Znaczne otępienie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Znaczne otępienie

przez mangiferaindica 13 sie 2014, 15:24
Jeśli już konsultacja - to neuropsycholog kliniczny na nic się zda; to jest dziedzina, do której trafisz, jeśli masz już faktycznie fizjologiczne (fizyczne) defekty na skutek neuropatologii o pochodzeniu organicznym. może spróbuj najpierw biofeedbacku?

Znaczne otępienie

przez amelia83 13 sie 2014, 15:26
teraz biore seronil, lamitrin, zolafren a wiec antydepresant, stabilizator i neuroleptyk
przerobiłam cale mnóstwo lekow, farmakologicznie lecze sie od ponad 10lat

-- 13 sie 2014, 14:29 --

jak czytam moje posty to płacze, sa takie głupie :oops: :oops: bosz :oops: :oops:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Znaczne otępienie

przez Imipramina 13 sie 2014, 15:31
magic napisał(a):ale my piszemy o schizoafektywnych zaburzeniach a nie schizofreni a to roznica zapewne impriamina?autorka tematu na to choruje i poruszyla ta kwestie a i objawy psychotyczne tez nie sa tak mocne jak przy schizo klasycznej wiem bo moja kolezanka na to choruje ale moge sie mylic...

choroba chorobie nierówna - schizofrenia to jest zbiór chorób - niektórzy funkcjonują latami bez leczenia i diagnozy, niektórzy chorują od 10 roku życia i szybko choroba ich niszczy

praktycznie to samo - leczy się prawie tak samo jak schizofrenię

definicja Zaburzenia schizoafektywne (ang. schizoaffective disorder) – grupa zaburzeń charakteryzująca się połączeniem objawów typowych dla zaburzeń afektywnych oraz schizofrenii.

amelia83 napisał(a):teraz biore seronil, lamitrin, zolafren a wiec antydepresant, stabilizator i neuroleptyk
przerobiłam cale mnóstwo lekow, farmakologicznie lecze sie od ponad 10lat

jak czytam moje posty to płacze, sa takie głupie :oops: :oops: bosz :oops: :oops:

ja uważam, że nie są głupie - są całkowicie normalne
musisz pamiętać, że jesteś chora i jak w każdej chorobie są lepsze i gorsze dni

olanzapina ma działanie przeciwpsychotyczne, przeciwdepresyjne, działa też na objawy negatywne

pogadaj z lekarzem, że może coś podniesie, coś zamieni, coś zmniejszy
dużo przytyłaś na olanzapinie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Znaczne otępienie

przez magic 13 sie 2014, 15:46
definicjami wyjeżdżasz a jest ich kilka...
pytałem na co chorujesz na schizofrenie a nie na schizoafektywne ??? na siłe próbujesz powiedzieć że to prawie
to samo a tak chyba nie jest bo znam taką osobe i mniej więcej wiem na cym to polega ale najlepeij niech sie wypowiedzą
sami chorujący bo ani ty ani ja na to nie chorujemy a dyskutujemy 8)

wiem że nasilenie objawów psychotycznych czy depresyjnych powino być mniejsze niż w klasycznych tych chorobach
ale to tylko teoria internetowa i obserwacja koleżanki...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

Znaczne otępienie

przez Imipramina 13 sie 2014, 16:23
nie znam kilku - jedna jedna definicja schizofrenia + choroba afektywna, o takim samym nasileniu, że nie da się określić czy ma się bardziej schizofrenię czy depresję i mogą być bardzo nasilone objawy depresji i schizofrenii
schizofrenia to zbiór kilku chorób

1 znajoma to chyba nie jest wytyczna co do przebiegu chorób u wszystkich chorych, bo są różne
niektórzy pracują, inni są na rencie

objawy muszą być tak samo nasilone depresji i schizofrenii
to, że Twoja koleżanka nie ma objawów - gratuluję, ma chorobę o lżejszym przebiegu, jak odstawi leki to może się okazać, że dostanie psychozy i wtedy nie będzie tak wesoło i nie zawsze uzyskuje się remisji, a poza tym po latach diagnoza może się zmienić - ktoś uzna, że to jest depresja psychotyczna albo schizofrenia albo chad albo borderline

Znaczne otępienie

przez magic 13 sie 2014, 16:46
tak ona ma rozne diagnozy... A na co ty chorujesz???
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

Znaczne otępienie

przez _Jack_ 13 sie 2014, 18:46
Identyko mam objawy. Funkcje poznawcze niestety leżą w depresji.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Sortuj wg