Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kompleksy, zaniżona ocena, uzależnienie od mamy


pamie13c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam na imię Marcin 22lata i mam myśli samobójcze lub że komuś zrobię krzywdę jak ktoś coś do mnie będzie miał.

 

* Mam dokładnie ten sam problem z rodzicami co autor posta na 3 stronie monooso: nadopieku-cza-matka-t51474-28.html?hilit=inteligencja

* Mam kompleksy, lęki i fobie społeczne - wynik przeżyć ze szkoły + osobowość unikająca od urodzenia

* Mama wmawia mi że do niczego się nie nadaję, że sobie nie poradzę w życiu, porównuje mnie do swojej młodszej siostry która ma 30lat i całe życie siedzi w domu u mamusi i nigdy nie pracowała

 

Bomba wybuchowa nie ?

 

Na szczęście niedługo jadę do pracy do Niemczech bo brat mi załatwił i będę mieszkał z 2 braćmi w mieszkaniu, po jakimś czasie mam nadzieję że się usamodzielnię i pójdę całkowicie na swoje. Zamierzam pozostać za granicą jak najdłużej lub na zawsze bo nie mam zamiaru opiekować się staruszkami którzy całkowicie uzależnili mnie od siebie i mówią wszystkim że ja jedyny zostanę w Polsce i będę z nimi mieszkał. Niedoczekanie !

 

Wymagam pewnie leczenia psychiatrycznego abym się w przyszłości nie stoczył ?

 

-- 12 paź 2014, 14:00 --

 

Czy każdy może kupić testy na inteligencję i.in. z tej strony: http://www.practest.com.pl/ ? Czy można zrobić takie testy w poradniach psychologicznych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy może kupić testy na inteligencję i.in. z tej strony: http://www.practest.com.pl/ ?

Nie, nie każdy może kupić takie testy. W zasadzie testy powinny być sprzedawane wyłącznie psychologom legitymującym się dyplomem ukończenia magisterskich studiów psychologicznych. Jednak w związku z dokonanymi przez Komisję do spraw Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego zmianami zasad dostępu do testów psychologicznych, Pracownia Testów Psychologicznych rozszerzyła ofertę testów dostępnych dla innych specjalistów niż psycholodzy.

Testy w ofercie Pracowni zostały zgodnie z wytycznymi PTP podzielone na trzy kategorie o zróżnicowanej dostępności:

A- dla psychologów; dla innych profesjonalistów, np. socjologów, pedagogów, logopedów, doradców zawodowych itd.

B - dla psychologów; dla innych profesjonalistów po ukończonym szkoleniu/szkoleniach z dodatkowym podziałem na:

* B1 – testy wymagające ukończenia ogólnego szkolenia z psychometrii zakończonego egzaminem

* B2 - testy wymagające ukończenia ogólnego szkolenia z psychometrii zakończonego egzaminem, a następnie szkolenia z zakresu konkretnego testu (lub grupy podobnych testów).

C – tylko dla psychologów

Czy można zrobić takie testy w poradniach psychologicznych ?

Tak, tego typu testy są wykonywane w poradniach psychologiczno-pedagogicznych. W zakresie badania inteligencji najczęściej stosuje się WISC-R (dla dzieci) i WAIS-R (dla dorosłych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×