depresja a krótkowzroczność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez bedzielepiej 01 maja 2014, 20:54
Zastanawia mnie czy istnieje związek pomiędzy tymi dwoma schorzeniami. Jestem krótkowidzem od 3 klasy podstawówki i moja wada niestety postępuje. Zauważyłam że duże pogorszenie wzroku miałam po największych rzutach depresji czyli kiedy trafiałam do szpitala. Co może być przyczyną, częsty płacz, czy ogólne napięcie i lęki? Przez te lata doszłam do wady -6. Boję się ze ten proces się nie zatrzyma i będe w końcu ślepa. Czy ktoś też ma zdiagnozowaną depresje i slaby wzrok?

przez elo 01 maja 2014, 20:58
nawet jesli to co? wzrok mi sie ryje od lapa i pixow a nie depry : P
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez fobik90 01 maja 2014, 21:00
Ja nie mam nic zdiagnozowanego, ale ostatni rok był bardzo męczący dla mnie psychicznie, prawie jestem wrakiem człowieka i wada poszła do -10 obecnie...
Od podstawówki mi biegła w górę, ale podczas nerwów (jak mniemam, bo lekarzem nie jestem) - napinają się mięśnie - i mięśnie gałki oczu też. Wada leci. Ja też nie wiem na czym skończę, pewnie na -40 ...
Niech nie myli Was nick! Jestem kobietą...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomasz_xyz 01 maja 2014, 21:01
bedzielepiej napisał(a):Zastanawia mnie czy istnieje związek pomiędzy tymi dwoma schorzeniami. Jestem krótkowidzem od 3 klasy podstawówki i moja wada niestety postępuje. Zauważyłam że duże pogorszenie wzroku miałam po największych rzutach depresji czyli kiedy trafiałam do szpitala. Co może być przyczyną, częsty płacz, czy ogólne napięcie i lęki? Przez te lata doszłam do wady -6. Boję się ze ten proces się nie zatrzyma i będe w końcu ślepa. Czy ktoś też ma zdiagnozowaną depresje i slaby wzrok?

mi się wydaje, że antydepresanty wyostrzają wzrok tzn. wszystko jest jakby wyraźniejsze niż przy depresyjnej szarości. ale może to tylko moje złudzenie
tomasz_xyz

przez bedzielepiej 01 maja 2014, 21:40
elo napisał(a):nawet jesli to co? wzrok mi sie ryje od lapa i pixow a nie depry : P

A dużo. Bo jeśli jedno wpływa na drugie, to po wyjściu z depresji wzrok mógłby się poprawić albo przynajmniej wada by się zatrzymała. I na odwrót nie męcząc oczu i dbając o zmniejszenie napięcia w nich, może uda sie zrelaksować umysł i odpocząć od depry. Tak se rozumuję.

przez marimorena 01 maja 2014, 22:51
ja mam ale nie widzę związku, krótkowzroczność to zmiana kształtu soczewki i nastrój nie bardzo ma na to jak wpływać

Sortuj wg