Znaczne otępienie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Znaczne otępienie

przez mangiferaindica 13 sie 2014, 15:24
Jeśli już konsultacja - to neuropsycholog kliniczny na nic się zda; to jest dziedzina, do której trafisz, jeśli masz już faktycznie fizjologiczne (fizyczne) defekty na skutek neuropatologii o pochodzeniu organicznym. może spróbuj najpierw biofeedbacku?

Znaczne otępienie

przez amelia83 13 sie 2014, 15:26
teraz biore seronil, lamitrin, zolafren a wiec antydepresant, stabilizator i neuroleptyk
przerobiłam cale mnóstwo lekow, farmakologicznie lecze sie od ponad 10lat

-- 13 sie 2014, 14:29 --

jak czytam moje posty to płacze, sa takie głupie :oops: :oops: bosz :oops: :oops:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Znaczne otępienie

przez Imipramina 13 sie 2014, 15:31
magic napisał(a):ale my piszemy o schizoafektywnych zaburzeniach a nie schizofreni a to roznica zapewne impriamina?autorka tematu na to choruje i poruszyla ta kwestie a i objawy psychotyczne tez nie sa tak mocne jak przy schizo klasycznej wiem bo moja kolezanka na to choruje ale moge sie mylic...

choroba chorobie nierówna - schizofrenia to jest zbiór chorób - niektórzy funkcjonują latami bez leczenia i diagnozy, niektórzy chorują od 10 roku życia i szybko choroba ich niszczy

praktycznie to samo - leczy się prawie tak samo jak schizofrenię

definicja Zaburzenia schizoafektywne (ang. schizoaffective disorder) – grupa zaburzeń charakteryzująca się połączeniem objawów typowych dla zaburzeń afektywnych oraz schizofrenii.

amelia83 napisał(a):teraz biore seronil, lamitrin, zolafren a wiec antydepresant, stabilizator i neuroleptyk
przerobiłam cale mnóstwo lekow, farmakologicznie lecze sie od ponad 10lat

jak czytam moje posty to płacze, sa takie głupie :oops: :oops: bosz :oops: :oops:

ja uważam, że nie są głupie - są całkowicie normalne
musisz pamiętać, że jesteś chora i jak w każdej chorobie są lepsze i gorsze dni

olanzapina ma działanie przeciwpsychotyczne, przeciwdepresyjne, działa też na objawy negatywne

pogadaj z lekarzem, że może coś podniesie, coś zamieni, coś zmniejszy
dużo przytyłaś na olanzapinie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Znaczne otępienie

przez magic 13 sie 2014, 15:46
definicjami wyjeżdżasz a jest ich kilka...
pytałem na co chorujesz na schizofrenie a nie na schizoafektywne ??? na siłe próbujesz powiedzieć że to prawie
to samo a tak chyba nie jest bo znam taką osobe i mniej więcej wiem na cym to polega ale najlepeij niech sie wypowiedzą
sami chorujący bo ani ty ani ja na to nie chorujemy a dyskutujemy 8)

wiem że nasilenie objawów psychotycznych czy depresyjnych powino być mniejsze niż w klasycznych tych chorobach
ale to tylko teoria internetowa i obserwacja koleżanki...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

Znaczne otępienie

przez Imipramina 13 sie 2014, 16:23
nie znam kilku - jedna jedna definicja schizofrenia + choroba afektywna, o takim samym nasileniu, że nie da się określić czy ma się bardziej schizofrenię czy depresję i mogą być bardzo nasilone objawy depresji i schizofrenii
schizofrenia to zbiór kilku chorób

1 znajoma to chyba nie jest wytyczna co do przebiegu chorób u wszystkich chorych, bo są różne
niektórzy pracują, inni są na rencie

objawy muszą być tak samo nasilone depresji i schizofrenii
to, że Twoja koleżanka nie ma objawów - gratuluję, ma chorobę o lżejszym przebiegu, jak odstawi leki to może się okazać, że dostanie psychozy i wtedy nie będzie tak wesoło i nie zawsze uzyskuje się remisji, a poza tym po latach diagnoza może się zmienić - ktoś uzna, że to jest depresja psychotyczna albo schizofrenia albo chad albo borderline

Znaczne otępienie

przez magic 13 sie 2014, 16:46
tak ona ma rozne diagnozy... A na co ty chorujesz???
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

Znaczne otępienie

przez _Jack_ 13 sie 2014, 18:46
Identyko mam objawy. Funkcje poznawcze niestety leżą w depresji.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Znaczne otępienie

przez damian22 17 maja 2017, 18:01
Czy minęły Wam te objawy: otępienie i pustka w głowie?

Znaczne otępienie

przez Saturnia 20 maja 2017, 13:13
Miałam tak przez pół roku tak jak piszesz jakbym byla upośledzona umyslowo. Ile u Ciebie to juz sie utrzymuje? Ja mam dlugie przerwy miedzy epizodami wiec pozniej powoli z tego wychodze. W depresji jest to normalne chociaz trudne do zaakceptowania i przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, do tego niska samoocena, ktora w Twoich postach sie przewija. Ile to moze trwac i czy moze juz tak zostac nie mam pojecia pisze jak to bylo u mnie i wiem co czujesz i niewiele mozna z tym zrobic. Zreszta zakładalam podobny watek z pytaniami dotyczacymi problemow z pamiecia czy brakiem emocji. Nadal jestem na lekach, czy to one przywrocily mnie do zycia nie mam pewnosci w kazdym razie jasne myślenie wróciło, nie mam juz tej tzw"mgły na mózgu"

Znaczne otępienie

przez damian22 01 cze 2017, 14:46
@saturnia Tobie zrobiło się pustka w głowie po lekach czy przed lekami?

Znaczne otępienie

przez Saturnia 01 cze 2017, 15:27
damian22 przed lekami oczywiscie, jednak nie mam pewnosci czy to leki pomogly mi wrocic do siebie, czy depresja u mnie miala trwac pol roku a pozniej wszystko samo zaczelo wracac do normy. Zastanawialam sie czy zrobic test nastepnym razem tzn nie brac lekow przy epizodzie ale chyba nie bede jednak ryzykowac to byl straszny stan. Na otepienie bralam rowniez gotu kole, l tyrozyne, lecytyne jednak nie odczulam zadnej poprawy moze za krotko bralam ale najprawdopodobniej przy ciezkim epizodzie to po prostu nie zadziala.
damian22 a Ty masz z tym problemy, czujesz sie otepiony? jesli tak to od kiedy i czy sie leczysz?

Znaczne otępienie

przez damian22 01 cze 2017, 17:15
Ja zacząłem mieć pustkę w głowie po rispolepcie. Szukam informacji czy i kiedy to przejdzie.

Znaczne otępienie

przez Saturnia 01 cze 2017, 21:20
damian22 jesli to od leku to pewnie troche to potrwa za nim dojdziesz do siebie, pewnie to sprawa indywidualna. W sumie to powinienes pogadac z lekarzem... choxiaz co oni tam wiedza jak tego nie biora:) A czy cos jeszcze poza tym otepieniem sie pojawiło odkad bierzesz ten lek? Ja łykam zwykłe antydepresanty wiec nie mialam stycznosci z neuroleptykami i w sumie cale szczescie bo jesli chodzi o Rispolept to sam wiesz ile.ma dzialan niepożadanych w ulotce. Moze zmien na sulpiryd, nie zawsze trafia sie z lekiem i trzeba troche poeksperymentowac niestety.

Znaczne otępienie

przez damian22 01 cze 2017, 21:55
mi pojawiła się pustka w głowie, anhedonia, żadnej przyjemności nie odczuwam, ciągle cierpię.

Sortuj wg