włączenie akinetonu prośba o opinię

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez yassarian 01 cze 2014, 09:03
Cześć wszystkim,

mam do Was pytanie i prośbę o opinię bo sam trochę już błądzę. Otóż jestem w szpitalu (oddziałdzienny, "S"). W chwili obecnej jestem na przestawieniu leków i na sztywnienie karku dostałem przypadkowo Akineton. Zadziałał on jak żaden inny lek - napięcie i lęki puściły , koncentracja wróciła. Jednym słowem poczułem się dobrze jak po żadnym inny leku które stosowałem (w tym szpitalu i długo przed nim). Lek ogólnie stosowany przy wyjściu z neuroleptyków na drętwienie ciała jest stosowany lub w parkinsonie. Więc w moim przypadku to doraźne rozwiązanie.

Chciałem zaznaczyć że drętwienie karku i napięcie mięśni miałem zawsze (co nie trafia do mojego lekarza- uważa żę to polekowe. Jakbym /cenzura/ mu 2lub 3 razy o tym nie mówił). Przeważnie nasila się z lękami ale czasami samo bez powodu.
JEstem trochę rozbity stąd prośba o opinię Was , bo to nie pierwszy raz kiedy lekarz mnie nie słucha i robi coś wg schematu : ten lek na to tamten na to.

I teraz: w związku z tym , że naprawdę widzę po nim poprawę o 180 st. czy można to brać wg Was codziennie a nie tylko doraźnie?
Prosiłbym o informację osoby które miały przygodę z tym prochem lub takie które wiedzą co mówią.

PS. za teksty typu " słuchaj lekarza bo to Bóg" od razu dziękuję , nie fatygujcie się.

przez Lusesita Dolores 01 cze 2014, 10:19
yassarian, mi lekarz każe brać codziennie po dwa razy dziennie
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez yassarian 01 cze 2014, 10:28
Ahma napisał(a):yassarian, mi lekarz każe brać codziennie po dwa razy dziennie

Ahma , dzięki za odpowiedź. na co to bierzesz? pomaga Ci? uzależnia?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lusesita Dolores 01 cze 2014, 10:41
yassarian, lekarz przepisał ale nie biore tego. przepisał do haloperidolu,którego też nie biore
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Marian_Paździoch 01 cze 2014, 10:53
Ahma, odstawiasz sobie wszystkie leki, a potem masz nawroty, lądujesz w szpitalu i piszesz o jakichś urojeniowych machinach zniszczenia. Ale jeżeli wolisz kiedyś znowu wylądować w szpitalu - Twoja sprawa.

PS. za teksty typu " słuchaj lekarza bo to Bóg" od razu dziękuję , nie fatygujcie się.

Dobrze to rozumiem. Gdybym chciał brać tylko to co przepisze lekarz i w zalecanych dawkach, albo bym spał całymi dniami, albo miał depresję, albo napady lęku.
Akineton do leczenia też włączyłem sobie sam niedawno. Mówiąc najprościej - lek reguluje poziom dopaminy. Często dodaje się go przy lekach przeciwpsychotycznych. Ich branie jak wiadomo może powodować stany podobne do tych występujących w chorobie parkinsona. Lek eliminuje drżenie ciała, napięcia mięśniowe także.
Osobiście nie widzę przeciwwskazań do regularnego łykania Akinetonu. Na forum jeden z użytkowników już pisał, że brał regularnie na depresję i lek go nie uzależnił. Czasami biorę regularnie, czasami doraźnie przy jakimś większym dole. Nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych.

Oczywiście zaznaczam, że nie doradzam nikomu i nie popieram samowolki w leczeniu. Proszę więc nie kierować się moimi spostrzeżeniami i efektami mojego leczenia tym specyfikiem.
Marian_Paździoch

przez Lusesita Dolores 01 cze 2014, 11:00
Marian_Paździoch, to nie są żadne urojenia. twoja postawa źle wpływa na pole energetyczne. w szpitalu niszczą pole, nie pójde tam
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez yassarian 01 cze 2014, 11:02
dzięki Marianie za wypowiedź i za zrozumienie. W szpitalu poddałem się bezwzględnie temu co mi podadzą w plastikowym kubeczku. Bez gadania robię co chcą. Niestety 2 razy mnie już nie posłuchali a miałem rację co do objawów skutków ubocznych itd. Słyszałem: nie to nie to , to przez chorobę nie leki. albo" to nie przez leki to Pan sobie to uroił". No i teraz ten akineton ktory mi pomógł i którego " jaPanu nie rpzepiszę tego na weekend" . No i nie przepisała. A że miałem ciężki weekend(długo by opowiadać) to się nażarłem clona. Mówiłem jej że tak się może stać , ale co tam.

Jeśli ktoś coś wie jeszcze o akinetonie to prosiłbym o info.

przez Marian_Paździoch 01 cze 2014, 11:08
twoja postawa źle wpływa na pole energetyczne. w szpitalu niszczą pole, nie pójde tam

No i o tym mówię. Nie bierz dalej leków, urojenia będą coraz większe. Widocznie tęsknisz za szpitalem.

yassarian, w razie pytań wal na PW.
Marian_Paździoch

przez Ferdynand k 01 cze 2014, 11:19
yassarian, na co się leczysz?
Naczelny Użyszkodnik

przez yassarian 01 cze 2014, 11:27
Ferdynand k, na stany lękowe , depresję , mam też stany somatyczne schizofrenii. Szczerze to k. sam już nie wiem. Wiem co mi dolega ale leki mam non stop inne , z innej działki chorób psychicznych i zero precyzyjnej diagnozy

przez Ferdynand k 01 cze 2014, 11:32
aha
to co Paździoch o akinetonie pisał racja

zna się menda łysa :P :lol:
Naczelny Użyszkodnik

przez yassarian 01 cze 2014, 11:36
Ferdynand k, widzę że stare animozje:)

przez Ferdynand k 01 cze 2014, 12:24
yassarian, no jak nie jak tak :twisted: