Czy mam depresję?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czy mam depresję?

przez marti19986 03 maja 2014, 23:16
Witam. Mam 15 lat. Zastanawiałam się czy nie mam depresji i czy nie powinnam iść do psychologa. Przez około dwa i pół roku dokuczano mi w szkole. Przez to zaczęłam dostawać gorsze oceny i stałam się chorobliwie nieśmiała i nie umiem rozmawiać z ludźmi. Poszłam do nowej szkoły i mam tylko jedną "koleżankę". Czuję się bardzo samotna, ale nie potrafię dogadać się z ludźmi. Z rodzicami często się kłócę, szczególnie z moim tatą, który mnie wyzywa gdy jest zły i czasami mnie uderzył. Z mamą mam lepszy kontakt. Czasami jest dla mnie jak najlepsza przyjaciółka. Mam często huśtawki nastrojów. Potrafię być bardzo smutna i nie mieć ochoty na nic, a za chwilę rozpiera mnie energia i nie mogę usiedzieć na miejscu. Czy to normalne? Jestem też uzależniona od samookaleczania. Tnę się od pół roku. Nigdy nikomu o tym nie mówiłam. Czasami mam myśli samobójcze, ale nie mam odwagi się zabić bo myślę jak moi rodzice byliby smutni. Mam bardzo niską samoocenę. Jestem brzydka i głupia (wiele osób mi to mówiło). Czasami gdy patrzę w lustro ogarnia mnie straszna nienawiść do samej siebie. Doskwiera mi też tęsknota. Nie mieszkam w Polsce i bardzo tęsknię za moją rodziną. Tutaj mam tylko moich rodziców. I próbowałam im mówić jak się czuję, ale oni tylko każą mi się uczyć. Wiem że bardzo się rozpisałam, ale byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś to przeczytał i mi doradził.

Czy mam depresję?

przez psychidae 04 maja 2014, 00:12
Idź do psychoterapeuty ewentualnie psychiatry dzieci i młodzieży - on Ci powie co i jak, czy to depresja czy osobowość borderline, niska samoocena, dojrzewanie czy inne zaburzenie osobowości lub zaburzenie psychiczne - my nie jesteśmy w stanie powiedzieć co Ci jest - od tego jest lekarz
Pogadaj z mamą, że się okaleczasz, że jest Ci zbyt ciężko i sama sobie nie poradzisz
Co do okaleczania - będziesz miała brzydkie blizny, których potem tak naprawdę nie da się usunąć i będziesz miała pamiątkę na całe życie

Pozdrawiam
psychidae

Czy mam depresję?

przez marimorena 04 maja 2014, 08:44
jak wyżej. lepiej zrób coś jak najszybciej bo to nigdy nie mija samo, będzie tylko gorzej. opowiedz szczerze o wszystkim i na pewno nie zostaniesz zignorowana

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg