ile masz bliskich osób?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

ile masz bliskich osób?

przez marimorena 01 maja 2014, 20:51
Nachodzą mnie mroczne myśli bo zdałam sobie sprawę że nagle grono moich przyjaciół skurczyło się do jednej osoby. Jest jeszcze kilka dalszych ale to też się wykrusza i nikomu nie mogę powiedzieć co siedzi mi w głowie. Nie potrafię też ani nie mam za bardzo możliwości nawiązywania nowych kontaktów, nowej przyjaźni czy związku w ogóle sobie nie wyobrażam. Nie jest mi bardzo źle samej ze sobą ale wciąż atakują mnie paranoiczne myśli że zaraz zostanę całkiem sama do końca życia. Działa tu też presja społeczna bo wydaje mi się że wszyscy wokół mają mnóstwo znajomych i tylko ja jestem na innej orbicie.
Ile wy macie bliskich osób? Jak radzić sobie z tym strachem?

ile masz bliskich osób?

przez piti_88 01 maja 2014, 23:32
Coś Ci powiem.

W czasie liceum miałem dziesiątki jak nie setki znajomych i kilku "przyjaciół".
Grałem w teatrze, zespole muzycznym i byłem przewodniczącym szkoły.

Po liceum zostało może 10 osób, z którymi miałem jakikolwiek kontakt.
Dzisiaj, z liceum nie został nikt.
Przyjaciela nie mam ani jednego.
Bliskich znajomych może dwóch.
Tyle.

Nie liczy się ilość a jakość.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to coś robi.
Chcesz pogadać - zawsze do dyspozycji :) GG:1543457

ile masz bliskich osób?

przez mark123 02 maja 2014, 00:56
Liczba przyjaciół oraz kolegów/koleżanek w moim dotychczasowym życiu - zero.
Liczba osób, na które mogę liczyć w problemach życiowych - określiłbym jako półtora.
Liczba osób, na które mogę liczyć w sprawach problemów z psychiką - zero.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ile masz bliskich osób?

przez jasaw 02 maja 2014, 02:04
3 - Mąż, Siostra, Znajoma

marimorena, nie obawiaj się, nie jesteś na innej orbicie...wcale nie wszyscy i nie mnóstwo znajomych mają wokół siebie.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

ile masz bliskich osób?

przez cyklopka 02 maja 2014, 02:31
Człowiek się naoglądał filmów/seriali, gdzie paczka przyjaciół na przemian rozwiązuje i robi sobie kłopoty. W prawdziwym życiu tak nie jest.

Do najbliższej rodziny zaliczam 3 osoby.

Przyjaciółki, której mogłabym powiedzieć o wszystkim i która mogłaby mi pomóc nie posiadam. Znajomych i krewnych, którym nie mogę wszystkiego powiedzieć i którzy nie będą mogli mi pomóc, ale coś tam sobie na mój temat mogą kminić nie wiedząc wszystkiego, oceniać mnie swoją miarą i dawać idiotyczne rady nie potrzebuję. Nie mam zdolności w kierunku budowania pozytywnego wizerunku swojej osoby w oczach ludzi, na których mi z wzajemnością nie zależy.

Spaliłam za sobą wszystkie mosty, została mi wiara, że przyjaciół można spotkać w każdym wieku i w każdych okolicznościach.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

ile masz bliskich osób?

przez marimorena 02 maja 2014, 08:19
dzięki za odpowiedzi
cyklopka, jak się z tym czujesz tak na codzień? bo ja nie umiem sobie radzić ze strachem jaki to wywołuje
też myślę że jest jeszcze szansa kogoś spotkać ale chyba jestem zbyt zamknięta żeby to nawet zauważyć

ile masz bliskich osób?

przez Maggda92 02 maja 2014, 09:05
marimorena, Ja też sobie nie wyobrażam zawierania nowych znajomości...nie chcę nawet. Moje bliskie osoby to mój chłopak, moja mama i moja przyjaciółka. Łączą mnie z nimi szczególne więzi.
Maggda92

ile masz bliskich osób?

przez Łapa 02 maja 2014, 09:17
Mam całą, sporą najbliższą rodzinę, która jest mi bliska.
Prócz tego mam czterech naprawdę bliskich przyjaciół.
I to zasadniczo jest tyle, ale nie odczuwałem potrzeby większej ilości ludzi.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

ile masz bliskich osób?

przez wiejskifilozof 02 maja 2014, 09:18
Kilka osób się znajdzie.

ile masz bliskich osób?

przez fobik90 02 maja 2014, 10:35
Tyle co ty - jedną koleżankę. Reszta to znajomości na zasadzie "cześć" na ulicy.
Ludzie chyba mnie nie lubią.
Nie wiem czy bym chciała mieć znajomych, może i tak...zazdroszczę ludziom, którzy mają paczki znajomych - po 6- 10 osób - widać, że się dogadują i im fajnie ze sobą.
Niech nie myli Was nick! Jestem kobietą...

ile masz bliskich osób?

przez cyklopka 02 maja 2014, 12:16
marimorena, do tak radykalnych wniosków doszłam przedwczoraj, tak że jeszcze nie wiem.
Natomiast już od paru lat było tak, że np. nie mogłam problemu w związku przegadać z kumpelą jak baba babie, tylko musiałam się męczyć sama i dusić to w sobie. Uczucie zmęczenia i rozczarowania. Ale strachu raczej nie.

Moim głównym problemem było to, że 1) przyjaciółka z dzieciństwa przestała się ze mną kontaktować - prawdopodobnie chciała się odciąć od chorych wspomnień z domu i ja też poleciałam jako część tego (byłyśmy też sąsiadkami); 2) musiałam powtarzać rok i straciłam kontakt z grupą, z którą się zgraliśmy na początku. Potem już nic się nie układało, tylko znajomości, których teraz żałuję.

Jasne, brakuje mi mocniejszych więzi, ale w dzieciństwie nauczyłam się "bawić sama".
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

ile masz bliskich osób?

przez marimorena 02 maja 2014, 12:28
też potrafię bawić się sama zwłaszcza że jestem jedynaczką, ale mam poczucie straty.
duży problem mam z tym że na studiach mam zamkniętą grupę z którą nie bardzo się dogaduje, mam inne zainteresowania niż ktokolwiek na tych studiach i jest kiepsko. nie potrafię się przystosować tak o.

ile masz bliskich osób?

przez fox mulder 02 maja 2014, 12:43
Dwie bliskie, ale żadnej nie mogę się zwierzyć.
Kiedyś mnóstwo znajomych "do kielicha", zaczęły się problemy, skończyły mnie imprezy, zmęczyła większość kontaktów.

:great:

ile masz bliskich osób?

przez Nihil6 02 maja 2014, 12:50
7000000000- wszystkich Was kocham :D
"Volenti non fit iniuria."

Sortuj wg