić?

Depresja czy Chad?

przez Depakiniarz 13 paź 2014, 17:24
Jak go kochasz to go nie zostawiaj, ale wiem po sobie. tzn nie po mnie ale po kobiecie która mnie kochała. Zmarnowałem jej życie i on Tobie też je zmarnuje. Posłuchaj się rady kogoś kto na to choruje i może teraz spojrzeć na siebie z perspektywy remisji.

Depresja czy Chad?

przez wrzesień 13 paź 2014, 17:34
Depakiniarz, już te 10 lat nieźle dały mi w dupe. Nie mam znajomych, nigdzie nie wychodzę, siedzę ciągle z dzieckiem. Dbam o dom, zajmuję się płatnościami, organizuje wakacje. Za wszystko jestem odpowiedzialna. Nie ma mnie w tym wszystkim. Jest tylko On i jego choroba. Całe życie jest temu podporzadkowane. Albo siedzimy cicho jak mysz pod miotłą, żeby tatuś się nie obudził. Do tego wiecznie śpi w pokoju gościnnym. Albo wieczny lęk gdzie jest? Kiedy wróci? Czy wogóle wróci? Już raz zgłaszałam Jego zaginięcie na policji. Wyszedł w piątek na nocke do pracy inie było go 2 dni!

-- 13 paź 2014, 17:35 --

Jak go zostawię to nic z Niego nie zostanie. Nie da sobie rady, wiem to.

Depresja czy Chad?

przez Depakiniarz 13 paź 2014, 17:52
Musisz go kochac, tym bardziej chylę czoła.

Depresja czy Chad?

przez Bipolarny 13 paź 2014, 17:54
Mam 20 lat to co ja tam mogę wiedzieć :smile: Ale może postaw mu ultimatum albo się leczy bierze leki pod kontrolą lekarza i twoim albo odchodzisz z dziećmi? Może z czasem pójdzie po rozum do głowy jeśli nie od razu. Ciężko będzie ale powodzenia.Nie poddawaj się Chad to nie jest jeszcze śmierć jest ciężko ale jeśli ustalicie razem priorytety jeśli dobry lekarz będzie go prowadził to może być dobrze:) Nie wierze że to piszę ale w tej chorobie leki to podstawa i albo się ktoś leczy albo nie ma wyjścia i traci to co dobre.Choć wiem jak jest ciężko się do tego przekonać czytaj podpis na kolorowo :P
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Lamotrygina 150mg
obserwowany

Depresja czy Chad?

przez wrzesień 13 paź 2014, 18:00
Bipolarny, ja mam 2 razy tyle :D

tym bardziej nie jest to łatwe.

Depresja czy Chad?

przez Depakiniarz 13 paź 2014, 18:04
wrzesień, Milfetka ^^

Zmuszaj aby brał leki, bez tego stabilizacja nie jest możliwa. Wiem, bo nie brałem i potem miałem xD

Depresja czy Chad?

przez Łapa 13 paź 2014, 18:36
wrzesień skoro jesteście już w tak "poważnym" wieku to myślę, że powinniście ustalić jakieś zasady związane z jego leczeniem, jak to mawiają "przezorny zawsze ubezpieczony".
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Sortuj wg