Depresja? Samotnosc? Gdzie zaczerpnac pomocy za granica...

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez samotnastudentka 28 wrz 2014, 13:31
Cześć,

Piszę tutaj z nadzieją, że uda mi sie wyskoczyć z dołka, w którym sie znalazłam. Nie chciałabym opisywać całej sytuacji na forum, ponieważ to bardzo długa historia, ale podejrzewam u siebie depresję. Niestety, mieszkam za granicą i ciężko mi tutaj o rozmowę z psychologiem, a język jest dla mnie barierą. Poszukuję więc osoby, która chciałaby ze mną porozmawiać, podzielić się swoim problemem i wysłuchać mojego.

Od wielu lat bylam w toksycznym związku. Chłopak znęcał się nade mną psychicznie, zdradzał, rzucał, ale ja bardzo o niego walczyłam, ciągle błagałam o powroty. To spowodowało u mnie wiele załamań psychicznych i ciągłe narzekanie, brak poczucia własnej wartości. Byliśmy w związku na odległość. Pół roku temu zadzwonił do mnie, że odchodzi do innej. Byliśmy razem 5 lat.

Od tego czasu płaczę średnio co drugi dzień. Nienawidzę siebie, nie mam motywacji, przytyłam ponad 10kg. Mam wiele innych symptomów. Uczyłam się sporo psychiatrii i przeprowadziłam na sobie testy, które wskazują na głęboką depresję. Bardzo boję się leczenia farmakologicznego, potrzebuję miłości. Nie wiem jak się ratować. Znajomych mam 'płytkich', nie mogę im o tym powiedzieć. Przyjaciółka mówi-idź do psychologa. Rodzina bagatelizuje i mówi, że mam przestać się rozczulać nad sobą. Jestem jeszcze młoda, mam ledwo ponad 20 lat. Życie przede mną, ale ja nie mam na to siły i ochoty.

Bardzo proszę o kontakt, bardzo muszę się komuś wygadać. Nie wiem jak sobie z tym radzić, nie chcę być w takim stanie.

Magda

-- 28 wrz 2014, 13:35 --

Dodam, że chętnie porozmawiam na skypie, przez maila czy inny rodzaj komunikacji.

-- 28 wrz 2014, 16:58 --

Nikt a nikt? :(

przez everlong 28 wrz 2014, 22:56
Gdzie jestes?
CHAD. Niebawem w klinice!

All hail:
Zolafren
Absenor

przez Daniek 28 wrz 2014, 23:06
Odezwij się do mnie na PW ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Depakiniarz 29 wrz 2014, 21:01
Testy to można sobie przeprowadzić w Bravo albo CKM, jak masz problem, to się idzie do lekarza. Jakbyś uczyła się sporo o psychiatrii, to być wiedziała że pierwsze co musisz zrobić to udać się do lekarza, czy innego psychologa. Jakie testy wypełniałaś?

przez samotnastudentka 01 paź 2014, 18:14
Wow, ależ nieprzyjemna odpowiedź. Wypełniałam testy psychologiczne dla osób podejrzewane o depresję przygotowane przez mój uniwersytet. Jestem asystentką przy badaniach klinicznych. Uwierz mi, to nie Bravo.

przez Depakiniarz 01 paź 2014, 18:24
W takim razie przepraszam.

przez bittersweet 01 paź 2014, 20:04
Bardzo boję się leczenia farmakologicznego, potrzebuję miłości.
Dziwne masz odejscie do leczenia depresji, jako asystentka przy badanich klinicznych powinnaś sobie zdawac sprawe, ze rozmowa z kimś pomoze Ci jedynie przez chwile lepiej sie poczuć, a nie wyleczyc. Od tego sa tabsy i fachowa pomoc.
W kontekscie tego co napisałaś /brzmiało jakbys była uzalezniona od poprzedniego partnera/ co najmniej dwuznaczne sa Twoje prosby o kontakt na PW i tekst o miłości :roll: tak jakbys dziurę po jednej osobie próbowała zapełnic nowym obiektem, zamiast próbowac poradzic sobie samodzielnie z problemem.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Sortuj wg