BŁAGAM KOGOŚ O POMOC

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

BŁAGAM KOGOŚ O POMOC

przez neurosis123 18 lip 2014, 16:59
ale po depakine czytałam że się tyje i włosy wypadają właśnie i tego się boję, bo muszę jakoś funkcjonować, a nie chodzić gruba i otępiała, dzieci mam w wieku szkolnym

BŁAGAM KOGOŚ O POMOC

przez lucy1979 18 lip 2014, 17:06
neurosis123 napisał(a):ale po depakine czytałam że się tyje i włosy wypadają właśnie i tego się boję, bo muszę jakoś funkcjonować, a nie chodzić gruba i otępiała, dzieci mam w wieku szkolnym

Jeśli chcesz być zdrowa to musisz brać leki a nie na każdy wybrzydzać.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

BŁAGAM KOGOŚ O POMOC

przez neurosis123 18 lip 2014, 17:06
chcę być zdrowa, ale nie gruba i łysa

-- 18 lip 2014, 17:07 --

a ty lucy 1979 masz jakies doświadczenia z lekami?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

BŁAGAM KOGOŚ O POMOC

przez lucy1979 18 lip 2014, 17:23
Owszem mam duże doświadczenie z lekami. Wiedzę i praktyczną i teoretyczną. Za to Ty, jak na lekarkę, za bardzo bierzesz sobie do serca skutki uboczne wymieniane na ulotkach. Powinnaś wiedzieć, że mogą, ale nie muszą wystąpić.

BŁAGAM KOGOŚ O POMOC

przez neurosis123 18 lip 2014, 17:28
wiem, wiem, ale sporo ludzi opisuje na forach że np. po depakine wypadają włosy i się tyje, początkowo lekarka zapiasała mi lamotryginę, myślałam że po niej będzie ok, ale wystąpiły skutki uboczne, masz jakieś doświadczenia z depakine lub innym stabilizatorem? możesz się podzielić wrażeniami? ja miło wspominam citalopram, ale niestety podbijał mi fazę hipomanii (w sumie lepsze to niż depresja). Nie miałam po nim takich skutków jak utrata włosów czy tycie :(
Teraz lekarka kazała brać przez miesiąc depakine, potem dołączyć escitalopram. Nie wiem czy zacząć już brać tą depakine chrono 300? za kilka miesięcy mam egzamin i boję się żeby mnie nie przymuliło, no i ta waga i wypadanie włosów, kurcze nie wiem co robić, z drugiej strony jesienią najbardziej nawraca mi deprecha jak nie ma słońca czuję się fatalnie, tak źle i tak niedobrze

BŁAGAM KOGOŚ O POMOC

przez libertynka 18 lip 2014, 17:37
mogę się wypowiedzieć w kwestii tycia po lekach. też mi się wydawało, że tyję od leków, czy tam od chorej tarczycy i problemów z hormonami. ale z doświadczenia wiem, że da się nad tym zapanować, jest to cholernie trudne, ale da się. przytyłam prawie 20kg biorąc leki i schudłam już 16kg biorąc te same leki. tyje się od jedzenia, a nie z powietrza. brutalna prawda. wiem, że leki wpływają na metabolizm i się więcej odkłada i apetyt większy, ale to jest do ogarnięcia.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

BŁAGAM KOGOŚ O POMOC

przez Arasha 18 lip 2014, 17:39
Jeżeli po obu ciążach niewiele przytyłaś / ewentualnie szybko zeszłaś z wagi, to raczej nie ma podstaw do niepokoju. Nie każdy ma tendencje do przybierania na wadze. Poza tym, jak zauważysz, że zaczynasz tyć, zawsze możesz lek odstawić, po co się z góry nastawiać.
Tym bardziej, że nie planujesz tego brać wiecznie.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

BŁAGAM KOGOŚ O POMOC

przez neurosis123 18 lip 2014, 17:44
ja chyba niestety mam, ....pewne problemy z metabolizmem, no nic spróbuję...ale co z tym ogłupieniem i brakiem koncentracji i uczuciem jakby było wszystko jedno...., czy ma ktoś doświadczenia w stosowaniu depakine? lepiej już teraz zacząć czy po egzaminie licząc że jakoś samej uda się przetrwać jesień?

BŁAGAM KOGOŚ O POMOC

przez lucy1979 18 lip 2014, 17:44
Na Twoim miejscu zaczęłabym brać najpierw Escitalopram a dopiero jeśli będziesz czuła, że nastrój masz zbyt podwyższony wtedy dołącz depakinę. Ja też po SSRI łapię hipomanię, ale szczerze mówiąc lubię ten stan i po stabilizator sięgam w ostateczności. Ale musisz sama zdecydować, bezpieczniej będzie posłuchać lekarza.

BŁAGAM KOGOŚ O POMOC

przez neurosis123 18 lip 2014, 17:45
i zwalczyć kiepski nastrój i kiepskie myśli oraz obezwładniającą niechęć do wszystkiego w tym do życia...proszę o jakąś radę :roll:

-- 18 lip 2014, 17:49 --

lucy1979 wiesz kilka lat temu brałam citalopram, moja lekarka powiedziała że escitalopram jest lepszy bo nie ma drugiego składnika, który blokuje ten pierwszy jak w citalopramie, i po tej właśnie kilkuletniej przerwie w braniu citalopramu, wzięłam ponownie 2 tyg. temu i miałam następnego dnia taki lęk że bałam się że nie dojadę do pracy, coś niesamowitego, nigdy tak wcześniej nie miałam, nie wiem jak to będzie z escitalopramem? stosowałaś może?

-- 18 lip 2014, 17:52 --

lucy1979, ja też lubię hipomanię, zawsze to lepsze niż depresja ;) więc chyba masz rację może zacząć od escitalopramu, tylko może jakiś jeszcze przeciwlękowy wziąc, a może ten escitalopram nie ma takiego efektu nasilającego lęk jak citalopram? a może moje synapsy się zużyły i inaczej funkcjonują ;)

BŁAGAM KOGOŚ O POMOC

przez lucy1979 18 lip 2014, 17:58
Escitalopramu nie brałam, więc nie wiem. Ale myślę, że w pierwszych dniach stosowania tego leku powinnaś pomagać sobie czymś przeciwlękowym np. clonazepamem. To benzodiazepina, ale jeśli będziesz brac nawet kilka dni pod rząd to się nie uzależnisz.

BŁAGAM KOGOŚ O POMOC

przez neurosis123 18 lip 2014, 18:01
dziękuję za radę, z benzodiazepin mam w domu relanium (też chyba może być zamiast donazepamu?) , ale staram się brać od wielkiego dzwonu właśnie dlatego że wiem że uzależniają,

-- 18 lip 2014, 18:05 --

a może chodziło ci o diazepam, to własnie relanium ;)

-- 18 lip 2014, 18:08 --

dziękuję wszystkim za porady i mam nadzieję że lepiej się czujecie, czego wszystkim serdecznie życzę :smile:

-- 20 lip 2014, 14:19 --

oboje w wieku szkolnym, mam pytanie czy jak się dostarczy zwolnienie L4 od psychiatry mogą za to grozić jakieś konsekwencje w pracy typu zwolnienie lub brak możliwości awansu? sama nie wiem poprosiłam lekarkę o L4, na wypadek gdybym źle się czuła po lekach, ale teraz się zaczęłam zastanawiać, wiecie coś może na ten temat?

-- 20 lip 2014, 14:28 --

Hej wie ktoś może o L4 od psychiatry i czy mogą być z tego tytułu jakieś konsekwencje, że zaczną ci się bardziej przyglądać, normalne zachowania będe poczytywać za nienormalne, już sama nie wiem w tym kraju i czy nie zwolnią z pracy...ma ktoś jakieś doświadczenie i wiedzę w tym temacie?

Sortuj wg