loośne gatki (o depresji)

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez monapayne 25 lip 2014, 18:47
Poznałam w tym roku chłopaka, w moim wieku. Też się cieszył, często się uśmiechał ale w taki sposób, który jednak budził we mnie współczucie dla niego. Bo widać było, że mimo wszystko bardzo jest wrażliwy, że jest w nim jakiś smutek, melancholia. Poznałam go w szpitalu psychiatrycznym. Wyszłam ze szpitala, pisałam jeszcze z nim, umawialiśmy się na spotkanie, ale dowiedziałam się, że już się nie zobaczymy. Bo on nie żyje. Popełnił samobójstwo. Więc różnie ludzie przechodzą przez depresję.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Kalebx3 25 lip 2014, 18:47
ja słysząłem ,że jest mała depresja i wielka depresja .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez monapayne 25 lip 2014, 18:48
A ja słyszałam, że jest mała niedźwiedzica i wielka niedźwiedzica.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kontrast 25 lip 2014, 18:48
Tak samo można by powiedzieć, że osoby naprawdę chore, nie mają siły pisać po żadnych internetowych forach, a tym którym nie pomagają leki, nic nie pomoże, bo są życiowymi niedorajdami. Niema sztywnych ram na tą chorobę.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Molibdenowy 25 lip 2014, 21:00
Makabra napisał(a):Chada, bo to nie jest tak, że ja mam ją ciągle. Mam przez jakiś czas, potem powolutku wyjdę z tego i uwierzę, że może być dobrze, że kiedyś coś się zmieni, ale wtedy musi stać się coś, co zburzy mój misternie poukładany w głowie świat i znowu jestem w czarnej dupie.

Jest coś takiego jak depresja nawracająca nawet jeśli teraz występuje w lekkiej formie to z każdym kolejnym epizodem może być gorzej. Też kiedyś myślałem, że sobie poradzę, snułem coraz bardziej pokręcone plany na ułożenie sobie życia. Jednak życie nie chciało mi się ułożyć. Kilka zbiegów okoliczności i cały misterny plan poszedł w ....., a człowiek tylko sobie pomyślał: chol... to było dobre, jak to się mogło stać :shock: Później: Jestem w dupie :( Później było coś podobnego do próby (kawałki mojej rozwalonej psychiki nie mogły się dogadać co robić :bezradny: ). I jestem na lekach. Jeżeli uważasz, że jest źle ratuj się puki jest tylko źle. Nie wiem jak cię przekonać, więc napiszę coś głupiego: Te piguły są smaczne :105:
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez Makabra 25 lip 2014, 21:36
Wiem, najlepiej wziąć wszystkie od razu.
Makabra

przez Chada 25 lip 2014, 21:38
Spokojnie jeśli ma prawdziwą depresję to sobie nie poradzi bez leków.Nie ma szans.Prędzej czy później będzie musiała brać żeby jakoś funkcjonować poza łóżkiem.Czego oczywiście jej nie życzę.Ale po co się spierać.Nikt z ciężkiej depresji bez leków nie wyjdzie.A jeśli mówi że tak to ma łagodną depresję.Depresja jest chorobą nie bzdurą czy jakimś trochę gorszym nastrojem.

Lamotrygina 150mg

przez Makabra 25 lip 2014, 21:39
A po co kwestionować opinię lekarza?
Makabra

przez Ukasz 25 lip 2014, 21:56
Kalebx3 napisał(a):

...Na kolanach Bogu przysięgałem ,że ,,, itd ,żeby tylko to zabrał...

Dziękuję Bogu, że jest:)

przez Molibdenowy 25 lip 2014, 22:02
Jeśli już rozmawiamy o prawdziwości depresji to ja z objawów wyłączyłbym obniżenie nastroju czyli coś co zdarza się też zdrowym. Jeżeli z objawów zabierzemy obniżenie nastroju u części osób nie zostanie z objawów nic. Innym może to nie zrobić różnicy bo deprecha ma wiele innych objawów, niektóre moim zdaniem są znacznie gorsze od "doła".
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez monapayne 25 lip 2014, 22:04
Molibdenowy, tak, też tak myślę...

przez Molibdenowy 26 lip 2014, 21:42
Czy w ogóle da się odróżnić depresje endogenną od reaktywnej? Zauważyłem u siebie śmieszny mechanizm tłumaczenia sobie dołów: zauważam, że czuje się źle, więc wymyślam sobie powód złego samopoczucia. Takie trochę na siłę żeby wszystko było w porządku. Z drugiej strony skoro znajduje powód to może faktycznie jakiś jest. Jajko czy kura?
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez Patryk29 27 lip 2014, 18:53
Molibdenowy napisał(a):Czy w ogóle da się odróżnić depresje endogenną od reaktywnej? Zauważyłem u siebie śmieszny mechanizm tłumaczenia sobie dołów: zauważam, że czuje się źle, więc wymyślam sobie powód złego samopoczucia. Takie trochę na siłę żeby wszystko było w porządku. Z drugiej strony skoro znajduje powód to może faktycznie jakiś jest. Jajko czy kura?

Nie nie da sie odroznic bo to jedna i ta sama choroba, tak naprawde roznia sie tylko sila natezenia objawow.
Depresja to depresja, zawsze jest to zaburzenie pracy OUN i nie wazne czy to stres, alkohol czy rozwod,
zawsze jest niebezpieczna.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Chada 27 lip 2014, 19:01
Patryk29 napisał(a):
Molibdenowy napisał(a):Czy w ogóle da się odróżnić depresje endogenną od reaktywnej? Zauważyłem u siebie śmieszny mechanizm tłumaczenia sobie dołów: zauważam, że czuje się źle, więc wymyślam sobie powód złego samopoczucia. Takie trochę na siłę żeby wszystko było w porządku. Z drugiej strony skoro znajduje powód to może faktycznie jakiś jest. Jajko czy kura?

Nie nie da sie odroznic bo to jedna i ta sama choroba, tak naprawde roznia sie tylko sila natezenia objawow.
Depresja to depresja, zawsze jest to zaburzenie pracy OUN i nie wazne czy to stres, alkohol czy rozwod,
zawsze jest niebezpieczna.

Depresja endogenna jest uwarunkowana biologicznie, genetycznie i ma najczęściej ciężki przebieg (tzw. "wielka depresja"), przy którym konieczna jest hospitalizacja. Depresja egzogenna jest reakcją na stresujące wydarzenie, trudny okres w życiu, zazwyczaj ma łagodniejszy przebieg i rzadziej nawraca. To rozróżnienie jest jednak coraz rzadziej stosowane.

Przyczyny depresji reaktywnej:

Ten rodzaj depresji występuje często i może się przydarzyć się każdemu - aż 10% dorosłych i nawet 30% młodzieży może doświadczać tego stanu w pewnym momencie swojego życia. Mężczyźni i kobiety są tak samo zagrożeni jej wystąpieniem. Najczęstszą przyczyną depresji reaktywnej jest stres sytuacyjny. Niektóre typowe zdarzenia, które go powodują to:

rozbicie związku
utrata pracy
utrata bliskiej osoby
poważna choroba
traumatyczne wydarzenia takie jak katastrofy, przestępstwa, wypadki
Ostatnio edytowano 27 lip 2014, 19:04 przez Chada, łącznie edytowano 2 razy

Lamotrygina 150mg

Sortuj wg