włączenie akinetonu prośba o opinię

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez monk.2000 01 cze 2014, 13:36
Ja biorę Akineton. Powinienem go przyjmować regularnie dwa razy dziennie. Ale mięśni nie mam aż takich sztywnych, więc biorę go w sytuacjach awaryjnych kiedy czuję rozdrażnienie. Pomaga, powoduje ogólne rozluźnienie. Czasem działa trochę demotywująco. Szczególnym ratunkiem jest kiedy po zbyt długim spaniu rano czuję się rozbity, pomaga usunąć to nieprzyjemne odczucie.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Imipramina 01 cze 2014, 13:46
yassarian napisał(a):sam sobie zdiagnozowałem

Jak to zrobiłeś, przecież jeśli masz urojenia to wierzysz w nie i nie da się ich skorygować najlepszymi argumentami, więc to nie były urojenia

-- 01 cze 2014, 13:50 --

Marian_Paździoch napisał(a):Dobrze to rozumiem. Gdybym chciał brać tylko to co przepisze lekarz i w zalecanych dawkach, albo bym spał całymi dniami, albo miał depresję, albo napady lęku.
Akineton do leczenia też włączyłem sobie sam niedawno. Mówiąc najprościej - lek reguluje poziom dopaminy. Często dodaje się go przy lekach przeciwpsychotycznych. Ich branie jak wiadomo może powodować stany podobne do tych występujących w chorobie parkinsona. Lek eliminuje drżenie ciała, napięcia mięśniowe także.
Osobiście nie widzę przeciwwskazań do regularnego łykania Akinetonu. Na forum jeden z użytkowników już pisał, że brał regularnie na depresję i lek go nie uzależnił. Czasami biorę regularnie, czasami doraźnie przy jakimś większym dole. Nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych.

Oczywiście zaznaczam, że nie doradzam nikomu i nie popieram samowolki w leczeniu. Proszę więc nie kierować się moimi spostrzeżeniami i efektami mojego leczenia tym specyfikiem.

Akineton jest na receptę więc ktoś musiał Ci go wypisać

przez lucy1979 01 cze 2014, 20:12
Imipramino droga nie wnikaj, nie oceniaj bo od tego można dostać twarzy do kota podobnej.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Imipramina 01 cze 2014, 22:06
Lucy, byłam zwyczajnie ciekawa :-( nikogo nie oceniałam tylko myślałam, że jak się ma urojenia to się ślepo w nie wierzy i dopiero po lekach spadają klapki z oczu
No a że lek jest na receptę to musiał go ktoś zlecić i wypisać receptę

przez Lord Kapucyn 01 cze 2014, 22:26
Imipramina napisał(a):No a że lek jest na receptę to musiał go ktoś zlecić i wypisać receptę

Jesteś w błędzie, to nieuprawniona indukcja. Akineton jest na receptę, ale to nie oznacza automatycznie, że ktoś go musiał zlecić i wypisać receptę. Marian mógł go równie dobrze ukraść z apteki albo hurtowni (Marian- nie bierz tego osobiście do siebie ;) ), mógł zsyntetyzować jego substancję czynną (biperyden) w przydomowym, garażowym laboratorium bo jego alter ego to szalony chemik organik, a opisy syntezy są dostępne w internecie, mógł go kupić na czarno, w internecie, z drugiej ręki, od ludzi leczących się na chorobę Parkinsona, może miał znajomego w Desma GmbH albo Sirton Pharmaceuticals (dystrybutor i wytwórca). Wkleiłbym link do strony gdzie możesz kupić każdy lek jaki Ci się tylko podoba- psychotrop, benzo, hormon, opioid, środki na potencję, antykoncepcyjne, pigułki gwałtu, poronne i inne ciekawe rzeczy, ale obawiam się, że po czymś takim musiałbym sam sobie przyznać ostrzeżenie za złamanie regulaminu. :P Zresztą jeśli po dokonaniu przelewu ktoś zamiast zakupionego leku wyśle Ci cegłę albo mąkę kartoflaną to już niestety ryzyko wkalkulowane w robienie zakupów na czarno. A nawet przyjmując najbardziej oczywistę i prawdopodobną wersję, że ktoś to Marianowi wypisał to zdarzają się tacy lekarze, którzy po zainkasowaniu odpowiedniego honorarium wypiszą Ci pół apteki, so...
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez agusiaww 01 cze 2014, 22:32
Pewnie lekarz mu wypisal, ze sam sobie wlaczyl nie oznacza ze nie mogl przekonac lekarza do wypisania, czasami lekarze przychylaja sie do prosb pacjentow o wlaczenie leku i wypisuja.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Imipramina 01 cze 2014, 23:02
Jasne, jeśli masz fajnego lakarza to możesz rozmawiać z nim na temat dlaczego ten lek i dlaczego nie itd
Z drugiej strony nie branie leków w zalecanych dawkach - podobno 1/3 bierze leki jak zalecono, 1/3 bierze w innych dawkach niż zalecono, 1/3 nie bierze wogóle - coś w tym jest skoro ok. 30% depresji jest tylko jeden raz w życiu

Lekarz nie jest bogiem, ale myślę, że warto posłuchać, bo często to lata doświadczeń w walce w chorobą - ja z mojemu mówię co i jak, i wiem, że mogę czasami zwiększyć dawkę leku między wizytami - oczywiście w granicach rozsądku i nie ma do mnie pretensji

Sortuj wg