Bliscy osób cierpiących na depresję - uczucia, przeżycia.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Artemizja 08 paź 2014, 23:21
Jest na Forum wiele wątków dla osób z depresją. Nie ma jednak wątku dla osób, które żyją z cierpiącymi na depresję. Patrząc na cierpienie bliskiej osoby sami je odczuwamy i powinniśmy mieć miejsce, gdzie można dać upust emocjom. Ten wątek ma właśnie to na celu. Osoby, których bliscy chorują na depresję często czują bezradność, zmęczenie fizyczne, psychiczne i nie mają gdzie o tym powiedzieć. Często zapominają o własnym zdrowiu i własnych potrzebach, a przecież nie można pomagać komuś, jeśli samemu nie jest się w formie.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez planB 09 paź 2014, 10:25
Jak byłem kilkulatkiem nie rozumiałem dlaczego pogotowie w nocy przyjechało i zabrało mamę .....długo nic nie rozumiałem z jej choroby ...jakaś depresją ...jakieś leki ...kupy leków ...widziałem bezsilność w oczach reszty rodziny jak mama chorowała .....nie rozumiałem tego ...coś we mnie się z tym nie godziło ...
Nie rozumiałem tego jak można być tak smutnym / ...pewnie jej próby odbiły się na moim postrzeganiu granicy miedzy śmiercią a życiem ....plus tata BP..... z tym ,że ojca nikt o nic nie posądzał ...psychol .....dwie osobowości ....i tak kobieta przez ost. 30lat przechorowała 15...... tata odszedł w zeszłym roku .....na raka ....do końca był despotą ....mama miesiąc po śmierci wyszła z półrocznej depry.... ....jest cudownym człowiekiem z sercem na dłoni ...lekarze jej wkręcali depresję poporodową .....a nikt nie widział toxycznego ojca przez tyle lat....
I Dare, readY

przez lucy1979 09 paź 2014, 10:37
Moja mama z kolei ma przez cale życie nerwice lękową, której nie leczy, bo.....boi się lekow.
Z kolei ojciec miał chad z napadami furii i zaloze się,że doprowadzilby moją mame też do depresji, na szczęście dość szybko się go pozbyla. Mialam wtedy 7 lat, przestał z nami mieszkac, ale przychodzil kilka razy na tydzień, więc miałam okazje obserwować jaki był. Już od dziecka miałam poczucie, ze tata jest inny, niż inni tatusiowie. Długo jednak usprawiedliwiałam jego nieznośność tym, ze był pisarzem, dziennikarzem, więc artystyczna dusza, bla bla bla. Zresztą tak samo usprawiedlowialo go całe jego otoczenie. Tak jakby przez fakt bycia literatem miał prawo do dziwactw, do których nalezalo tez terroryzowanie otoczenia:(
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez planB 09 paź 2014, 10:49
Ja mojej od kilku lat wszystko tłumaczę ad. zdrowia leków etc. plus suple itp. ...i jak na swoje 72lata wszystko łapie )

Widzisz Lucy u mnie też musiało być "przyzwolenie' ....zasłanianie się 'pracą' i zarabianiem $ ...
I Dare, readY

przez Depakiniarz 10 paź 2014, 00:32
Smutne to co piszecie. Mam CHAD i nie chce mieć przez to dzieci. Sami rozumiecie dlaczego.

Sortuj wg