Unikanie rzeczywistości?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Unikanie rzeczywistości?

przez mmebovary 16 maja 2014, 20:05
Jak w temacie.
Wychodzicie z domu, pracujecie, studiujecie?
Ja wyłączyłam telefon, fejsbuka, wszystko, bo wiem, że będą dzwonić koleżanki ze studiów, mało z resztą życzliwe i opowiadać, z jakiego przedmiotu mam już przekichane :cry:
Od tygodnia na uczelni nie byłam, wcześniej też raczej rzadko...wizyta u psychiatry dopiero w poniedziałek. I boję się, że żadne zwolnienie nic i, i tak będę musiała się zmierzyć z tym, co powoduje moje lęki...

Unikanie rzeczywistości?

przez Auman 16 maja 2014, 20:06
mmebovary napisał(a):Jak w temacie.
Wychodzicie z domu, pracujecie, studiujecie?

Nie pracuję, bo nie mogę znaleźć pracy, nie studiuję, bo nie zdałem matury, z domu wychodzę bardzo rzadko.
Auman

Unikanie rzeczywistości?

przez ( Dean )^2 16 maja 2014, 20:37
Tak unikam,z lęku.

Studiuje też,ale właśnie tak jak ty poza studiami nie mam szczególnie życia,nie ma znajomych za bardzo.

W dodatku bardzo często uciekam w sen lub fantazje gdy się boję,to nie pomaga za bardzo oczywiście:P

Zrobiłem tak samo jak ty,też dowaliłem ze studiami,opusciłem się baaaardzo ale dostałem zwolnienie lekarskie i teraz będę nadrabiał.Także ty tez spróbuj może,nie dawaj sobie wiele do zrobienia bo nawet nei zaczniesz,przerośnie Cie to odrazu,spróbuj choć odrobinę,wybranisz się jakoś.
Najgorszy jest wiatr.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Unikanie rzeczywistości?

przez mmebovary 16 maja 2014, 20:51
Dean, dzięki za...uspokojenie. Mam wizytę u lekarza w poniedziałek, a od wtorku zajęcia. Mamy piątek, a ja już się boję, że będę musiała tam wrócić. Naprawdę się tego boję...

Unikanie rzeczywistości?

przez mark123 16 maja 2014, 21:20
Unikam rzeczywistości i w ogóle nie lubię zasad rządzących rzeczywistością.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Unikanie rzeczywistości?

przez devnull 16 maja 2014, 21:28
mark123 napisał(a):Unikam rzeczywistości i w ogóle nie lubię zasad rządzących rzeczywistością.

10/10
cudowne!
jak bym czytał siebie.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Unikanie rzeczywistości?

przez mmebovary 16 maja 2014, 21:29
A konsekwencje?

Unikanie rzeczywistości?

przez kaffe_och_blod 16 maja 2014, 21:31
Dean, dzięki za...uspokojenie. Mam wizytę u lekarza w poniedziałek, a od wtorku zajęcia. Mamy piątek, a ja już się boję, że będę musiała tam wrócić. Naprawdę się tego boję...

Czego się boisz i jaki jest tego powód?
Ostatnio też miałem taki czas gdy nie chciałem wręcz jechać na studia. Na szczęście czasem zdarza się w życiu nieprzewidziany impuls, który to zmienia.

Unikanie rzeczywistości?

przez mmebovary 16 maja 2014, 21:41
Czego się boję? Wszystkiego chyba...wejścia tam, nieprzyjemnych koleżanek, które z wzajemnością, mnie nie lubią, wykładowców, którzy nie lubią ludzi, których na zajęciach nie ma często i bez powodu. Mam sporo zaległości, już i tak z resztą, od zeszłego semestru mam repetę z jednego przedmiotu...ale bardzo bardzo boję się, że po tym tygodniu, to nie jednej tylko przedmiot...
To paniczne, paraliżujące. Nie wrócę tam od przyszłego tygodnia...Nie dam rady.

Unikanie rzeczywistości?

przez kaffe_och_blod 16 maja 2014, 21:47
Jeżeli się męczysz (i jeśli to poczatek) to radzę Ci zmienić studia, przenieść się gdzieś.
Nie ma sensu się męczyć, naprawdę. Nawet możesz znaleźć taki kierunek gdzie żadnej dziewczyny nie ma :-)!

A z wykładowcami to różnie jest ..u mnie w większości są bardzo mili. Ale obawiam się, że to przez to że studia zaoczne i płacimy im za to.
Lecz cóż. Wykładowcy to tylko ludzie. Na każdym kroku swojego życia znajdziesz bardzo ludzi którzy nawet nie udają sympatii do nikogo.

Unikanie rzeczywistości?

przez mmebovary 16 maja 2014, 21:48
:)
Jestem na trzecim roku, nie zmienię kierunku. Tym bardziej, że to kierunek, który mnie interesuje. Nie zmienię też uczelni, bo jestem związana z tym miastem wieloma rzeczami...Dlatego muszę rozwiązać problem...nerwicy.

Unikanie rzeczywistości?

przez kaffe_och_blod 16 maja 2014, 21:51
To fakt, nie warto rezygnować.
Motywuj się tym, że już niedługo nie będziesz mieć styczności z tymi ludźmi. Mi to pomagało.
..i ta ulga przy końcu. ;)

Unikanie rzeczywistości?

przez mmebovary 16 maja 2014, 21:52
:smile:

Unikanie rzeczywistości?

przez monk.2000 16 maja 2014, 22:05
Ja bym chciał żyć w rzeczywistości, a nie w iluzji.
Czasem kładę się w łóżku i zamykam oczy, mogę tak leżeć ze dwie godziny. Błoga cisza.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sortuj wg