Pogłębienie objawów depresji

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez nika777 18 cze 2014, 23:12
Dzis 8 dzień leków.. Wiem ze jszcze na pomoc trzeba poczekać, ale jest ze mną coraz gorzzej,,,biorę prefaxine. czy ktoś również miał takie odczucie?

przez Arasha 19 cze 2014, 19:44
Właśnie z tego powodu tak się boję brać leki :(

A co konkretnie Ci się dzieje ? Można Ci jakoś pomóc ...
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez ewap99 19 cze 2014, 20:53
początek brania leków jest trudny bo dochodzą objawy ubiczne czasem lęki czy nasilenie złych myśli,pocioesz się tym że to wkrótce minie i poczujesz to prawidłowe działanie leku oby jak najszybciej :)
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nika777 19 cze 2014, 23:16
Konkretnie to ogromny lęk rano przed wstaniem z łózka - chodzi o to że nie wiem co mam robić, w jakiej kolejnosci - z takich domowych czynnosci i obowiązków, ból głowy taki tępy, uczucie otępienia jakby ktoś mnie walnął jakimś młotkiem w głowę, wrażenie jakby ktoś zresetował mi mózg. Poza tym mam ogromne problemy z codziennymi czynnościami tj. wybór ubrania, pranie, prasowanie, sprzątanie, gotowanie. Jest tego niemało przy 3 dzieci i braku jakichkolwiek pomocnych osób..Dochodzi do tego udawanie przed starszymi córkami (11 i 7 lat) że wszystko jest w porządku,...
Dziś 9 dzień leków. Było troszkę inaczej - z rana wstałam z mniejszym lękiem, ale dopadło mnie po południu ..
Może to już zaczną się jakieś minimalne zmiany...
Mimo wszystko wiem, że bez leków pogrążyłabym się całkowicie.\
Czekam więc na pozytywy..
A jak jest u Was/ było - przez pierwsze dni brania leków??? Szczególnie chodzi mi o wenlafaksyne/Prefaxine

przez Imipramina 20 cze 2014, 22:36
ja brałam inny, ale
w pierwszym dniu zwymiotowałam lek
do 10 dni chciało mi się cały czas wymiotować
do 3 tygodni chciało mi się spać i ledwo żyłam
później minęło i było ok

przez nika777 20 cze 2014, 23:17
Dzień 10 - jest dużo gorzej niż wczoraj :(

przez Imipramina 21 cze 2014, 11:09
daj sobie 3 tygodnie
bierzesz lek rano czy wieczorem?
może wieczorem byłoby lepiej, żeby "przespać działania niepożądane"

przez nika777 21 cze 2014, 22:43
Biorę lek rano: prefaxine 75 mg 1 tabl.. Nie wiem czy mogę sama zdecydować o zmianie pory dnia skoro tak kazała mi p.doktor.Dzień 11-bez zmian (na lepsze). Ogólne rozbicie, poczucie odrealnienia, kompletny brak wiary w siebie, otumanienie w głowie. Dziś dowiedziałam się że przyjaciółka straciła pracę - będzie im b.ciężko (3 dzieci a mąż zarabia poniżej średniej). I jestem wściekła na siebie, że jestem w dużo lepszej sytuacji życiowej a znajduję sobie problemy .. Ok- wiem że depresja to choroba a nie widzimisię, ale w takich momentach wydaje mi się że powinnam sobie z nią lepiej radzić ...

przez Imipramina 22 cze 2014, 09:53
ja zmieniałam porę brania leku na wieczór, bo mnie usypiał w ciągu dnia i cały czas było mi niedobrze - a tak przesypiałam skutki uboczne - możesz zapytać czy możesz tak zrobić
lekarz wiedział, że zmieniłam porę brania, teraz jest już ok i biorę rano

przez ladywind 22 cze 2014, 10:12
nika777, musisz dać sobie czas z tym lekiem. U każdego rozkrecaja sie inaczej, z tego co czytam cierpisz na nerwice natrectw, więc tutaj pełne zadziałanie leków trwa nieco dłuzej. Nie rób nic na siłe, daj sobie troche czasu i luzu,to nie Ty a choroba powoduje to jak sie czujesz, nie win sie za to, zobaczysz ze wszystko wróci do normy i odzyskasz zdrowie a masz dla kogo:)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez nika777 22 cze 2014, 23:08
ladywind dzięki ! Jestem niecierpliwa - zawsze taka byłam. Wiem że muszę poczekać.. Jutro idziemy z mężem do psychologa więc moze trochę ulży.

-- 23 cze 2014, 22:40 --

Dzień 13 minął. Ufff!!! Jest nadal b.źle! Dziś dzwoniłam do p.doktor żeby powiedzieć jej o moich nasilonych porannych , właściwie całodniowych lękach, panice. Decyzja jest taka - w południe dokładamy 1 tabl. 75 mg, ew. dopisze mi coś uspokajającego. Boję się że to mnie zbyt otumani..Już sama nie wiem co gorsze..
Psycholog też dziś był - z mężem - on też jest b.nerwowy - ostatnio wiele rzeczy nam się pokomplikowało. Długa droga przed nami........

Sortuj wg