czy to ChAD - prośba o pomoc w rozpoznaniu i wskazówki

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez becia141 20 lip 2014, 21:09
Witajcie,
Znalazłam to forum z troski o bliską mi osobę u której podejrzewam ChAD. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu - czy to objawy depresji czy może ChAD i mniej więcej czy choroba jest w dużym stopniu zaawansowania.
Chodzi o bliską mi osobę (mężczyznę), który przez cale swoje życie pracował w jednej pracy i którą zakończył wraz z przejściem na emeryturę (liczył że będzie mimo to pracował). Wszystko wydawało się ok - będzie czas na odpoczynek po kilkunastu latach pracy. Niestety bezczynne siedzenie w domu miało swoje negatywne konsekwencje :(
Objawy: Wraz z upływem czasu się nasilały. Rozpoczęło się od fobii - tzn. wymyślonych historii o nagrywaniu przez innych i obgadywaniu na boku że jest nierobem i stracił pracę. Potem stany lezenia w łóżku i nic nie robienia, przez totalne unikanie ludzi z przeświadczeniem że życzą tylko źle. Ostatnio zakończyło sie wyjazdem na weekend do dzieci aby uciec od otoczenia małej przygnębiającej miejscowośći.

Od razu zauważę, iż stan smutku i przygnębienia nie jest stały. Na wyjazdach na wieś lub do dużych miast można zauważyć objawy radościi, czasami nawet w domu znajdzie sie zajęcie i chwila radości. Niestety po czasie wraca stan dużego smutku i przygnębienia. Martwi nas iż bliska osoba nie może sobie znaleźć żadnej pasjii ani zajecia na dluzej przez stan umysłu.

Czy to ChAD? Co możecie poradzic? Choroba jest bardzo zaawansowana :>

przez Arhol 20 lip 2014, 21:19
Przede wszystkim w takim stanie,pierwsze co - Wizyta u psychiatry,koniecznie,w trybie jak najpilniejszym,jeśli to nie zostało zrobione jak dotąd,co do diagnoz - nie mamy tu na forum eksperta psychiatry,więc diagnozy nikt nie postawi,auto-diagnozy,czy przypisywanie objawów z internetu zwykle się nie sprawdza,ba - czysta głupota i nakręcanie się,nawet i lekarzom ciężko czasem stwierdzić,czy to CHaD,czy też inne choróbsko,w każdym razie - pierw lekarz,jest to jedyna osoba,która powinna ewentualną diagnoze wystawiać.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Asmo 21 lip 2014, 10:40
Nie jestem lekarzem nie mam prawa diagnozować ale objawy są depresyjne. Dlaczego zaraz chad? Chad diagnozuję się na podstawie manii lub hipomanii a nie tylko depresji.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg