Czy to dziwne?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czy to dziwne?

przez AndrzeJJ 21 cze 2014, 22:10
Hej,

nie wiem dlaczego napisałem w tym dziale. Wydaje mi się, że nie mam depresji : ). Do napisania tego posta skłoniły mnie moje myśli samobójcze, które intensyfikują się od czasu do czasu.

Dlaczego myśli samobójcze? Nie wynikają one z mojej obecnej sytuacji, jestem osoba raczej szczęśliwą, z dobrze płatną pracą, pasją, łatwo nawiązująca znajomości (chociaż przez ostatni rok poucinałem większość znajomości - stwierdziłem, że ich nie potrzebuje). Jestem raczej z typu tych cholernych szczęściarzy, niż tych, którym życie kładzie kłody pod nogi.

Dlaczego myślę o śmierci? Wynika to raczej z bezcelowości życia i to nie takiego smutnego, że nikt mnie nie czeka, albo moja przyszłość jest pokolorowana w mrocznych barwach. Chodzi o to, że nic w dłużej perspektywie nie ma sensu. Dosłownie. Aby to zobrazować - wyobraź sobie siebie, a teraz całą przestrzeń w kosmosie. Przed samobójstwem chroni mnie moją naturalna ciekawość, a może jednak coś dalej.

Może to dziwne co napisałem, a może też ktoś tak ma?

Czy to dziwne?

przez tahela 21 cze 2014, 22:15
Witaj na forum,
pewnie znajdzie sie pare osób na forum, które nie maja jakiejs wiekszej wartosci w zyciu i dlatego czuja sie źle, to co jest zbyt powierzchowne nawet jak przyjemne i zabawne w szerszej perspektywie nie daje jakiegos wiekszego sensu w zyciu.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Czy to dziwne?

przez AndrzeJJ 21 cze 2014, 22:28
Witaj Tahelo,

pisałem post, ale przerwałem w połowie.

Chociaż muszę powiedzieć, że wyrzucenie tego z siebie było chwilowo pomocne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy to dziwne?

przez tahela 21 cze 2014, 23:10
AndrzeJJ,
to moze dopisz resztę, wyrzuc do końca z siebie to co ci lezy w głebi umysłu, pamietaj nie jestes sam z takimi problemami takich ludzi jest duzo, wiec witaj w gromadzie i czuj sie dobrze, sam swiadomosc ,ze nie jestes w tym sam powinnam pomóc a czasem lepiej na forum sie wygadac i łatwiej niz znajomym , których zna sie kupe bo lat bo to krepuje:):):)
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Czy to dziwne?

przez Pasman 21 cze 2014, 23:11
Myśli o śmierci biorą się z uczucia bezsilności. Myśli samobójcze nie są zdrowe, i w tym sensie są dziwne.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Sortuj wg