Porzucenie pasji

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Porzucenie pasji

przez Follow_ 14 lip 2014, 18:07
A w jaki sposób radzisz sobie z seksoholizmem? Ja chodziłam na spotkania SLAA
Mnie również niestety to dotyczy jak mam okresy nasilenia to niewiele rzeczy jest mnie w stanie zainteresować albo wszystko kręci się wokół seksu...
brakuje mi euforii i jestem od niej uzależniona, nie ma bardziej legalnej euforii niż orgazm...
i wszystko blednie w porównaniu z tym... nawet największa pasja

...
Może, trzeba spróbować innej pasji?
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Porzucenie pasji

przez palau 14 lip 2014, 20:49
pan26xyz, skoro określenie tematu jest dla ciebie trudne, to na razie nie fotografuj , a skup się na doznaniach, które odczuwasz oglądając różne zdjęcia. Kopiuj, grupuj w foldery, i wówczas zobaczysz, czy bardziej odpowiadają Ci tematy , czy dana technika. Odwiedzaj fora fotograficzne i dowiaduj się wówczas , jak najwięcej o wybranym aspekcie fotografowania i tym się spróbuj pobawić.
To jest tak, że wylatuje jedna cegła a burzy się wszystko. - Barbara Sęk "Dlaczego ona?"

Porzucenie pasji

przez Ferdynand k 14 lip 2014, 23:15
leki aktywizujące i stabilizujące nastrój hm?

może sulpi to niepełny agonista mała dawka zwiększy dopaminę przy jej niedoborze i anhedonii
a powstrzyma też przed nałogiem żeby dopamina nie poszła w górę za mocno
po odstawieniu też skok endognnej dopaminy będzie mocniejszy
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Porzucenie pasji

przez pan26xyz 16 lip 2014, 20:35
Ja już nie myślę. Jestem po prostu idiotą.
pan26xyz

Porzucenie pasji

przez monapayne 16 lip 2014, 20:37
Też mam takie wrażenie... Piszę na jakimś forum nerwica.com, siedzę na gej czacie, a kiedyś to bym właśnie chodziła z aparatem albo cieszyła się po prostu tym, że słońce, że drzewa, że książka i że ja.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Porzucenie pasji

przez Follow_ 16 lip 2014, 20:38
Czemu siebie tak nazywasz?

Porzucenie pasji

przez pan26xyz 17 lip 2014, 19:17
follow_the_reaper napisał(a):Czemu siebie tak nazywasz?

Bo czuję że taki właśnie jestem, bo nie myślę nie rozwijam się stoję w miejscu i użalam się nad tym że nic mi się nie chce.
pan26xyz

Porzucenie pasji

przez Follow_ 17 lip 2014, 22:29
Masz rację, jesteś idiotą, proponując mi sex na PW!!!!!
zwłaszcza w momencie kiedy piszę że jestem uzależniona od seksu,
to jak proponować alkoholikowi alkohol
nie wiem czego się spodziewałeś, ale to było żałosne

Porzucenie pasji

przez Steviear 22 lip 2014, 04:06
Wracając do porzucenia pasji..
No ostatnio też nie mogę.Nie mogę rysować
Wczoraj próbowałam coś narysować ale wyglądało to naprawdę jakby od niechcenia.Tym bardziej ze wczesnym rankiem.
W rezultacie użyłam terpentyny by to rozpuścić jednak jedynym co pozostało po tej akcji to zapach rozpuszczalnika. Otworzyłam okno i po sprawie.
Szału art nie było.

Mam takie dziwne uczucie że boję się czystej kartki ( nie w normalnym tego słowa znaczeniu)Musialam ja trochę poszarpać by uznać ze jest do wyrzucenia by móc na niej rysować. Dobrze że za nią nie płaciłam to już wgl byłyby opory.
Nie wiem co z tym zrobić.
Steviear

Porzucenie pasji

przez Cognac 22 lip 2014, 11:28
Mam takie dziwne uczucie że boję się czystej kartki ( nie w normalnym tego słowa znaczeniu)Musialam ja trochę poszarpać by uznać ze jest do wyrzucenia by móc na niej rysować.

Znam to uczucie:) Z tego powodu nigdy nie rysowałam/nie malowałam, bo tego strachu nie potrafiłam przełamać. Jedynie w głowie miałam wizje obrazów - przelewałam je na papier (lub raczej... na klawiaturę) w formie słów.

Pozdrawiam, życzę, żeby ten stan blokady szybko minął!
Tylko spokój może nas uratować.
Mój blogowątek na forum.

Porzucenie pasji

przez Steviear 23 lip 2014, 23:14
Cognac, A wiesz że dzisiaj zachowałam się podobnie? Spisałam to, co chcę zrobić bo nie mogłam tego przedstawić w formie rysunkowej. ;)
A teraz już nie masz tak?
Bo zastanawiam się czy jest z tego jakieś wyjście. Najlepiej byłoby po prostu nie myśleć ale myślenia nie da się wyłączyć.

Również podrawiam,dzięki :D
Steviear

Porzucenie pasji

przez rikuhod 24 lip 2014, 09:07
pan26xyz, wiesz najlepsze jest robić to co sie w danej chwili ma ochote, w ten sposób się nastawimy pozytywniej i będziemy wiedzieć co kiedy robić, zacząć od drobnych rzeczy zjeść to, pójść tu, nie powstrzymywać się przed niczym po prostu to na co w danej chwili ma się ochote
w ten sposób nabierzesz znowu entuzjazmu i pasji

spacery bardzo pomagają, pozwala na przejście i zrozumienie głębsze co nas trapi i pomaga znaleźć rozwiązania

Porzucenie pasji

przez Piknik 25 lip 2014, 15:20
Nic na siłę. Przy depresji odechciewa się człowiekowi wszystkiego, łącznie z tym co cieszy czy bawi. Powrót do pasji jest możliwy, ale tylko małymi kroczkami, bez presji (wewnętrzej/zewnętrzej), sam "musisz" to poczuć, dojść do tego. Miałem podobnie i jakoś mi się udało powrócić po dłuższej przerwie do mojego hobby. I czuję z tego powodu ogromną satysfakcję, bo w tej chwili pasja ma na mnie działanie wielce terapeutyczne, pomaga zwalczać depresję.

Porzucenie pasji

przez monk.2000 25 lip 2014, 18:19
Pasja to ważna rzecz. Ostatnio oglądałem filmik o zbieraczu polskich wzmacniaczy Unitry i bardzo pozytywnie mnie nastroił.

Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sortuj wg