Mam dość swojego życia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Mam dość swojego życia

przez carlosbueno 24 sie 2014, 19:30
Makabra napisał(a):Ja nawet chciałabym się bawić i korzystać z życia, ale nie mam z kim :(

ja miałem podobnie a nawet jak mnie ktoś próbował wyciągnąć to odmawiałem z powodu jakiegoś lęku. Nie byłem na żadnej 18-ce czy dyskotece przed 20-tką nie mówiąc już o jakiś wypadach czy wakacjach choć raczej nie z powodu introwertyzmu.
Największy Forumowy Maruda

Mam dość swojego życia

przez Makabra 24 sie 2014, 19:34
carlosbueno napisał(a):
Makabra napisał(a):Ja nawet chciałabym się bawić i korzystać z życia, ale nie mam z kim :(

ja miałem podobnie a nawet jak mnie ktoś próbował wyciągnąć to odmawiałem z powodu jakiegoś lęku. Nie byłem na żadnej 18-ce czy dyskotece przed 20-tką nie mówiąc już o jakiś wypadach czy wakacjach choć raczej nie z powodu introwertyzmu.

Jakby mnie ktoś z rówieśników wyciągał, to bardzo chętnie wyszłabym... Byłam ostatnio na 18, nie wspominam miło :(
Makabra

Mam dość swojego życia

przez Arhol 25 sie 2014, 07:56
Hmm,zachowywałem się podobnie z 2 lata temu gdy tu trafiłem,strach przed samotnością,nienawiść (do siebie),marudzenie i reszta.
Cóż,jeśli chwilowo znajomych nie masz, próbuj skupić się na tym co możesz,własne hobby,pasje czy zainteresowania (nie mów mi tylko że żadnych nie masz), jeśli też kojarzę w tym roku masz maturę,więc możesz rozważyć na jakie studia chcesz iść czy co robić (nie wiem czy jesteś w LO czy w technikum) tudzież skupić się na nauce,by nie myśleć o problemach czy raczej próbować się oderwać.
W kwestii znajomych nie ma zasady,mimo to raczej lepiej unikać mówienia o problemach, pokazywać się od dobrych stron, ble ble ble .
Mimo wszystko nie ma zasady czy gwarancji że kogoś poznasz,z czasem jednak przywykniesz do izolatki w najgorszym przypadku,wbrew pozorom da się.
"Co jeszcze" można zrobić,leczenie,jeśli masz możliwości ewentualnie dobrego psychoterapeute na NFz, jeśli masz takową potrzebę i możliwości , leków nie chcesz z tego co kojarzę,więc rozważ je tylko wtedy gdy byłoby coraz gorzej.
Osobiście też odpuściłbym towarzystwo lokalne,wiejskie normalsy to nie jest towarzystwo gdzie uświadczysz zrozumienia.
Może gdzieś na studiach kogoś poznasz,ale mimo wszystko nie spodziewałbym się cudów,jednak szanse są spore.
Generalnie złotej recepty na problemy tego typu nie ma,rozwiązanie czy oswojenie się z nimi przyjdzie z czasem.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mam dość swojego życia

przez Patryk29 25 sie 2014, 08:31
Ja powiem tak, rodzimy sie sami, zyjemy sami i umieramy sami, z tym ostatnim to wiadomo lepiej jak najpózniej, tak jak kolega napisal nie ma zlotego srodka, jedno jest pewne zeby kogos poznac trzeba wyjsc do ludzi, ja tez aktualnie jestem sam bo wszyscy moi koledzy powyjezdzali lata temu za granice, tez bylem ale wrócilem zeby skonczyc szkole, z perspektywy czasu zaluje ze wrócilem /cenzura/ ma za przeproszeniem z tej szkoly, tylko kupa pieniedzy poszla na to, a czlowiek nadal w dupie, ostatnio rozwazam wyjazd do Niemiec na dlugi czas, bo w Polsce jakos tak slabo jest :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Mam dość swojego życia

przez mark123 25 sie 2014, 08:54
Makabra napisał(a):
variable napisał(a):Nauczyciele udają, że nie widzą wolą siedzieć cicho bo się boją. Sami wiemy jaką dzisiaj agresywną mamy młodzież, ale niestety takim zachowaniem dają przyzwolenie na robienie ze szkoły ringu, wybiegu mody i burdelu.

Jeśli się boją, to niech zmienią zawód. Oni mają być pedagogami,a nie cichymi katami.

Osoba, która się boi uczniów w ogóle nie powinna mieć prawa pracować w szkole.

Powinny być też zmienione przepisy, bo poszły za bardzo na korzyść uczniów i w szkołach będzie na razie coraz gorzej.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Mam dość swojego życia

przez Makabra 25 sie 2014, 09:28
Czyli sugerujecie, że lepiej dać sobie spokój i nadal siedzieć w zamknięciu?
Makabra

Mam dość swojego życia

przez chcezyc 25 sie 2014, 09:45
Po prostu nie daj sobie wskoczyć na głowę. Bądź jak lustro, odbijaj dobro do tych co dają je. Ze złem tak samo.
Im dłużej się siedzi w zamknięciu tym trudniej wyjść z tego.
Jak się nudzisz to możesz napisać coś miłego. :)
"zmieniasz to jak widzisz siebie, zmieniasz absolutnie wszystko" Oxon - Zmieniasz siebie

Mam dość swojego życia

przez Makabra 25 sie 2014, 09:47
Boję się tego września, ludzi i w ogóle szkoły :(
Makabra

Mam dość swojego życia

przez goodluck 25 sie 2014, 09:50
chcezyc, dobrze mówisz...
Makabra, pokaż im, że też masz "pazurki' a nie cały czas grzeczna i spokojna dziewczynka a oni to tylko wykorzystują
"Rodzimy się, krótko żyjemy i umieramy. Tak się dzieje od dawna" by Steve Jobs

Mam dość swojego życia

przez Makabra 25 sie 2014, 09:51
Ale czy w ogóle da się ich przekonać do tego, że mnie też można lubić? Przecież jestem wariatką :(
Makabra

Mam dość swojego życia

przez chcezyc 25 sie 2014, 09:51
Masz duchowe wsparcie forum :)
Każdy boi się zmian. Ale to bardzo duży krok w Twoim życiu będzie :)
pioseneczka:
http://www.youtube.com/watch?v=VeV-QRdW4qs
Jak się nudzisz to możesz napisać coś miłego. :)
"zmieniasz to jak widzisz siebie, zmieniasz absolutnie wszystko" Oxon - Zmieniasz siebie

Mam dość swojego życia

przez Makabra 25 sie 2014, 09:56
U mnie w klasie jest dziewczyna, która przez szok w dzieciństwie nie mówi. Tzn., nie odzywa się do obcych w ogóle, na lekcjach jej nie pytają, bo też nie mówi, tylko jak już kogoś dobrze pozna, to z nim rozmawia. Skoro ją zaakceptowali, to może i mi dadzą szansę?
Makabra

Mam dość swojego życia

przez mangiferaindica 25 sie 2014, 10:20
Maleństwo nasze kochane, dadzą szanse, o ile Ty najpierw dasz sobie szansę. Jesteś naprawdę gwiazdeczka, bardzo fajna młoda kobietka, tylko okrutny świat dal Ci wmówić coś przeciwnego. Klasa maturalna jest dość specyficzna - tutaj ludzie jednak często usiłują nabrać oleju w głowie, by chociaż poudawac, że się starają. Skup na tym, reszta przyjdzie samoczynnie. Pomysł sobie - jeszcze rok i będzie po mnie tylko kurz, a ci debile pozostaną w tyle. Naprawdę nie jesteś przekreslona!

PS. Ja całe moje życie uważałam, że posiadanie Twojego imienia na M. jest prawdziwym błogosławieństwem - to imię przyciąga dobre, wszystkim M. układa się doskonale prędzej czy później - oficjalnie przekazuje Ci ta schede ;)

Mam dość swojego życia

przez variable 25 sie 2014, 10:33
mark123, tu masz racje, powinny się zmienić przepisy bo jak na razie młodzież ma same prawa,a żadnych obowiązków i takie są potem efekty
variable

Sortuj wg