Co mi pomaga w depresji.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Co mi pomaga w depresji.

przez Chada 12 sie 2014, 14:34
Co mi pomaga w depresji:

-leki podstawa przynajmniej w ciężkiej depresji wtedy żadna psychoterapia i środki zastępcze nic nie dają
-myślenie jedynie o pozytywnych rzeczach(da się) nie myśleć o wadach,nie udolności,trudnościach
-dostrzegać wszystko co jest pozytywne
-sport,choć teraz ciężko mi się zmusić to kiedyś owszem.Zmniejsza napięcie,daje odetchnąć choć na chwilę,poprawia samopoczucie u mnie to był trening siłowy lub bieganie
-życie w zgodzie ze sobą mówienie tego co się naprawdę myśli (jeśli coś ci nie pasuję w kimś powiedz to,przyznać się do swoich wad,mówić i robić to co się naprawdę czuję bez względu na reakcje innych) bycie w pełni sobą
-analizowanie myśli i próba zmiany swoich schematów myślenia
-czytanie książek o depresji głównie o terapii poznawczo behawrionalnej taka autoterapia (jeśli w ogóle daje rade czytać)
-przebywanie z dzieckiem
-zainteresowania obojętnie jakie byle nie siedzieć i nie myśleć bo w depresji nie myślimy normalnie mamy zmienione postrzeganie rzeczywistości a rozkminy,użalanie się,osłabiania się przez myśli nie pomaga tylko wprowadza nas w bezsilność i błędne koło.Myśli wpływają na to jak się czujemy(Nie wiarygodne a jednak!)

Piszcie co wam pomaga myślę że ktoś znajdzie coś dla siebie.!

Lamotrygina 150mg

Co mi pomaga w depresji.

przez przerazona123 12 sie 2014, 16:08
-Odcinanie się od negatywnych informacji i ludzi
-zioła uspokajające
-druga osoba(najlepiej chłopak/dziewczyna)
-przytulanie
-ignorowanie złych myśli
-słuchanie pozytywnej muzyki(najlepiej takiej, która przypomina nam czasy kiedy czuliśmy się dobrze i żyliśmy normalnie)
-oglądanie pozytywnych, nieskomplikowanych filmów, takich, które nie ryją bani i przy których nie trzeba za dużo myśleć
-gotowanie

Co mi pomaga w depresji.

przez mangiferaindica 13 sie 2014, 15:28
- wykonywanie kolczyków, zabija postronności w umyśle
- deszcz, tak paradoskalnie
- jazda samochodem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Co mi pomaga w depresji.

przez Patryk29 19 sie 2014, 22:31