Dochodzenie policyjne po samobójstwie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez szeregowiec_ryan 26 cze 2014, 19:11
Cześć,
nie chciałbym wywołać tym wątkiem niepotrzebnego zamętu, tak więc z góry zastrzegam że to nie jest to słynne "wołanie o pomoc" ;)

Zastanawiałem się natomiast nad tym w jaki sposób wygląda cały proces dochodzeniowy po udanych próbach samobójczych, tj. są prowadzone statystyki dotyczące samobójstw, m.in. ich powodów. Zastanawia mnie to w jaki sposób prowadzone są po śmierci samobójcy ustalenia dotyczące powodu samobójstwa, czy policja/prokurator faktycznie grzebią w życiorysie samobójcy czy po prostu kończy się na ustaleniach sekcji zwłok potwierdzających próbę samobójczą i poglądowym wywiadzie środowiskowym mającym ustalić przyczyny targnięcia się na swoje życie.

Nie wiem czy na forum są osoby które przeżyły nieudane próby samobójcze lub osoby które miały z takimi osobami jakieś doświadczenia, chętnie jednak posłuchałbym wypowiedzi osób bezpośredni związanych z tym tematem włącznie z historiami osób (o ile chciałyby się wypowiedzieć) które zaliczyły nieudane próby samoóbjcze i w jaki sposób wyglądała ich sytuacja po całym "zajściu" (czy taka osoba jest wtedy na siłe ubezwłasnowalniana ?)

Nie prowadzę żadnych badań, ankiet ani nie jestem trollem. Zainteresowanie tą tematyką to po prostu czysta ciekawość materii :)

Pozdrawiam

przez Łapa 26 cze 2014, 19:55
Jak mój przyjaciel się zabił to z tego co pamiętam nie było jakiegoś dużego dochodzenia, szybka causa finita.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez Maggda92 26 cze 2014, 20:09
szeregowiec_ryan, Ja po próbach samobójczych nie byłam ubezwłasnowolniona :roll:
Maggda92

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Infinity 26 cze 2014, 20:18
Nie byłam ubezwłasnowolniona po próbie a miałam ich kilka.
Znajomy popełnił samobójstwo. Nie było dochodzenia.

przez Imipramina 26 cze 2014, 20:35
szeregowiec_ryan napisał(a):Zastanawiałem się natomiast nad tym w jaki sposób wygląda cały proces dochodzeniowy po udanych próbach samobójczych, tj. są prowadzone statystyki dotyczące samobójstw, m.in. ich powodów. Zastanawia mnie to w jaki sposób prowadzone są po śmierci samobójcy ustalenia dotyczące powodu samobójstwa, czy policja/prokurator faktycznie grzebią w życiorysie samobójcy czy po prostu kończy się na ustaleniach sekcji zwłok potwierdzających próbę samobójczą i poglądowym wywiadzie środowiskowym mającym ustalić przyczyny targnięcia się na swoje życie.
Pozdrawiam

prokurator zleca sekcję zwłok

przez ladywind 26 cze 2014, 21:24
w ogole dziwie sie autorowi jego zainteresowań.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Reiben 26 cze 2014, 21:37
jakie dochodzenie, pośmieją się spluną i na sekcję ewentualnie
Reiben

przez khaleesi 26 cze 2014, 22:04
Reibenku, :D
szeregowiec_ryan, sekcja zwłok wykaże tylko czy to nie było morderstwo i tyle.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez nieboszczyk 26 cze 2014, 22:06
Reiben napisał(a):jakie dochodzenie, pośmieją się spluną i na sekcję ewentualnie

na sekcje? raczej na rozkradnięcie narządów.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez khaleesi 26 cze 2014, 22:11
nieboszczyk, jeśli narządy należą np do nałogowca to raczej jego narządy nie są takie cenne :D
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez nieboszczyk 27 cze 2014, 20:57
mój kuzyn palił i pił jak sie zabił to mu wszystko rozkradli i nawpychali w te miejsca worków foliowych.więcej samobójców,mniej miłości,przyjazni,koleżeństwa i transplantologia kwitnie.nie każdy samochód będzie jezdził.są też samochody na części.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez refren 27 cze 2014, 21:10
szeregowiec_ryan napisał(a):Cześć,
nie chciałbym wywołać tym wątkiem niepotrzebnego zamętu, tak więc z góry zastrzegam że to nie jest to słynne "wołanie o pomoc" ;)

Nie wierzę.
Jak przebiega Twoje leczenie? Co Ci aktualnie najbardziej doskwiera? Uważasz, że czeka Cię w życiu jeszcze coś dobrego?

przez szeregowiec_ryan 27 cze 2014, 23:21
refren napisał(a):
Nie wierzę.
Jak przebiega Twoje leczenie? Co Ci aktualnie najbardziej doskwiera? Uważasz, że czeka Cię w życiu jeszcze coś dobrego?

Dzięki za zainteresowanie, doceniam :)

To sfera pewnych hipotetycznych rozważań, zaciekawienie tematyką. Gdybym faktycznie coś chciał sobie zrobić to na pewno zrobiłbym lepsze rozeznanie i lepiej bym się do "tego" przygotował. Po prostu, widzę że na forum znajdują się użytkownicy którzy mogli mieć z tą materią wiele wspólnego, stąd też to pytanie. Wiadomości z pierwszej ręki są zawsze bardziej wiarygodne.

Nie podjąłem się żadnego leczenia, więc chyba nie jest ze mną aż tak źle albo może nie zdaje sobie z tego sprawy :>

ladywind, spokojnie. Wiem że zabrzmiało to trochę "mrocznie", ale skoro zgłębiłem ten temat a nie mogłem znaleźć informacji na jakiej podstawie sporządzane są te statystyki...

Anel92, Infinity > dzięki za odpowiedź. Życzę powodzenia w wychodzeniu na prostą :)

przez Imipramina 28 cze 2014, 14:04
Reiben napisał(a):jakie dochodzenie, pośmieją się spluną i na sekcję ewentualnie

sekcja zwłok jest zawsze

Sortuj wg