Kompleksy, zaniżona ocena, uzależnienie od mamy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez pamie13c 11 paź 2014, 15:11
Witam!
Mam na imię Marcin 22lata i mam myśli samobójcze lub że komuś zrobię krzywdę jak ktoś coś do mnie będzie miał.

* Mam dokładnie ten sam problem z rodzicami co autor posta na 3 stronie monooso: nadopieku-cza-matka-t51474-28.html?hilit=inteligencja
* Mam kompleksy, lęki i fobie społeczne - wynik przeżyć ze szkoły + osobowość unikająca od urodzenia
* Mama wmawia mi że do niczego się nie nadaję, że sobie nie poradzę w życiu, porównuje mnie do swojej młodszej siostry która ma 30lat i całe życie siedzi w domu u mamusi i nigdy nie pracowała

Bomba wybuchowa nie ?

Na szczęście niedługo jadę do pracy do Niemczech bo brat mi załatwił i będę mieszkał z 2 braćmi w mieszkaniu, po jakimś czasie mam nadzieję że się usamodzielnię i pójdę całkowicie na swoje. Zamierzam pozostać za granicą jak najdłużej lub na zawsze bo nie mam zamiaru opiekować się staruszkami którzy całkowicie uzależnili mnie od siebie i mówią wszystkim że ja jedyny zostanę w Polsce i będę z nimi mieszkał. Niedoczekanie !

Wymagam pewnie leczenia psychiatrycznego abym się w przyszłości nie stoczył ?

-- 12 paź 2014, 14:00 --

Czy każdy może kupić testy na inteligencję i.in. z tej strony: http://www.practest.com.pl/ ? Czy można zrobić takie testy w poradniach psychologicznych ?

przez ekspert_abcZdrowie 12 paź 2014, 16:00
Czy każdy może kupić testy na inteligencję i.in. z tej strony: http://www.practest.com.pl/ ?

Nie, nie każdy może kupić takie testy. W zasadzie testy powinny być sprzedawane wyłącznie psychologom legitymującym się dyplomem ukończenia magisterskich studiów psychologicznych. Jednak w związku z dokonanymi przez Komisję do spraw Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego zmianami zasad dostępu do testów psychologicznych, Pracownia Testów Psychologicznych rozszerzyła ofertę testów dostępnych dla innych specjalistów niż psycholodzy.
Testy w ofercie Pracowni zostały zgodnie z wytycznymi PTP podzielone na trzy kategorie o zróżnicowanej dostępności:
A- dla psychologów; dla innych profesjonalistów, np. socjologów, pedagogów, logopedów, doradców zawodowych itd.
B - dla psychologów; dla innych profesjonalistów po ukończonym szkoleniu/szkoleniach z dodatkowym podziałem na:
* B1 – testy wymagające ukończenia ogólnego szkolenia z psychometrii zakończonego egzaminem
* B2 - testy wymagające ukończenia ogólnego szkolenia z psychometrii zakończonego egzaminem, a następnie szkolenia z zakresu konkretnego testu (lub grupy podobnych testów).
C – tylko dla psychologów
Czy można zrobić takie testy w poradniach psychologicznych ?

Tak, tego typu testy są wykonywane w poradniach psychologiczno-pedagogicznych. W zakresie badania inteligencji najczęściej stosuje się WISC-R (dla dzieci) i WAIS-R (dla dorosłych).
Psycholog

przez Pawel166 14 paź 2014, 21:14
to że wyjedziesz na pewno dużo ci da. usamodzielnisz sie bardziej. trzymam kciuki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg