Depresja i nerwica, a znalezienie drugiej połówki

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Sebi 02 maja 2014, 18:02
Witam, od jakiegoś czasu męczę się z chorobami, jakimi są nerwica i depresja m.in. W skali Beck'a wyszło mi 38. Chodzę regularnie na psychoterapię, zażywam leki, obecnie mieszkam z rodziną, chociaż mam swoje mieszkanko. Może przejdę od razu do meritum tego, po co założyłem ten wątek. Wiadomo, człowiekowi z takimi dolegliwościami gorzej jest znaleźć partnera/partnerkę w realnym świecie. Ja np. bałbym się na "pierwszej" i nie tylko pierwszej randce głównie somatycznych objawów mojej nerwicy, typu parestezje, uczucie duszności, mrowienia, słabości i braku tchu. Taki strach przed tym jeszcze bardziej nakręciłby sytuację. Jakbym miał się spotkać z jakąś dziewczyną i ona już wiedziałaby o moich dolegliwościach, to byłoby mi z tym lepiej i nie obawiałbym się tak tego, zwłaszcza gdyby ona też miała jakieś zaburzenia nerwowe, to by mnie mogła zrozumieć, a ja Ją. Jestem osobą wrażliwą, czułą, chciałbym kogoś poznać, ale tak jak mówię, jest to trudne z wyżej wspomnianych powodów, przynajmniej w moim przypadku. Może znalazłaby się jakaś chętna osóbka płci przeciwnej na jakieś miłe rozmowy zapoznawcze itd :)? Wiem, że to nie jest portal randkowy, ale podejrzewam, że duża ilość osób tutaj boryka się z tym problemem i taki wątek jest potrzebny, dlatego fajnie byłoby, gdyby moderatorzy od razu go nie kasowali, a jak już coś, to przenieśli w odpowiednie miejsce albo wątek, albo mój post, jeśli podobny wątek już istnieje. Człowiek z nerwicą czy depresją to też człowiek, który tak samo czuję, a dużo częściej są to ludzie bardzo wrażliwi pragnący miłości. Więc tak jak mówię, miło byłoby porozmawiać z jakąś dziewczyną w podobnym wieku i z moich okolic, niech inni też się tu wypowiedzą i może poznają kogoś w ten sposób.:) Szczegóły na privie. Sebi, 24 lata, Kraków.

przez szrama 03 maja 2014, 00:57
Gdy zacząłem to czytać miałem coś napisać, ale widzę, że sam to zawarłeś już. Dokładnie, musisz poszukać kogoś kto jest w podobnej sytuacji jak ty. Ja osobiście nawet nie rozważam poznania kogoś "normalnego" bo boje się braku zrozumienia i wyśmiania. Doskonale cię rozumiem sebi. Według mnie wzajemna opieka i zrozumienie to najlepsze lekarstwo. Większość dziewczyn to idiotki, podobnie jak większość facetów. Powodzenia, mam nadzieję, że będzie dobrze.

przez Jer 03 maja 2014, 01:10
szrama napisał(a): Ja osobiście nawet nie rozważam poznania kogoś "normalnego" bo boje się braku zrozumienia i wyśmiania.

Normalna osoba nigdy w życiu nie wyśmiałaby osoby chorej.
szrama napisał(a): Według mnie wzajemna opieka i zrozumienie to najlepsze lekarstwo.

Tu masz po części rację :) Można pomagać, dawać oparcie i pełne zrozumienie, ale trzeba uważać, żeby nie przerodziło się to w totalne wykorzystywanie drugiej osoby i takie tak. Wszystko z umiarem.

" Większość dziewczyn to idiotki, podobnie jak większość facetów. "
Bardzo podoba mi się to zdanie. Zarówno dziewczyny i faceci zdrowi czy też nie, czasem są" idiotami/idiotkami " i na to nic nie poradzimy. Trzeba starać się odpowiednio dobierać sobie towarzystwo.

@ Sebi, my " wrażliwcy " mamy gorzej, ale nie jesteśmy na straconej pozycji. Wrażliwość u facetów się ceni :D
Normalne też są Twoje obawy przed odrzuceniem przez Twoją chorobę, ale nie łam się. Pośród tych wszystkich " idiotek " znajdzie się jedna, która zaakceptuje Cię takiego jakim jesteś i wcale nie jest powiedziane, że również ona sama musi mieć jakieś zaburzenia.
Z całego serca życzę Ci znalezienia właściwej kobiety. Trzymaj się ;)
Jesteśmy niewol­ni­kami włas­nych prag­nień, po­zor­nie dających szczęście.
Ga­lopu­jemy gubiąc po drodze to, co najważniejsze...gubiąc siebie nawzajem.
Jer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ewka23 03 maja 2014, 01:26
Sądzę, że już samo zakładanie, że nie można poznać kogoś normalnego, jest jakimś etykietowaniem itd. w każdym bądź razie takie myślenie skazuje na straconą pozycję. ja zawsze zakładam, że wiele osób cierpi i ma trudności w życiu i ze sobą. I to wcale nie jest nienormalne.

przez psychidae 03 maja 2014, 12:37
wspierać, albo nakręcać się razem
chyba lepiej mieć kogoś kto "trzeźwo" spojrzy na to wszystko
psychidae

przez ala1983 03 maja 2014, 19:32
...musisz poszukać kogoś kto jest w podobnej sytuacji jak ty.

Nic bardziej mylnego, dokładnie odwrotnie. Trzeba szukać partnera "normalnego", ale takiego, który zrozumie Twoje problemy. Z doświadczenia jednak wiem, że to jak wygrać w totka.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez khaleesi 07 maja 2014, 22:37
ala1983, dokładnie. Sebi, powodzenia :great:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg