Neuroleptyki w ChAD

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Neuroleptyki w ChAD

przez a.camus 12 lip 2014, 19:04
Witam
Od roku mam diagnozę ChADu (choruje od 4 lat), przyjmuje lit + amisulpryd + propranolol i na sen mirtagen.
Jak długo należy przyjmować neuroleptyki w leczeniu chad i jak to wygląda z nimi sprawa w ChADzie ? Nie zbyt dobrze się po nich myśli, a nie mówiąc już o studiowaniu. Myślicie, że perspektywa na samym lit ma ręce i nogi ?

Neuroleptyki w ChAD

przez Chada 12 lip 2014, 19:47
To zależy jak duże i często masz manie?Jeśli nie masz to wcale nie jest powiedziane że musisz brać neuroleptyki.Można dołączyć do litu drugi stabilizator i będzie dobrze.Ale skoro masz amisulpiryd to pewnie te manię występują.U mnie diagnozowali chad bez manii i dawali neuroleptyki atypowe dla mnie gówno straszne jak:olanzapina,kwetiapina potem chcieli rispo.Ale że manii nie miałem i nie mam to wywaliłem to.Amisulpiryd jest jednym z nowocześniejszych neuroleptyków i dużo mniej szkodliwy i dokuczający w myśleniu,nauce,itp.Ale to nadal przeciw psychotyk.Nie doradzę bo nie znam się na manii.A propranolol bierzesz z uwagi na dokuczliwe objawy innych leków?

Lamotrygina 150mg

Neuroleptyki w ChAD

przez a.camus 12 lip 2014, 20:05
Propranolol na drżenie, akatyzję ale słabo pomaga będę prosił o diazepam. Miałem w życiu 2 manie jedną rok temu a piewszą 4 lata temu jeszcze indukowaną antydepresentami. No nic dzięki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg