Mam dość swojego życia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Mam dość swojego życia

przez Makabra 24 sie 2014, 17:19
Po ukończeniu szkoły podstawowej poszłam do gimnazjum, gdzie zaczął się mój koszmar. Od samego początku jeden chłopak zaczął mi dokuczać. Myślałam, że jak będę olewała, to się odczepi. Niestety myliłam się, przyłączył się do niego kolejny, później następni, a w efekcie stałam się pośmiewiskiem całej szkoły. Wmówili mi, że jestem gruba, brzydka i głupia. Wlepiali mi gumę do żucia we włosy (na lekcji!), rzucali we mnie papierkami. Ja siedziałam pod jedną ścianą, a cała reszta klasy pod drugą, gdy ja usiadłam na ławeczce pod klasą, to już nikt na niej nie usiadł, albo podnosili drugą stronę ławki do góry i mnie zrzucali. Mówiłam nauczycielom i wychowawczyni, ale oni nic z tym nie robili. W połowie drugiej klasy nie wytrzymałam, w Mikołajki próbowałam popełnić samobójstwo, niestety nie wyszło, czego do tej pory żałuję. Gdy leżałam w szpitalu przyszła do mnie wychowawczyni i powiedziała, że gdyby wiedziała o czymkolwiek, gdybym do niej przyszła i jej powiedziała, to by mi pomogła... Dobrze, że lekarz ją opierdzielił i wywalił... Później masa psychologów i psychiatrów, nauczanie indywidualne w domu. Pociągnęłam na nim do końca gimnazjum. Gdzieś w trakcie, podczas wakacji, pojechałam z koleżanką rowerami na miejscowy targ, spotkałam ludzi z mojej klasy. Nie, oni wcale nie żałowali tego, co mi zrobili, wręcz przeciwnie. Zaczęli na mnie pluć i obrzucać mnie wulgaryzmami... Do szkoły średniej chciałam pójść normalnie, próbowałam w dwóch szkołach. W jednej akceptowano mnie, ale wylądowałam w klasie, w której nie dałabym sobie rady, finansowo też nie wyrobiłabym na dłuższą metę. Drugą szkołą była ta, do której chodziłam do gimnazjum i podstawówki (Zespół Szkół). Historia się powtórzyła, zaczęli mnie prześladować, przestałam chodzić. Później była walka o indywidualne, szkoła robiła problemy, w efekcie nie dałam rady psychicznie i jestem rok do tyłu. Od września znowu próbowałam pójść normalnie, jednak fobia szkolna mi nie odpuściła, wylądowałam na nauczaniu indywidualnym w szkole i tak zaliczyłam pierwszą klasę technikum. Teraz wrzesień zbliża się nieubłaganie, a ja nie wiem co robić. Z jednej strony chciałabym pójść normalnie, z całą klasą, z drugiej jednak boję się, że sobie nie poradzę...

Nie mam żadnych znajomych, ani przyjaciół, ale za to łatkę wariatki... Co ja tym ludziom zrobiłam, że tak mnie nienawidzą? Miałam chłopaka, jednak się mną zabawił... Mam już dosyć samotności, spędzania samotnie wieczorów, weekendów, urodzin, sylwestrów i innych okazji, w których ludzie spędzają czas ze znajomymi i przyjaciółmi, bawią się. W czym jestem od nich gorsza? :( Chciałabym jakoś przekonać do siebie ludzi stąd, z mojej wsi, ale nie mam zielonego pojęcia jak... :cry:
Makabra

Mam dość swojego życia

przez kosmostrada 24 sie 2014, 17:44
Makabra, Kochana wspaniale, że wywaliłaś to z siebie. Na moje wyczucie jest to ogromny krok naprzód, mam nadzieję, że odczułaś ulgę. Mówiłam ci już, że jesteś super dziewczyną i wierzę, że życie samo podsunie ci rozwiązania, jeśli trochę mu pomożesz. Może musisz dac jeszcze sobie i okolicy czas, może musisz poczekac do ukończenia szkoły. A szkołę musisz skończyc, aby miec możliwości wyboru i ewentualnej przeprowadzki. Wiem, że real najważniejszy, ale jesteś gwiazdką forum i od tego startujesz, to też ma znaczenie.
Niech ci tu jak najwięcej osób odpisze.
p.s. a mówiłaś ,że nie lubisz, nie umiesz pisac, a proszę jaki długi zgrabny tekścik strzeliłaś ;)
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Mam dość swojego życia

przez Makabra 24 sie 2014, 18:06
Tylko jak mam mu trochę pomóc? Ja już nie wierzę w to, że życie podsunie mi coś innego, niż pecha... Ile mam im jeszcze dawać czasu? To tak trudno zrozumieć, że się kogoś skrzywdziło i że nadal przez nas cierpi? Tak trudno zrozumieć, że jeśli ktoś jest samotny, to wypadałoby się do niego jakoś odezwać, zakolegować się? Ja na prawdę nie gryzę, wręcz przeciwnie. Staram się, żeby mnie lubili, żeby odnosili pozytywne wrażenie...

Jestem gwiazdką forum? :o :mrgreen:

Nie umiem pisać wierszy itp., takie zwykłe tekściki nawet mi idą ;)
Makabra

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mam dość swojego życia

przez chcezyc 24 sie 2014, 18:27
Gdybyś nie mieszkała na drugim końcu Polski to byś miała jednego znajomego więcej już :)
Dasz sobie radę. Nie zwracaj uwagi na ludzi bo większość to śmiecie.
Jak się nudzisz to możesz napisać coś miłego. :)
"zmieniasz to jak widzisz siebie, zmieniasz absolutnie wszystko" Oxon - Zmieniasz siebie

Mam dość swojego życia

przez JERZY62 24 sie 2014, 18:30
Jestem z Tobą.
♪♪♪

Mam dość swojego życia

przez goodluck 24 sie 2014, 18:35
chcezyc napisał(a):Gdybyś nie mieszkała na drugim końcu Polski to byś miała jednego znajomego więcej już :)
Dasz sobie radę. Nie zwracaj uwagi na ludzi bo większość to śmiecie.

I drugiego :D

A z drugiej strony, to nie koniec świata zawsze można się gdzieś w "środku" umówić :D
"Rodzimy się, krótko żyjemy i umieramy. Tak się dzieje od dawna" by Steve Jobs

Mam dość swojego życia

przez chcezyc 24 sie 2014, 18:57
Tak też można, jedyne co mnie w tym ogranicza to $$. Tak to mógłbym sobie jeździć i odwiedzac forumowiczów i forumowiczki :)
Jak się nudzisz to możesz napisać coś miłego. :)
"zmieniasz to jak widzisz siebie, zmieniasz absolutnie wszystko" Oxon - Zmieniasz siebie

Mam dość swojego życia

przez Makabra 24 sie 2014, 19:03
Chcezyc, wiem, ale ja nie chcę już być sama :(

Jerzy1962, dziękuję :)

Goodluck, w połowie drogi ;)
Makabra

Mam dość swojego życia

przez carlosbueno 24 sie 2014, 19:11
Makabra, Też byłem prześladowany w szkole może nie aż w takim stopniu ale jednak. Choć minęło już około 20 lat od tego to wciąż czuje że jakoś te wspomnienia, doświadczenia mnie blokują a przynajmniej w bardzo negatywny sposób wpłynęły na moje późniejsze życie. Niska samoocena, różne lęki, aspołeczność to jedne ze skutków tych szkolnych traum. Mam nadzieję że Ci uda się je przezwyciężyć. Widze że pastwienie się nad słabszymi, innymi w szkołach jest ciągle praktykowane a nauczyciele tego nie dostrzegają albo przymykają oczy i dopiero jak coś się stanie się reflektują ale też nie zawsze.
Największy Forumowy Maruda

Mam dość swojego życia

przez Makabra 24 sie 2014, 19:15
carlosbueno napisał(a):Makabra, Też byłem prześladowany w szkole może nie aż w takim stopniu ale jednak. Choć minęło już około 20 lat od tego to wciąż czuje że jakoś te wspomnienia, doświadczenia mnie blokują a przynajmniej w bardzo negatywny sposób wpłynęły na moje późniejsze życie. Niska samoocena, różne lęki, aspołeczność to jedne ze skutków tych szkolnych traum. Mam nadzieję że Ci uda się je przezwyciężyć. Widze że pastwienie się nad słabszymi, innymi w szkołach jest ciągle praktykowane a nauczyciele tego nie dostrzegają albo przymykają oczy i dopiero jak coś się stanie się reflektują ale też nie zawsze.

A Tobie udało się je przezwyciężyć? Jak potoczyło się Twoje życie?

Nauczyciele jak to nauczyciele, mają swoich pupilków i nie widzą tego, co oni robią.
Makabra

Mam dość swojego życia

przez variable 24 sie 2014, 19:20
Nauczyciele udają, że nie widzą wolą siedzieć cicho bo się boją. Sami wiemy jaką dzisiaj agresywną mamy młodzież, ale niestety takim zachowaniem dają przyzwolenie na robienie ze szkoły ringu, wybiegu mody i burdelu.
variable

Mam dość swojego życia

przez Makabra 24 sie 2014, 19:23
variable napisał(a):Nauczyciele udają, że nie widzą wolą siedzieć cicho bo się boją. Sami wiemy jaką dzisiaj agresywną mamy młodzież, ale niestety takim zachowaniem dają przyzwolenie na robienie ze szkoły ringu, wybiegu mody i burdelu.

Jeśli się boją, to niech zmienią zawód. Oni mają być pedagogami,a nie cichymi katami.
Makabra

Mam dość swojego życia

przez carlosbueno 24 sie 2014, 19:25
Czy przezwyciężyłem trudno powiedzieć, po prostu te prześladowania w wieku 17-18 lat prawie ustały a po skończeniu szkoły zupełnie ale moja niska samoocena i trudności w nawiązywaniu kontaktów i zaufaniu pozostały. A życie potoczyło się nie za ciekawie choć oczywiście głównie z innych powodów niż prześladowania szkolne. Najbardziej żałuje że te lata młodości zamiast bawić się korzystać z życia, przeżywać pierwsze miłości itd przesiedziałem w domu bojąc się reakcji innych na studiach próbowałem to nadrobić ale nie do końca zwłaszcza jeśli chodzi o poznawanie płci przeciwnej mi się udało. Najgorsze że takie prześladowania w dorosłym życiu tez mogą się przydarzyć, może nie na taką skale ale w pracy też bywają i człowiek nauczony z dzieciństwa przyjmuje podobna strachowbliwą postawę zamiast walczyć o siebie.
Największy Forumowy Maruda

Mam dość swojego życia

przez Makabra 24 sie 2014, 19:27
Ja nawet chciałabym się bawić i korzystać z życia, ale nie mam z kim :(
Makabra

Sortuj wg