Uczucie pustki,beznadziejności

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ona1993 19 wrz 2014, 21:41
czasami sa takie dni,że nie poznajemy siebie.Jeśli chodzi o mnie,to normalnie na codzień funkcjonuje,staram sie zawsze cos zrobić,nie mysleć o swoich natręctwach,a często jest tak,że siedze i się w tym zagłębiam.Czuje się wtedy okropnie,beznadziejnie.
ona1993

przez Saraid 19 wrz 2014, 22:16
ona1993 napisał(a):czasami sa takie dni,że nie poznajemy siebie.Jeśli chodzi o mnie,to normalnie na codzień funkcjonuje,staram sie zawsze cos zrobić,nie mysleć o swoich natręctwach,a często jest tak,że siedze i się w tym zagłębiam.Czuje się wtedy okropnie,beznadziejnie.

Siedzenie i rozpamiętywanie tego co nas dręczy,co złe to krzywdzenie siebie.Własnymi myślami potrafimy sobie wyrządzić wiele krzywdy.Nie Ty pierwsza nie ostatnia tylko po co sobie dodawać jeszcze?
Saraid

przez ona1993 19 wrz 2014, 22:22
ja nad tym nie mam kontroli.Wiele razy mówiłam sobie,nigdy więcej tych myśli,ale to staje się silniejsze.Najgorsze jest to,że jestem z tym zupełnie sama.nikt o tym nie wie,i nie mówię o tym nikomu.

-- 19 wrz 2014, 22:26 --

Niby człowiek wydaje się z zewnątrz jako twarda,silna osoba,a wewnątrz tak naprawdę nie jest.Jestem osobą które lubi pomagac innym,doradzić,ale czasami ja tego potrzebuje,żeby to ktoś mi doradził
ona1993

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saraid 20 wrz 2014, 02:38
ona1993 napisał(a):ja nad tym nie mam kontroli.Wiele razy mówiłam sobie,nigdy więcej tych myśli,ale to staje się silniejsze.Najgorsze jest to,że jestem z tym zupełnie sama.nikt o tym nie wie,i nie mówię o tym nikomu.

-- 19 wrz 2014, 22:26 --

Niby człowiek wydaje się z zewnątrz jako twarda,silna osoba,a wewnątrz tak naprawdę nie jest.Jestem osobą które lubi pomagac innym,doradzić,ale czasami ja tego potrzebuje,żeby to ktoś mi doradził

mówiłaś o tym lekarzowi?rozumiem że masz nerwicę natręctw co jeszcze nie wiem nie ślędzę każdego wątku .Wiem,ze psychoterapia pomaga bardzo tylko nie wiem w jakim stanie Ty jesteś jaką masz diagnozę.
Saraid

przez Matusia 23 wrz 2014, 22:52
Mam tak wielokrotnie . Nie umiem kontrolować swoich myśli
Jakby nie zależało to od mnie. Czuję ze tkwię w tym nie mając nawet żadnego
wpływu.

przez rikuhod 24 wrz 2014, 15:05
ona1993, wł mnie najlepiej jest dawać wszelkim natręctwom przechodzić nie traktować ich jak chorobe którą musimy się pozbyć; zamiast tego po prostu jako zwykłe myśli, jak zawsze się pojawiają dawać im przechodzić ani ich nie odpychać ani się nad nimi nie głowić; po prostu dawać im przechodzić; w końcu nasz umysł się uspokoi.

Coś nas trapi dlatego musimy to poznać; dlatego musimy dać tym myślom przejść i wytłumaczyć nam co nas trapi.

Sortuj wg